Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 05.06.2023 13:16
  Lieber Herr Sinagl! Danke für Ihre Zusendung.Ich komme aus ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:43
  Litoměřice: Město řeší, co se sochou sovětského vojáka - „Lžu ...

  Read more...

   
 • 05.06.2023 07:38
  Voláte tu po míru beze zbraní, zatímco štváč Putin se zbraněmi ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Cap JosefCap Josef Vera CaslavskaVážení přátelé Josefa Čápa,

dnes by slavil pan Josef Čáp svůj svátek, ale minulý rok v listopadu nadešla jeho další etapa plynutí vesmírem. Otisk jeho duše zůstává v srdcích náš všech. Josef nás obohatil svou přítomností, svým životním elánem, životní silou i láskou k lidem. Velmi mu záleželo na našem zdraví a na tom, aby se nám všem dařilo co nejlépe. Pomáhal jsem mu v závěru s organizací přednášek a dozvěděl jsem se o jeho přechodu do jiné dimenze až mnohem později a hledal jsem čas a příležitost jak dát vědět i ostatním, kteří navštěvovali jeho přednášky o zdraví.

Když jsem zjistil, že dnes by slavil svůj svátek, přišlo mi to jako signál, že dnes by bylo dobré si na něj v tom nejlepším vzpomenout. 

Josefe, ať jsi teď kdekoliv, přeji ti za sebe i za ostatní vše nejlepší k tvému svátku, ať se ti daří krásně proplouvat na cestě vesmírem. Myslíme na tebe s láskou, úctou a vděčností :-) Děkuji ti, že jsi nám byl světlem a krásným příkladem, že i v pokročilém věku (krásných 88 let) může být člověk aktivní, vitální a plný lásky :-)

Josef se vydal na svou další pouť 10.11.2022 a těším se, že jako bytosti, byť třeba již v jiném těle, opět potkáme.

Jeho bratr Jaroslav mi byl nápomocný, ale v jeho misionářské osvětové činnosti prý pokračovat nechce a ani nemůže. Mě zatím moje vytížení neumožňuje organizovat živé přednášky, ale shodou okolností jsem se tento týden potkal s jedním z účastníků přednášek, který se mne ptal, zda-li bych mohl v organizování přednášek pokračovat.  ???  Zatím nemohu. Ale mohu těm, kdo se zajímají o zdraví, zasílat pozvánky na akce a novinky z oblasti zdraví a seberozvoje. Oběma tématům se dlouhodobě věnuji.

Kdo již nechce dostávat informace, stačí se odhlásit v dolní části tohoto emailu. Kdo naopak chce přidat do zasílání, tak ať se přidá zde: www.Capoviny.cz

Zřídil jsem také nový email, kam můžete psát vaše dotazy, návrhy na akce, novinky a sdílení. Můžete na tento email poslat i vaše zkušenosti s Josefem Čápem, fotky. Cokoliv co potěší :-)

Nový email je: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Děkuji všem kdo měli Josefa rádi a děkuji Josefovi, že měl on zase rád nás :-)

S úctou ke všem, kteří se starají o své zdraví a zdraví ostatních,


Václav Vašek

www.AlternativniMedicina.cz

19.3.2023

***

Znal jsem se s „Ferdou“ Josefem Čápem roky. Zásluhy má velké, udělal neuvěřitelný kus práce, navíc jako jednoruký. Konečně si  po vykonané práci odpočine…

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)