Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bata Jan AntoninČR nikdy nevyplatila za Baťův výrobní a obchodní komplex žádnou náhradu, ačkoli ji předpokládaly takzvanéSudetsti Nemci statistika skod Benešovy dekrety, na jejichž základě byl znárodněn Baťův majetek v bývalém Československu - Majetek ukraden podle Benešových dekretů, jejichž zločinnost dokládá nevyplacení náhrady za ukradený majetek jež je jejich součástí. Jan Antonín Baťa platil v naší zemi 67 let za kolaboranta a zločince. Poté, co bylo jeho jméno soudem očištěno jak v ČR tak na Slovensku, má ČR i Slovensko problém zachovat se k potomkům slušně, podle práva a dobrých mravů. Zločinné Benešovy dekrety jsou stále součástí českého právního řádu a jsou údajně už dávno vyhaslé? Ano pokud se má jejich pomocí krást a obhajovat údajné zločiny, planou vždy jasně rudou barvou. O jejich vyhaslosti nemůže být žádné řeči. Pokud má být naplněna spravedlnost i dle jich samých, opět rychle vyhasnou!

Příbuzní českého podnikatele Jana Antonína Bati chtějí na Slovensku znovu požádat o odškodné za majetek zabavený po druhé světové válce. Podle zpravodajského webu aktualne.sk brzy získají dokument, který po nich požadovalo ministerstvo financí. Úřad právě kvůli chybějícím dokumentům řízení o žádosti Baťových příbuzných letos zastavil.

Klíčový dokument potvrzující dědický nárok čtveřice příbuzných si prý opatřili z Brazílie, kde český podnikatel v roce 1965 zemřel. „Podařilo se nám získat, respektive je to na velmi dobré cestě, dědické rozhodnutí ve věci Jana Antonína Bati," řekl aktualne.sk právní zástupce dědiců Tomáš Pecina.

Právě tento dokument byl podle něj pro slovenské ministerstvo důvodem, kvůli němuž letos zamítlo dědické nároky.

Baťovi příbuzní se poprvé na úřad obrátili loni v září. Obuvníkův vnuk John Nash odhadl, že hodnota Baťova majetku na Slovensku dosáhla několik miliard eur; rozhodnutí o výši náhrady však žadatelé nechali na Bratislavě.

Pod Baťův koncern na Slovensku patřila řada podniků. Podnikatel v zemi vybudoval průmyslová centra Partizánske, Svit, Nové Zámky a Bošany, součástí Baťova impéria byl i Bojnický zámek.

Soud Baťu označil za kolaboranta

Jan Antonín Baťa byl nevlastním bratrem zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati. Když Tomáš Baťa v roce 1932 zahynul při letecké nehodě, zaujal v podniku jeho místo. V roce 1941 odjel do Brazílie. Národní soud v Československu ho po druhé světové válce označil v nepřítomnosti za zrádce a kolaboranta a majetek firmy znárodnil. V minulých letech české i slovenské soudy Baťovo jméno očistily.

V České republice se pět Baťových potomků domáhá od loňského roku náhrady škody za 56 milionů korun. V jiném sporu o náhradu za znárodněný majetek předloni neuspěla jedna z dědiček, Brazilka Dolores Liljana Bata Arambasic.

ČR nikdy nevyplatila za Baťův výrobní a obchodní komplex žádnou náhradu, ačkoli ji předpokládaly takzvané Benešovy dekrety, na jejichž základě byl znárodněn Baťův majetek v bývalém Československu.

http://www.denik.cz/ze_sveta/batova-rodina-pry-chce-slovensko-znovu-zadat-o-odskodne-20140704.html

* * *

Majetek ukraden podle Benešových dekretů, jejichž zločinnost dokládá nevyplacení náhrady za ukradený majetek jež je jejich součástí. Jan Antonín Baťa platil v naší zemi 67 let za kolaboranta a zločince. Poté, co bylo jeho jméno soudem očištěno jak v ČR tak na Slovensku, má ČR i Slovensko problém zachovat se k potomkům slušně, podle práva a dobrých mravů. Zločinné Benešovy dekrety jsou stále součástí českého právního řádu a jsou údajně už dávno vyhaslé? Ano pokud se má jejich pomocí krást a obhajovat údajné zločiny, planou vždy jasně rudou barvou. O jejich vyhaslosti nemůže být žádné řeči. Pokud má být naplněna spravedlnost i dle jich samých, opět rychle vyhasnou!

 

Jan Šinágl, 7.7.2014

* * *

Ač prchli před Hitlerem, byli to „zrádci“

Dědictví hraběte Kolowrata

Zapomenutý hrdina kpt. Jozef Trojan, spolupracovník J. A. Bati - díl III.

Ministr vnitra Chovanec si hraje na soudce a sám flagrantně porušuje zákon!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)