Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Siváková v baru - Kudrik v herně - Dluh vyřešen - Před měsícem dlužili, kam se podívali - Za měsíc čistí jako lilie - "Dobří lidé" se zase našli – Hurá - Že se nechytáte? - Kdo že je onen Kudrik? - Je to táta Natálky z Vítkova – A kdo že je ona Siváková? Je to máma Natálky z Vítkova – Když Rom vraždí, není to vražda –Cikánské mačety – Soudce „Žhářů z Vítkova“ už není mezi živými - Závěrečná řeč Mgr. Petra Kausty!

Mediální hvězdy tragického příběhu a tragického nadvakrát. V prvním případě doživotním poškozením dítěte. V druhém případě neuvěřitelně tvrdým potrestáním čtyřech mladých troubů... Případ jako takový vám blíže představovat nemusím. Všichni zúčastnění se stali mediálními hvězdami…

 

Tak jak nás krmily média kauzou, jak s námi manévrovaly, a jak se příběhu věnovaly jednostranně - to nepamatuji. I dnes jezdí štáby za "maminkou" a točí srdce bolestivé scény ze života oné Natálky. Bohužel - věnuji se jen tomu jednomu - životu malého postiženého děvčátka. Zvláštní je, že už nikdo z těch gelových chlapců z Novy, nepřijede večer, aby se podíval, kde asi tak "matka" a "otec" tráví  svůj čas?! Jak vítanými hosty se stali v knajpách Vítkova respektive Budišova nad Budišovkou! A kde utrácejí dávky, dary, odpustky určené pro Natálku a její sestry... Utrácejí tak, že se dostali na mizinu! Nestačilo jim - že jim z darů koupili dům! A renovovali!! Nestačilo jim, že nikdy nikde nemusejí dělat a přitom si žijí lépe - než většina obyvatel, onoho Bohem zapomenutého kraje!

Mám to tam rád. Poodří a tam v lesích Nízkého Jeseníku. Jen život je tam těžký! Fabriky zkrachovaly. Družstva poskytující obživu a práci taktéž. Nezaměstnanost obrovská! Většina tamních obyvatel je na tom blbě. Ne Kudrik! Ne Siváková!! Oni dostanou!!! A prochlastají a prohrají! To je skutečnost - lidé žijící v tom kraji, by vám mohli vyprávět...

I místostarosta Vítkova o svérázném životě této rodiny napsal - jen se to nikde neobjevilo. Pardon - místní noviny jeho názor otiskly. Pak už - nikdo!! A do toho zpráva - Na rodinu Natálky vyhlášená exekuce! Ó hrůzo! V té chvíli vyrazily štáby a točily a psaly a jak jinak než tendenčně! Ano tendenčně o oné situaci informovaly.

Vytvořily dojem - že rodina oběti tak hrůzného činu, přijde o střechu nad hlavou! Nikdo se neptal - proč? Kdo to způsobil a zdali za tento stav, nemohou rodiče oné oběti! Nikdo! Ale - děly se věci!

Okamžitě za ně dluhy splatili! Kdo? Nevím - asi my - všichni! Tak jako je v kraji zvykem!! Matky samoživitelky. Propuštění padesátníci a všichni, kteří se dostali do dluhové pasti - těm nepomůže nikdo! Kudrikovi ano! Rasismus! Pouhopouhý rasismus! Naruby!

V dnešním Hyde parku, vystoupil starosta Dubí. Mimo jiné z něj vypadlo - že jedna! Slovy jedna - rodina - na dávkách brala 92 000 korun! A nikdo z nich nedělá! A i oni možná - dluží... Protože se vždy najde dávka, kterou ji

na dluh pošleme! Nedlužíme někomu něco my?

Třeba, otázku - kde je pravda? Jak to, že se mnoho lidí z oné minority, vydalo za "lepším životem", bez "rasistů a xenofobie", do Británie a Kanady a když vyčerpali jejich dávky, vrátili se domů, kde jsme jim zatím spořili"... někdy sta tisíce!

Proč pro lidi, kteří celý život pracují a dostali výpověď, máme jen směšnou částku na živoření?!! Co si mají myslet lidi, kteří dostali výpověď v padesáti a jsou všude všem jen pro smích?! Propadli se rychle na dno a nyní můžou za pár šupů - hrabat v oranžové vestě listí... Co mladí? Nechali jsme je vystudovat "dobré školy" a teď - nic!! Práci pro ně nemáme! A dluhy - ty nikdo nikomu z těch, o kterých jsem psal - nezaplatí...

A co na to media??

Hm... žumpa - která miluje "emoce"... Ale to co jsem napsal, je reakcí na skutečnost, že právě tak vzniká: rasová nenávist! Živená medii. Zaplacenými politiky. A nekritičností názorů! Jsme obětí manipulace. A že se s námi pracuje jako s nemyslícím stádem...

 

„Honza Král“

 

P.S.

Uvítám případné další, doplňující či korigující informace. Doporučuji najít si čas na závěrečnou řeč Mgr. Petra Kausty, zachované díky You Tube!

 

Jan Šinágl, 20.11.2013

 

Když Rom vraždí, není to vražda

Cikánské mačety – masakr v Novém Boru

Soudce „Žhářů z Vítkova“ Miroslav Studnička, už není mezi živými – dostihl ho spravedlivý trest…?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.17 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)