Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CSAZ HONORUTak se vypořádávají se svoji komunistickou minulostí Poláci – Dílů, zabývajících se koncem války a rozšiřováním moci sovětských okupantů, už bylo natočeno celkem 65! – 735. výročí bitvy na Moravském poli proběhlo bez povšimnutí - Rusko straší likvidací Ukrajiny - Polsko zažalovalo Rusko ve věci genocidy v Katynském Lese  Evropskému Soudu pro Lidská Práva do Štrasburku – věc je nyní předmětem procesu - Omluvilo se Rusko Maďarsku za rok 1956, či nám za rok 1968? - „Jestliže USA vejdou do Sýrie, Rusko musí zabrat baltské země".  

Ani v Polsku nevymřeli komunisté a osoby  zkompromitované spoluprací s komunistických režimem, snaží se znevážit tento odboj podobně jak jsou znevažování u nás levicí i mnohými řadovými občany bratři Mašínové a jejich přátelé. Levicově liberální vládnoucí garnitura, která se dostala v Polsku k moci víceméně díky mediální manipulaci mas po Smolensku 2010, dokonce přivoluje (byť „opatrně“) k tomu, aby v místech bojů roku polské protibolševické války r. 1920, konkrétně u Ossowa (lokalita přiléhající k severovýchodnímu okraji Varšavy a situovaná současně na jižním okraji okresního města Wołomin), byl vztyčen pomník hordám tehdejších sovětských  agresorů!

Nicméně polská veřejnost není lhostejná, zkrátka nic takového většina lidí neakceptuje, kdo by chtěl tvrdit, že Armia Krajowa byli teroristé (tak jak slyšíme bohužel od nemalého  procenta české veřejnosti o bratrech Mašínech), by se mezi lidmi nesmírně ztrapnil, a tak i ti, kteří si myslí, že mají moc, jsou ve vyjadřování stále více opatrnější. Totiž odboj bratrů Mašínů, i nakonec odbor dalších skupin, jejichž historii nám představuje historik Luža, je podobný tomu polskému, akorát že snad neměl tak širokou organizační základnu. Díky za historii, představovanou gen. Lužou! Nikdo z těch vlastenců nesmí být zapomenut!   

Vlad. Kebrle, 27.8.2013

P.S.

Polský televizní seriál DOBA CTI, zpracovaný na historii za války protinacistického a s koncem války a po válce protikomunistického paramilitárního odboje polské Zemské Armády (Armia Krajowa), se bude vysílat každou neděli na druhém programu polské veřejnoprávní televize – TVP 2. Bezprostředně jej tedy mohou v ČR a SR vidět naši diváci, jejichž domovy se nacházejí  v dosahu signálu polských  pozemních televizních vysílačů (DVB-T),  to znamená hlavně v příhraničí s Polskem, ale v řadě případů i dále, na Pardubicku, Hradecku, na Opavsku a samozřejmě na mnoha místech v Moravskoslezském kraji. Na satelitu Bohužel je TVP 2 zpoplatněn, tzn. kódován, dostupný na předplatné některého z polských satelitních operátorů.

Nicméně ani ti, do jejichž domovů signál polských vysílačů DVB-T nedosahuje, nemusí o tento seriál přijít. Naopak: Aby divák porozuměl ději, a hlavně i jeho precedentům, lze předchozí díly shlédnout na internetu pomocí polského přehrávače IPLA - http://www.ipla.tv/Serial/5000912-Obyczajowy/5001054-Czas-Honoru. Z těchto internetových stránek si jej lze stáhnout zadarmo a nainstalovat. Těch předchozích dílů, končících koncem války a začátkem roztahování se sovětských okupantů  bylo už 65.  Pravdou je, že to je hraný seriál, ale je velmi objektivně pojat dle historických skutečností.

* * *

Rusko straší likvidací Ukrajiny

Poradce Vladimíra Putina pro  hospodářství  Sergěj Glazěv straší, že  Ukrajina podpisem  smlouvy o přidružení k EU  „jako   mezinárodně–právní subjekt zmizne”,  a pohrozil, že tehdy tato země přestane být pro Rusko  „strategickým partnerem”.
- Ukrajina pro nás přestane být strategickým partnerem; kdyby musela všechny své tahy ve sféře obchodu odsouhlasit s EU, zanikne jako subjekt  mezinárodního práva. Ukrajina nebude moci dokonce učinit krok v našem směru, jestliže jí to nedovolí EU. Nerozumíme, proč Ukrajina dobrovolně odevzdává  svou suverenitu Bruselu a rezignuje na spolupráci s námi  za preferenčních podmínek  – tvrdí Putinův poradce. Sergěj Glazěv varoval Ukrajinu, že podpis smlouvy o připojení k EU bude ve svých účincích katastrofální a Rusko se za veškerou cenu bude starat takovému scénáři zabránit. Media uvádí, že hlavním cílem  rozhovorů na úrovni Ukrajina – Rusko bylo napomenutí  Ukrajiny a předání ultimata ze strany Ruska.

