Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 19 @12:45 -
MS Praha - Spálená: Lenka Dubovcová versus MZV ČR
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Babišová Monika a volbyDobrat se pravdy je někdy těžké. Proto má takovou hodnotu. Sama k vám nepřijde, zato polopravdy a lži velmi často.

Média z jasného porušení zákona Monikou Babišovou při volbách do EP udělala málem „státní aféru“. Lístek vhodila do volební urny bez obálky, chyba. Její muž jí při opakované volbě "asistoval“, opět chyba. Tak jednoduché, svést vinu jen na manželský pár, to není a už vůbec ne férové. Monika Babišová neobdržela hlasovací obálku! Proč jí neobdržela? Odpovědný "obálkář" ji obálku nevydal, další chyba! Ptejme se proč? V mediálním mumraji a zmatku na to prostě zapomněl. Média referují o "státní aféře", jejíž nepřímou příčinou byla ona sama! To, že manžel chtěl v dobré víře instinktivně pomoci své ženě je lidsky pochopitelné, cit předběhl rozum. MV tvrdí, že byl zřejmě porušen zákon. Žádné zřejmě, ale v případě dvou osob „za plentou“ zcela jasně.

Nikdo ze členů komise, přítomných médií a další veřejnosti na „absenci“ obálky neupozornil. Připomíná to ono české – nevyčnívat, co kdyby, či slovy Jana Wericha „Hlavně nepopudit.“ Za 1000,-Kč denně je to špatné vysvědčení o všech členech volební komise - i pro „oči“ všech přítomných. Nemohu být všude, abych reagoval jako normální občan. Stále v nás podvědomě přežívají totalitní, „ovčanské“ postoje. Média tak povrchně, nepravdivě popisují událost, která má zcela jiné pozadí a příčiny než jaká implementovala do myslí svých čtenářů a diváků. Kolik lidí by asi volilo stejně ve stejné či podobné situaci?

Média mají obrovskou moc. I na nich záleží, zda se naše křehká demokracie posune dopředu. Tato "obálková aféra" k tomu nepřispěla. Žijeme v uspěchané době. Často příliš rychle vynášíme nezodpovědné soudy nad děním a lidmi kolem nás, které bychom nikdy nevyslovili, kdybychom měli objektivní informace, pokud jsme slušní. Dobrat se pravdy je někdy těžké. Proto má takovou hodnotu. Sama k vám nepřijde, zato polopravdy a lži velmi často. To, že je většina přijímá jako „pravdu“ je jedem pro celou společnost, tedy i pro toho, kdo uvěří – s patřičnými negativními dopady pro celou zemi, tedy i na každého z nás.

 

Jan Šinágl, 27.5.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)