Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út pro 12 @19:00 -
Praha: Vymazat ukrajinský národ

Nejnovější komentáře

 • 29.11.2023 12:24
  Moje zkušenost s velkým SSSR. Vzpomněl jsem si na dětství. V ...

  Read more...

   
 • 29.11.2023 12:18
  Ruský armádní rozpočet pro rok 2024: o 70 % vyšší než v roce ...

  Read more...

   
 • 26.11.2023 09:02
  Pane Habrnále, velmi slušné, velmi -- ovšem s jednou chyběnkou ...

  Read more...

   
 • 25.11.2023 08:36
  Lipavský připomněl odkaz Havla a Schwarzenberga pro českou ...

  Read more...

   
 • 21.11.2023 21:13
  Vláda, a v ní především ministr Jurečka, už v lednu 2022 ...

  Read more...

   
 • 19.11.2023 09:10
  ZDIVOČELÍ PREDÁTOŘI Náš soupeř je velmi silný. Jedná se o ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pham Thi Doan TrangUrgentní akce: podepište petici Amesty International

Pham Thi Doan Trang (nar. 1978) je známá vietnamská obránkyně lidských práv, novinářka a spisovatelka. V říjnu byla zadržena a kvůli svým aktivitám obviněna z protistátní činnosti. Hrozí jí až dvacet let vězení.

Pham Thi Doan Trang napsala a publikovala knihy o politologii a současném vietnamském politickém vývoji. Vedle toho zkoumala a napsala řadu zpráv o problematice lidských práv ve Vietnamu. Doan Trang pomocí svého velmi sledovaného facebookového profilu upozorňovala na porušování lidských práv, odsuzovala je a požadovala spravedlnost pro oběti.

Od té doby, co se vrátila ze Spojených států do Vietnamu, čelila Pham Thi Doan Trang neúnavné záplavě výhružek, obtěžování, zastrašování a útoků. Od roku 2015 byla více než dvacetkrát svévolně zadržena příslušníky veřejné bezpečnosti, často proto, aby byla vyslýchána kvůli své práci, nebo jí byla znemožněna účast na akcích. V důsledku toho se Doan Trang musela neustále stěhovat z místa na místo, aby se vyhnula zatčení, a nikdy nezůstávala na jednom místě déle než měsíc. Byla také mučena policií. V roce 2015 byla zbita policisty v civilu, když pokojně protestovala v Hanoji. Z tohoto incidentu si odnesla trvalé poškození nohy. V roce 2018, když se v Ho Či Minově Městě účastnila s dalšími aktivisty hudebního koncertu, byla zatčena, zadržena a vyslýchána. Poté ji policie vysadila o půlnoci uprostřed silnice, kde byla náhle napadena šesti neznámými muži. Utrpěla vážná zranění a byla hospitalizována.

V porovnání s dalšími státy jihovýchodní Asie je Vietnam zemí, kde je vězněno nebo perzekvováno nejvíce pokojných aktivistů. Vězeňské podmínky jsou zde obzvlášť kruté pro ty, kteří jsou zde drženi z politických důvodů. Mučení a jiné špatné zacházení včetně držení v izolaci, dlouhotrvající samotky, bití a úmyslného odepření lékařské péče jsou podle mezinárodního práva naprosto zakázané, ale pro vietnamské orgány zůstávají běžnou praxí.

Celý článek>

J.Š. 27.11.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.25 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)