Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rusko_a_valkaRuské ozbrojené  síly dnes zahájily velké cvičení ve východní a střední části země: bude prověrkou jejich bojové pohotovosti – sdělilo ruské ministerstvo obrany. O tom, že armáda Ruské Federace je připravena na válku, psala  už ve středu “Gazeta Polska“.

Jak podala agentura  Itar-TASS,  prezident Ruska Vladimír Putin se včera setkal s  ministrem obrany Sergejem Šojgu i přikázal mu provést v noci z pátku na sobotu neodkladné zahájení cvičení za účelem prověrky bojové pohotovosti ozbrojených sil Východního vojenského okruhu. "Dnes ráno  se  prověřovacího cvičení zúčastnilo  160000 vojáků, kolem  tisíce tanků a pancéřových vozidel, 130 letadel a kolem 70 válečných plavidel" – oznámil ruský ministr  obrany.... A konečně před dnes fakticky politicky destabilizovanou ČR? Nejsou snad takové souvislosti, jaké napadají,  opravdu důvodem k naprosto nepovrchnímu zamyšlení?
Cvičení vojenských jednotek dislokovaných na Dalekém Východě a ve středním Rusku se začala v 1 hodinu moskevského času (v pátek ve 23 hodin středoevropského času).
Jak informuje  "Gazeta Polska" v nejnovějším čísle, nebylo  ruské vojsko tak aktivní od 80. let XX. století. „Ve vztahu k angažovaným silám a prostředkům, územnímu rozsahu akcí, počtu cvičení a také termínu a způsobu jejich vedení  nemá  toto cvičení v nejnovější historii Ruska precedent” – píší ve své zprávě „Gazetou Polskou“ citovaní  analytici polského Střediska Východních Studií. Podle polského Střediska Východních Studií vykázaly jednotky účastnící se prověrek schopnosti podejmout dříve neplánované akce v relativně krátkém čase. Částí medií vysmívaná dvoutýdenní lhůta připrav  na  „nepředvídané prověrky”  tak opravdu svědčí o dobré přípravě, neboť  cvičení zahrnující různé druhy zbraní vždy staví velkou výzvu logistice „Přinejmenším část ruské armády – ve shodě s předpoklady reforem – dosáhla požadované úrovně tzv. stálé pohotovosti“ – čteme ve zprávě polského Střediska Východních Studií.


Autor: wg

Zdroj: Gazeta Polska, niezalezna.pl, PAP

http://niezalezna.pl/43585-wielkie-manewry-rosyjskiej-armii-160-tysiecy-zolnierzy-setki-samolotow-i-okretow

 

Poznámka:

Nebyl způsob provedení sovětské invaze na někdejší Československo 21.08.1968 ukázkou schopnosti podejmout dříve neplánované akce v relativně krátkém čase? A současně také prověrka schopnosti operace na velké vzdálenosti od příslušných základen? Po roce 1998, kdy se v Německu stal spolkovým kancléřem v Německu levicový Gerhard Schröder, blízký přítel Putina a po uplynutí volebního období jeden z čelných představitelů ruského Gazpromu, byl z převážné části rozpuštěn jižní okruh Bundeswehru, tzn. jednotky dislokované převážně v Bavorsku a Bádensku a Württembersku a rovněž došlo k roztržce mezi USA a Německem v NATO.  2010 atentát na polské prezidentské letadlo u Smolenska, v němž zahynula nejen elita nejvyšší polské politické reprezentace, ale také důležité osobnosti  velení  polské armády, především velitel polských vzdušných sil generál Błasik, následek „Smolenska“ se dnes s odstupem doby dá   fakticky nazvat i  levicovým “palácovým“  pučem. Z hlediska vývoje evropské bezpečnosti totiž vláda bratrů Kaczynských usilovala o překlenutí problému pramenících z předchozí roztržky mezi USA a Německem v NATO a Polsko pomalu začalo přebírat v NATO někdejší pozici Německa. V Polsku je ovšem  silná státotvorná opozice, nabývající na společenském kreditu, a případný útok na Polsko by pro Rusy byl jistě riskantním přinejmenším z toho hlediska, že by v každém případě musel zkrachovat záměr překvapivého „Blitzkriegu“, který Ruská armáda hlavně po celý letošní rok opakovaně cvičí. Což tak  případný útok proti Západu způsobem, jaký realizovali proti nám  v r.  1968, avšak  s nepoměrně modernějšími technickými a logistickými prostředky, a to   přes dnes politicky  nepevnou, spíše Rusku v řadě věcí nakloněnou Ukrajinu, přes Slovensko, v jehož reprezentaci dnes mají osoby nakloněné ruským zájmům silnou pozici. A konečně před dnes fakticky politicky destabilizovanou ČR? Nejsou snad takové souvislosti, jaké napadají,  opravdu důvodem k naprosto nepovrchnímu zamyšlení?

Vl.Kebrle, 13.7.2013

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)