Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

PLR BR hraniceLukasenkoSituace na polské hranici s Běloruskem se stále zhoršuje. Bělorusko posílá do příhraniční oblasti tisíce nelegálních přistěhovalců, které dříve přiváželo z Blízkého východu, aby je propašovalo do schengenského prostoru. Polsko se sice snaží bránit proti náporu a chránit své hranice, ale zatím se mu nedostalo žádné podpory ze strany EU. To se musí okamžitě změnit!

Běloruský vládce Alexandr Lukašenko již několik měsíců masově přiváží nelegální migranty k polským hranicím, aby tak vyvinul tlak na EU a pomstil se jí za sankce. Za tímto účelem Bělorusko umožňuje občanům některých zemí, jako je Sýrie nebo Irák, zjednodušený nebo bezvízový vstup do Minsku, a to i letecky, a podporuje jejich další přepravu na vnější hranice EU. Cílová destinace nelegálních přistěhovalců je zřejmá: Německo, Rakousko a Švýcarsko. Jen za první tři listopadové dny bylo v Braniborsku zaznamenáno téměř 200 nelegálních vstupů přes německo-polskou hranici.

Polsko by si to nyní mohlo usnadnit a jednoduše nasměrovat masy, které v Polsku stejně nechtějí zůstat, až do Německa. To však není způsob, jakým se chová poslušná polská vláda, která dodržuje stávající smlouvy a statečně brání vnější schengenskou hranici. V současné době chrání hranici s Běloruskem více než 12 000 polských vojáků, kteří mimo jiné postavili dočasné hraniční ploty a zábrany. To však sotva stačí k trvalému zastavení útoku na hranice. Záběry ukazují velmi agresivní migranty, kteří ničí hraniční plot pomocí bočních nůžek a dalších nástrojů. Pokáceli také nespočet stromů, aby mohli strhnout ploty i s kmeny.

Proto chce nyní Polsko zabezpečit svou hranici s Běloruskem účinnou a robustní bariérou za 350 milionů eur. Vláda ve Varšavě oprávněně očekává, že se na nákladech bude podílet EU, o jejíž vnější hranici se jedná. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová (CDU), která je dramatickou situací na polských hranicích zcela nevzrušena, však prohlašuje, že "žádné ostnaté dráty a zdi ve východní Evropě financovány nebudou". Místo toho chce situaci ještě více vyhrotit dalšími sankcemi proti Lukašenkovi. Šílenství!

Pokud se nyní nepřijmou rozhodná opatření a nevytvoří se pragmatické řešení v podobě pevného opevnění hranic, hrozí, že se bude opakovat masová imigrace z roku 2015. Polsko nyní potřebuje naši plnou solidaritu ve svém úsilí o ochranu schengenského prostoru a finanční dotaci EU na výstavbu bariérových linií. Vyzvěme proto prostřednictvím přiložené petice Evropskou komisi, aby okamžitě upustila od svého zcela chybného ideologického postoje k ochraně hranic a konečně poskytla Polsku všechny potřebné finanční prostředky na stavbu zdi. Čas tlačí! Podepište prosím petici ještě dnes jako projev uznání za odvážný závazek Polska chránit evropské hranice a upozorněte na tento naléhavý problém a petici také své přátele a známé.

Děkujeme mnohokrát!

https://www.patriotpetition.org/2021/11/09/unterstuetzung-fuer-polen-beim-grenzschutz-jetzt/

***

Lukašenko, za podpory Putina, vydírá Evropu na účet nevinných, bezbranných lidí. Kdy ukáže Brusel svoji sílu, nebo žádnou nemá a hraje si na něco co není? J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)