Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Americký Kongres, na podnět republikánského kongresmana Petera T. Kinga, jenž  v Kongresu 30. června podal návrh  (sign. H.RES.1489) rezoluce, vyzývající k provedení nezávislého mezinárodního vyšetřování ve věci  katastrofy polského prezidentského letadla u Smolenska, se ujal tohoto tématu, oznamují 9.7.2010 internetové stránky http://smolensk-2010.pl/.

Premiér Donald Tusk ignoroval petiční výzvu prof. Trznadela, podepsanou 50.000 osobami  pár dní po katastrofě, domáhající se šetření Nezávislou Mezinárodní Komisí pro vyšetřování příčin katastrof. Doufejme, že Kongres USA  stane na výši úkolu a povolání vyšetřování se ujme. Vřele Vás vybízíme, abyste panu  kongresmanovi poslali poděkování na adresu:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Obvyklé "děkuji" postačí smolensk-2010.pl  http://peteking.house.gov/

Potud tlumočení výše uvedených  stránek. Vřele je doporučuji také českým čtenářům – těm co ovládají angličtinu,  němčinu, španělštinu, italštinu, nebo francouzštinu. Ti, kdo sledují pravidelně zpravodajství pana Šinágla, měli možnost hodně z toho, co na těchto stránkách je publikováno, číst ode mne i v českém překladu - konkrétně to,  co jsem převzal z oficiálních novin Nasz Dziennik, Gazeta Polska, nebo i Rzeczpospolita a jiné. Jmenované webové stránky jsou  sice neoficiální, ale: Vedou je specialisté z oboru letectví, hlavně pilotáže, navigace, avioniky, měřicí techniky a mnoha dalších oborů a podoborů, vážících se k letectví.  Samotnou rezoluci podanou Kongresu si vcelku můžete přečíst v angličtině na: http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/z?c111:H.RES.1489: a  ještě její reprodukci na:  http://smolensk-2010.pl/2010-07-04-smolensk-w-kongresie-usa.html

Pomožme našim polským bratřím v úsilí o pravdu, a poděkujme panu kongresmanovi také za nás, za Čechy,  Slováky a další národy. Zde nejde jen o věc Polska. Den ode dne se rýsuje nejen stále jistější, ale i dnes už jisté podezření, že to byl nejen prachsprostý atentát z pozadí FSB(KGB)/GRU, ale že zde nejspíše dochází pomalu k identifikaci atentátníků, které Rusko chce chránit a proto se ve vyšetřování snaží mást.

Z dnešních zpráv polské TV i TV TRWAM zatím bez komentářů:

- Vojenská prokuratura Polska požádala dnes USA, zda nemá materiály, dokazující zahlcení signálu GPS letadla.

- USA se rozhodly nevydat Polsku záznam rozhovoru prezidenta Kaczynského s bratrem z paluby letadla před katastrofou satelitním telefonem. Satelitní telefon se nenašel, resp. Rusové jej Polákům odmítají vydat stejně tak jako notebook prezidenta, a také nejvyšších velitelů armády, kteří byli na palubě letadla a na kterých byly supertajné kódy NATO.

VL.K., 9.7.2010

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)