Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KPR víza Arab 31.8.2023MZV CR logo E

Aktualizováno 24.9.2023: Dopis ministru zahraničí ČR Janu Lipavskému. JŠ

***

SOS žádost o pomoc, záchrana života, pomoc člověku z Ukrajiny.

***

Dobry den.

Na ukazku Vam zasilam, co mi napsala reditelka vizoveho odboru ministerstva zahranici. Jaky vyvoj mame mit? Kdyz jsme spolu jen v dobe dovolene zeny, kdy prijede do Maroka? Jinak musi pracovat a ja k Vam nemohu. Je to normalni? Je to lidske? Povazuji to za rasismus diskriminaci a utok na cloveka z Ukrajiny.

***

------- Original Message -------

pátek, 29. července 2022 v 2:51 odp., VO Sekretariat <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>';document.getElementById('cloak2d97bd0e5ad39dd7fa47b5b871d0c159').innerHTML += ''+addy_text2d97bd0e5ad39dd7fa47b5b871d0c159+'<\/a>'; ; napsal/a:
***
Vážený pane 

z pověření náměstka ministra, pana Martina Dvořáka, si Vám za Vízový odbor Ministerstva zahraničních věcí dovoluji reagovat na Vámi zaslaný email.

Dne 3.6.2022 bylo Vašemu právnímu zástupci doručeno rozhodnutí o žádosti o nové posouzení důvodů neudělení, kterým bylo potvrzeno zamítavé rozhodnutí Velvyslanectví České republiky v Rabatu. Ve Vaší věci tak bylo rozhodnuto řádně a v souladu se zákonem, přičemž vízové řízení bylo tímto ukončeno. V rámci Vaší předchozí žádosti o vízum, bylo prostřednictvím soudního přezkumu zahájeného na základě Vámi podané správní žaloby, Krajským soudem v Ostravě - pobočka v Olomouci rovněž konstatováno, že správní orgán prvého ani druhého stupně nepochybil, když konstatoval zamítací důvod ve smyslu § 20 odst. 5 písm. e) zákona č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců ne území České republiky a o změně některých zákonů.


Jelikož nyní ve Vaší věci žádné řízení neběží, nelze rozhodnutí přehodnotit.


Současně si dovolím uvést, že s ohledem na zásadu legitimního očekávání, je pro možné přehodnocení rozhodnutí správních orgánů v budoucnu nutné, aby byl ve Vašem manželství shledán vývoj.

S pozdravem,Hana Flanderová

ředitelka / director


Vízový odbor / VISA Department

Ministerstvo zahraničních věcí ČR / Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic

Toskánský palác / Tuscany Palace

Hradčanské nám. 5

118 00 Praha 1


Tel.: +420 2 2418 2958

**********************************************************
DŮVĚRNOST INFORMACÍ: Tento e-mail včetně jakýchkoliv souborů či příloh k němu připojených může být důvěrný a může obsahovat údaje nebo sdělení pod ochranou právních předpisů. Nejste-li jeho zamýšleným adresátem a obdrželi jste ho zřejmě omylem či se vás jeho obsah netýká, uvědomte prosím neprodleně odesílatele a vymažte ho ze svého systému. V takovém případě byste e-mail neměli kopírovat ani s ním jinak nakládat pro své potřeby či s jeho obsahem seznámit jakoukoliv třetí osobu.

CONFIDENTIALITY NOTICE: This email message including any attached files may be confidential and may contain information or communications legally protected from disclosure. If you are not the intended recipient of this message and it has been addressed to you in error or if the contents of this message is not relevant to you, please inform the sender without delay and delete the message from your system. Unless you are the intended recipient, you may not copy the message, use it or disclose it to third parties.

***

Nemám žádný problém tento email zveřejnit, naopak povinnost! Je další ukázkou absence zdravého rozumu úředníka, který se zbavuje odpovědnosti odkazem na zákon a předpisy, aniž by naplňoval jeho ducha, hledal naplnění spravedlnosti, resp. lidskosti a rozhodoval zdravým rozumem. Potom může dělat úředníka každý, kdo umí číst a dávat razítka! To má být služba občanům?! Pohne jeden lidský příběh zkorumpovaným MZV ČR, připomínajícím totalitní dobu a její praktiky? Dá MZV ČR konečně prostor diplomatům, kteří budou skutečně reprezentovat naší zemi? JŠ

***

IV. DÍL: Czech-Maroccogate seriál na pokračování - Eva Pavlovská – psychologie na objednávku

***

Právní věta: „Z pohledu ústavněprávního nutno stanovit podmínky, za jejichž splnění nesprávná aplikace jednoduchého práva obecnými soudy má za následek porušení základních práv a svobod. Ústavní soud spatřuje tyto podmínky v následujících okolnostech: Základní práva a svobody v oblasti jednoduchého práva působí jako regulativní ideje, pročež na ně obsahově navazují komplexy norem jednoduchého práva. Porušení některé z těchto norem, a to v důsledku svévole (např. nerespektování kogentní normy) anebo v důsledku interpretace, jež je v extrémním rozporu s principy spravedlnosti (např. přepjatý formalismus), pak zakládá porušení základního práva a svobody.“

Nález Ústavního soudu ČR, sp. zn. III. ÚS 269/99 ze dne 2.3.2000, předseda ÚS prof. Vojtěch Cepl. st.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)