Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hrbata_Picek… Ačkoliv byl Hrbata oficiálně odvolán z funkce náměstka MO ČR pro personalistiku jak uvádíte, chtěl bych jen k tomuto dodat, že ve skutečnosti byl šikovně „uklizen“ na pozici zástupce rektora University obrany pro posádku Brno, kde nejen že pobírá stále docela tučný státní plat (pravda, v porovnání s pozicí náměstka daleko menší), ale pravděpodobně páchá, nebo se hodlá páchat další zlo v podobě záhadných privatizací bývalého armádního majetku. V poslední době se na základě jistých indícií stále více domnívám,  že by se mohlo jednat například o šikovné "podnikatelské" využití VVP Dědice na Vyškovsku, včetně části infrastruktury v rámci VVP (Vojenský Výcvikový Prostor J.Š.), neboť jak sám uvádíte ve svém článku, Hrbata je stále místopředsedou jihomoravských občanských demokratů a předsedou ODS ve Vyškově. Tudíž, k daném regionu má osobní vztah (mimochodem využívá prostor VVP Dědice rovněž k soukromým a ilegálním jízdám čtyřkolek svých kamarádů), má v regionu řadu známých stejně smýšlejících kumpánů (např. syna bývalého bosse drnovického fotbalu Jana Gottwalda, řečeného "Fogoš",  nebo kamarády z firmy STAEG, Vojenských lesů apod.).  Na MO ČR má rovněž řadu známých, stejných kumpánů.  Bohužel, více Vám nemohu sdělit, jelikož jsem vázán určitou, řekněme "mlčenlivostí". V současné společnosti již pochopitelně nevěřím nikomu. MO ČR je již rodinná firma, ačkoliv se snaží vytvářet iluzi pro občany, že se jedná o vysoce profesionální a nadstranickou personální politiku dosazováním státních úředníků do těchto vysokých funkcí. …

 

Odesílatel:

SODALES SOLONIS o.s.

předseda

Jan Šinágl,

Nejedlých 335, 267 53 Žebrák

 

Příjemce:

Ministr obrany ČR

Ing. Vlastimil Picek

Tychonova 1
160 01 Praha 6

 

datová schránka ID: hjyaavk

 

Věc: Žádost o poskytnutí informací

 

 

V Žebráku dne 2. července 2013

 

 

Vážený pane ministře,

 

podle zákona č. 106/1999 sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů a podle čl. 17 Listiny práv a svobod si Vás dovoluji požádat o odpovědi na otázky níže.

Podkladem je anonymní text, který jsem nedávno obdržel. Jistě je Vám známo, že jsem celkem 5x doplňoval trestní oznámení na Ing. Michaela Hrbatu a kdy jeho bezcharakternost a zločinnost popsal i časopis EURO. Jediným výsledkem bylo jeho nedávné odvolání z funkce ke kterému jistě přispěly i mnou zveřejněné informace. Anonymní text je závažný, zdá se být velmi hodnověrný a reálný při pohledu na minulé a současné dění v Armádě ČR. Veřejnost jistě uvítá Vaše odpovědi i vzhledem k současnému přechodu armády na novou organizační strukturu. Velmi mne překvapuje, že mezi 800 propuštěnými z armády se nenachází jméno Ing. Michaela Hrbaty?! To, že se jako zástupce MO zúčastňoval pietních aktů našich válečných hrdinů doma i v zahraničí a byl členem či dokonce předsedou Etické komise MO, která rozhodovala o ocenění odbojářů proti zločinnému komunistickému režimu, už raději nekomentuji. Cituji anonymní zdroj:

Ačkoliv byl Hrbata oficiálně odvolán z funkce náměstka MO ČR pro personalistiku jak uvádíte, chtěl bych jen k tomuto dodat, že ve skutečnosti byl šikovně „uklizen“ na pozici zástupce rektora University obrany pro posádku Brno, kde nejen že pobírá stále docela tučný státní plat (pravda, v porovnání s pozicí náměstka daleko menší), ale pravděpodobně páchá, nebo se hodlá páchat další zlo v podobě záhadných privatizací bývalého armádního majetku. V poslední době se na základě jistých indícií stále více domnívám,  že by se mohlo jednat například o šikovné "podnikatelské" využití VVP Dědice na Vyškovsku, včetně části infrastruktury v rámci VVP (Vojenský Výcvikový Prostor J.Š.), neboť jak sám uvádíte ve svém článku, Hrbata je stále místopředsedou jihomoravských občanských demokratů a předsedou ODS ve Vyškově. Tudíž, k daném regionu má osobní vztah (mimochodem využívá prostor VVP Dědice rovněž k soukromým a ilegálním jízdám čtyřkolek svých kamarádů), má v regionu řadu známých stejně smýšlejících kumpánů (např. syna bývalého bosse drnovického fotbalu Jana Gottwalda, řečeného "Fogoš",  nebo kamarády z firmy STAEG, Vojenských lesů apod.).  Na MO ČR má rovněž řadu známých, stejných kumpánů.  Bohužel, více Vám nemohu sdělit, jelikož jsem vázán určitou, řekněme "mlčenlivostí". V současné společnosti již pochopitelně nevěřím nikomu. MO ČR je již rodinná firma, ačkoliv se snaží vytvářet iluzi pro občany, že se jedná o vysoce profesionální a nadstranickou personální politiku dosazováním státních úředníků do těchto vysokých funkcí.

Mé otázky:

 1. Jaký byl oficiální důvod odvolání Ing. Michaela Hrbaty z funkce náměstka ministra obrany?
 2. Obdržel Ing. Michael Hrbata odstupné? Pokud ano, v jaké výši?
 3. Je Ing. Michael Hrbata skutečně zástupcem University Obrany pro posádku Brno?
 4. Můžete zajistit prověření zmiňovaného dění u VVP Dědice na Vyškovsku?
 5. Může si i soukromá osoba pronajímat vojenské prostory k jízdám čtyřkolek a za jakých podmínek?

Děkuji Vám předem za zaslání Vašich odpovědi, se kterými, tak jako s touto žádostí, seznámím veřejnost a média, jak v České republice, tak i v zahraničí, včetně orgánů NATO.

 

V úctě k Vaší vysoké, neodejmutelné odpovědnosti

 

Jan Šinágl v.r.

9.12.1952

 

ZOI_MO_odpoved_Hrbata_170713.pdf

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)