Komentář: Po porážce tzv. „oranžové revoluce” na scénu vstoupivší levicová vládnoucí garnitura nynějšího prezidenta Janukovyče se přiklonila více ke spolupráci s Ruskem, na druhé straně se však snaží o vybudování vztahů s EU. Při čtení takové správy vyvstane vzpomínka na dobu těsně po druhé světové válce, kdy stejným způsobem SSSR defakto zakázal – resp. v  Československu tehdy u moci vládnoucí garnitura Beneš – Gottwald dovolila SSSR a podvolila se jeho zákazu – přijmout tzv. Marshallův plán poválečné obnovy. Spolupráce s EU není samozřejmě ideální, a je na každé vládě každého státu, aby hájila své národní zájmy. Pro nás je takové chování Ruska poučné – zejména pro ty, kdo se v Rusku snaží spatřovat bezpečného partnera.  Těm, kdož kritizují levicově socialistické vládnoucí zázemí EU – oprávněně – a vynášejí současně Rusko jako jakousi (prý) „lepší demokracii” než dnešní EU, lze jednoznačně odpovědět: Za demokratické můžeme Rusko mít tehdy, až zveřejní seznamy KGB a bude poctivě pracovat na rozkrytí, vyšetření, potrestání a odčinění jejich zločinů ať proti vlastním národům tak proti národům Evropy, které si SSSR zařadil kdysi do své mocenské sféry vlivu – tak jako to provedlo ve věci nacistických zločinů po II. světové  válce   Adenauerovo Západní Německo.  Jaká je však ruská  skutečnost? Zatím se něco takového dnešnímu Putinově Rusku jeví čímsi neslýchaným. Velmi výrazně to je vidět např. při důrazném odmítání Ruska šetřit genocidní zločin vraždy v Katynském lese (Polsko zažalovalo Rusko ve věci genocidy v Katynském Lese  Evropskému Soudu pro Lidská Práva do Štrasburku – věc je nyní předmětem procesu). Totéž ve věci deportací – z Polska byly po II. Světové válce deportovány desítky tisíc obyvatel do ruských gulagů.  Nakonec - omluvilo se Rusko Maďarsku za rok 1956, či nám za rok 1968?  

Vlad. Kebrle. 27.8.2013

 

* * *

 

Zaútočí  Rusko na baltské státy? KOMENTÁŘ našeho  experta

 

 

Przemysław Żurawski alias Grajewski, expert na obranu, s distancem přistupuje k výhružně znějícímm slovům  Michaila Alexandrova z Institutu Společenství Nezávislých Států v  Moskvě. Rus napsal, že „Jestliže USA vejdou do Sýrie, Rusko musí zabrat baltské země". "Jestliže na  Sýrii bude zaútočeno za porušení mezinárodního práva, musí Rusko obsadit baltské země. Rozmístění ruských vojsk v baltských zemích   se musí provést za minimálních ztrát a možná dokonce i beze ztrát. Uvažuji, že polovina obyvatelstva Lotyšska a Estponska přivítá ruská vojska  květinami, jak tomu bylo v r. 194." – napsal ve svém blogu  Alexandrov.

 

- Myslím, že tato slova se nepatří brát  vážně, na druhé  straně však je to názor vyslovený osobou důležitou v ruských akademických kruzích. Alexandrovova slova Bohužel zčásti odráží nálady, jaké panují mezi tamními elitami politických komentátorů  - říká polskému portálu niezalezna.pl dr Przemysław Żurawski alias Grajewski.

 

Polský expert přitom uklidňuje: - Ruská agrese do baltských zemí je v nejbližší době  určitě nemožná:  Rusové tam nevstoupí, a nebudou riskovat střet s NATO. Dokonce i kdyby se USA rozhodly k intervenci v Sýrii, bude reakce Ruska pravděpodobně jedině slovní. Možná dodají syrskému režimu zbraně, možná budou k činu  inspirovat Írán nebo nějaké jiný stát tohoto regionu, určitě však se nerozhodnou k žádné ozbrojené reakci.

 

 

Zdroj: http://niezalezna.pl/45303-czy-rosja-zaatakuje-panstwa-baltyckie-komentarz-naszego-eksperta

 

Polského deníků Gazeta Polska Codziennie

 

 

* * *

Tak důkladně se vypořádávat s vlastní minulostí, zejména sovětským vlivem a zločiny, nemá zatím Česká republika odvahu o zločinech spáchaných na českých Němcích nemluvě. Na 735.výročí bitvy na Moravském poli veřejnoprávní média zapomněla. Na co pak mají být naše děti hrdé? Na našem Letním táboře děti od 6 do 15 let už neznaly Věru Čáslavskou, ani Emila Zátopka, toho zaměnily za Emila Háchu…

 

Jan Šinágl, 28.8.201

 

P.S.

O výsledku žádosti českého senátora Jaromíra Štětiny, aby paní Gorbaněvská byla za svoji statečnost vyznamenána řádem Bílého Lva, média stydlivě mlčí. Jako obvykle místo, abychom se postavili žádali a připojili se, zaujímáme potichu postoje a vedeme jenom řeči.

K.Mrzílek, 28.8.2013

Proč se komunisté museli zbavit všech odbojářů

Památník obětem komunismu bude postaven u Parliament Hill

 

 


 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)