Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...

   
 • 05.06.2024 19:53
  Fialova vláda prohrála soud s whistleblowerem , jemuž zrušila ...

  Read more...

   
 • 03.06.2024 10:25
  Mnoho chytrých lidí na této síti naprosto správně poukazují na ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pochybuji, že tento tradiční pietní akt vysílala ČT 24 živě a že by byl v archivu veřejnoprávní ČT? - Maminka paní Mašínové zemřela na Pankráci ve vězeňské cele v lednu, při otevřeném okně, bez topení a bez lékařské pomoci, takřka neoblečena! Byla vhozena do bezejmenné díry spolu s 34 novorozeňaty vězeňkyň! I bezbranná  novorozeňátka zabíjeli komunisté jako třídního nepřítele. To nezaznělo z úst žádného řečníka, přitom mělo a hodně hlasitě! - Jak se Cyrilovi s Metodějem málem podařilo civilizovat Čechy …

Z mnoha řečníků stojí za poslech projev předsedy SBPV (Svaz bývalých politických vězňů) Ladislava Bergmana (10:50 min.), kaplana vězeňské služby Bohdana Pivoňky (28:50 min.), kardinála Dominika Duky (34:50 min.), který nemilosrdně porovnal současný a komunistický Parlament, báseň Jiřího Pospíšila NEZAPOMEŇ (40:50 min.), Zdeny Mašínové (41:25 min.) a na záběr opět Bohdana Pivoňky (43:05 min.) o české povaze. Zúčastnili se zástupci velvyslanectví Francie, Holandska, Polska a USA.

Senátor Přemysl Sobotka si pletl nacismus s komunismem. Připomínám, že kdysi při hlasování o zákonu proto komunistům se tehdy jako předseda Senátu zdržel hlasování a během hlasování nebyl přítomen. Pokud má tento člověk z prostředí liberecké mafie právo hovořit, tak paní Mašínová 1000x více! Na mikrofon promluvila až po skončení pietního aktu. Její maminka zemřela na Pankráci ve vězeňské cele v lednu, při otevřeném okně, bez topení a bez lékařské pomoci takřka neoblečena! Byla vhozena do bezejmenné díry spolu s 34 novorozeňaty vězeňkyň. I bezbranná  novorozeňátka zabíjeli komunisté jako třídního nepřítele! To nezaznělo z úst žádného řečníka, přitom mělo a hodně hlasitě!

Jak se Cyrilovi s Metodějem málem podařilo civilizovat Čechy

… Když byli poté, co dokončili svoji práci oba bratři povoláni do Říma, vysvětlili své pohnutky papeži Hadriánovi II. a slovanská liturgie, tak byla církví a papežskou bulou Gloria in excelsis Deo v roce 869 přijata a schválena. Že byl Metoděj poté Svatoplukem zajat a vydán nepřátelům je jaksi jen očekávatelné. Nakonec byl po dvou a půl leté internaci v klášteře ve Švábsku na papežův zásah propuštěn a navrátil se na Moravu, kde stal arcibiskupem moravským a pokračoval ve své práci s níž byl na Moravu vyslán, aby tam dubnu roku 885 zemřel. Konstantin po obhájení svého poslání v Římě v roce 869 onemocní, pravděpodobně na tuberkulózu plic a krátce po svém vstupu do kláštera tam umírá. Za vlády knížete Svatopluka, byli poté žáci obou věrozvěstů civilizace prodáni do otroctví a země byť již s písmem a kulturou, se opět ponořila do temnot a rozkladu, z nějž se tu a tam méně, či více úspěšně – pokud byla součástí Rakouska-Uherska, nebo nyní EU – vynořuje ke světlu, či zapadá do bahna. Bude se tomu dít tak dlouho, než přijmeme civilizaci se vším, co obsahuje. Tedy nejenom s jejími požitky jako je svoboda, právo a blahobyt, ale i s odpovědností jednotlivce, neboť jenom z něj se skládá celá společnost. A dokud společnost nepochopí, že krást je zločin, že zákony jsou od toho, aby se dodržovaly, že se nepřechází na červenou, ani když není v dohledu ani jedno auto, nebo že za ty, kteří vládnou si můžeme sami, nebude dílo obou velkých mužů dokončeno. Myslím, že by si to docela zasloužili. A my ještě více.

* * *

Papež František odstranil z funkce šéfa Vatikánské banky a ustanovil komisi pro vyšetřování původu peněz. Jde přesvědčivě svoji cestou a udržuje si potřebný odstup. Zdá se, že v církvi se „blýská na lepší časy“ viz i odvážné srovnání kardinála Dominiky Duky současného Parlamentu s komunistickým, kde zaznívají stejně prázdná slova o ničem jako kdysi. Něco se začíná dít a nezdá se, že by to bylo povrchní a přechodné!

Dnes slaví USA Den Nezávislosti.

 

Jan Šinágl, 4.7.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)