Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Výzva kapely JAKSI TAKSI k vysoké volební účasti!

„Cena za apatii vůči politice je to, že vám vládnou zlí lidé.“ Platón – „Velký politik se pozná podle toho, že jeho myšlenky žijí i po jeho smrti anebo po jeho porážce.“ Napoleon Bonaparte – „Svět je nebezpečné místo, ne kvůli těm, kteří dělají zlo, ale kvůli těm, kteří to vidí a nedělají nic.“ Albert Einstein – „Děkujeme lidem bez obsahu a bez hodnot, pohybujících se v politice a ve veřejném životě – za námět na scénář.“ JAKSI TAKSI

Pražská pop-punková kapela JAKSI TAKSI natočila aktuální videoklip k písni Víme svý, v němž zve lidi k vysoké volební účasti, aby se zde mělo šanci něco změnit k lepšímu. Nejúspěšnější videoklip kapely má aktuálně přes 1 500 000 shlédnutí, a tak je předpoklad, že tato výzva nezůstane bez odezvy. Vše o klipu včetně videa ZDE:

 

Výzva kapely JAKSI TAKSI k vysoké volební účasti.

Jako kapela JAKSI TAKSI jsme vždy měli část písní týkajících se společenských poměrů. Psát písně bohužel nestačí.  Pokud chceme opravdu něco změnit, můžeme udělat několik věcí, třeba jít do politiky. Tou nejmenší věcí je, jít k volbám a pokud nelze vybrat toho nejlepšího, tak vybrat aspoň někoho, kdo bude nejméně škodit.

POLITIKA OVLIVŇUJE KAŽDODENNÍ ŽIVOT

Pokud totiž každý vybere svého poslance, dá mu svou důvěru, tak by měl mít právo takového poslance ztrestat, v případě, že poslanec jeho důvěru zradí. Je to úplně stejné, jako když půjčíte někomu na 4 roky sto korun a  chcete, aby vám posléze vrátil alespoň korun stodvacet. Když vám po 4 letech řekne, že nemá ani korunu a všechno prohospodařil, je otázkou, jak naložit s takovým člověkem. Ten, kdo má pocit, že politika je věcí, která se ho netýká se hluboce mýlí. Politika ovlivňuje náš každodenní život, to jak kvalitní máme zdravotnictví, školství, po jakých silnicích jezdíme či jak bezpečně se cítíme. Ovlivňuje výši daní a tím pádem i výši našich příjmů, či cen zboží v obchodech. Politika není špinavá věc, to jen špinavci jí takovou činí.

POLITICI JAKO SLUŽEBNÍCI

Je potřeba přehodnotit obecný pohled na samotné politiky! Politik není svatý obrázek, není to vládce ani pan král. Je to správce našich peněz, údržbář, který je odpovědný za chod státu. Je to sluha, kterého platíme za to, že dělá věci, na které my nemáme čas. Tak by se s ním mělo i zacházet. Politik by se měl bát udělat jakýkoli špatný krok a voliči by ho měli za vědomé podvody a tím pádem jejich okrádání a zradu jejich důvěry ztrestat! Politici nejsou vládci, jsou to naši zaměstnanci, my je platíme z daní. Neplatíme je za to, aby se hádali, ale za to, aby spravovali naši společnou kasu a měli by se bát hněvu voličů - svých zaměstnavatelů. Na tom jak budou spravovat NAŠE PENÍZE bude záležet, jaké budeme mít zdravotnictví, školství, silnice a celkovou atmosféru ve státě. Jen několik málo politiků se stane osobností, která je schopna zemi vést a ukazovat ostatním směr. Potřebují na to morální, psychické a filosofické předpoklady. Než se takový člověk objeví, musíme volit alespoň tyto údržbáře a správce. Voliči je živí a oni by se měli bát hněvu voličů - svých zaměstnavatelů!

STÁT JAKO E-SHOP

Zároveň je potřeba přehodnotit pohled na stát, který rovněž není něco svatého a nedotknutelného. Stát je jako prodejna či e-shop, od kterého požadujeme kvalitní službu a pokud ji nedostaneme, tak ten e-shop je zbytečný a něco se musí změnit. Formou daní platíme stát a politiky, aby pro nás zabezpečili určité služby. KUPUJEME si zdravotnickou péči, zajištění bezpečnosti či sociální systém. Stát nám to laskavě nedává ze své vůle, ale vše je zaplaceno občanem ve formě daní. Proto bychom se měli dožadovat co nejkvalitnějších služeb. Pokud na to náš zaměstnanec - politik - nemá, musí být nahrazen. Jak to, že vadné zboží z e-shopu jsme schopni reklamovat a dožadovat se nápravy a u chybných kroků, či vědomých podvodů politiků toto neděláme? Jde přece o NAŠE PENÍZE. Chtějme kvalitní služby za svoje peníze!

VOLÍME, ABYCHOM NENECHALI ROZHODOVAT JINÉ

Proto by měl každý, kdo má nárok volit věnovat trochu svého času přemýšlení o jednotlivých kandidátech, být odpovědný a jít zvolit někoho, kdo jej bude reprezentovat. Jenom hlupák nechává rozhodovat o svém životě ostatní a tvrdí, že se to nějak udělá. O svůj osobní majetek se staráme často s velkou péčí. Proč bychom se neměli starat o peníze, které propůjčujeme státu za to, aby nám poskytl odpovídající a co nejkvalitnější služby? Stát (neboli firma, která spravuje naše peníze) bude takový, jaký si ho vytvoříme. Pokud necháme někoho jiného, aby jej tvořil za nás, vytvoří jej vždy v náš neprospěch.

Pasivita občanů vyhovuje právě těm, kteří chtějí naše společné peníze krást. Pokud se lidé začnou o své peníze ve státní kase zajímat, politici se budou bát krást, protože bude reálně hrozit, že se občané zvednou a nahází zloděje, lháře a neschopné údržbáře do Vltavy. Bylo by časem dobré, kdyby k vizi firmy přidal někdo ještě něco navíc, něco jiného než jen otázky ekonomiky a růstu hospodářství. Abychom nebyli jen stroje na práci a neměřili kvalitu života množstvím peněz v bance. Třeba se časem dočkáme.

Do té doby ale zvolme nejméně škodlivé, nejméně neschopné a nejméně hamižné údržbáře našeho majetku. Nadávat a nic nedělat nestačí. Proto pojďte volit a pak se dožadujte toho, aby ten, koho platíte a dali jste mu svou důvěru také pořádně makal a nekradl! Stejně jako to děláte v každodenním životě. Proto pokud můžete - přijďte volit.

(Byť vybírat svého zástupce mezi hluchým, slepým, kulhavým nebo přihlouplým není lehké. Ale v e-shopu si často vybereme i ve slevách či výprodeji :) )

 

JAKSI TAKSI

www.jaksitaksi.cz

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)