Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.02.2024 10:44
  Soud hodlá zkoumat středověké podmínky v českých věznicích. Pozdě ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 10:19
  Sokol wurde Opfer eines raffinierten Bank- und Kreditbetrugs ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 09:23
  Válečné výdaje spolknou 40 procent rozpočtu Ekonom podotkl, že ...

  Read more...

   
 • 29.02.2024 08:42
  Od 1. listopadu 2023 se Respekt od Economie osamostatnil.

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:32
  Zkorumpované vedení Sokola je jen další ukázkou mravního ...

  Read more...

   
 • 28.02.2024 19:27
  Starostka Sokola Moučková by měla ve funkci skončit, míní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hejtmanek JosefPlk. let. v.v. Josef Hejtmánek surově přepaden – Stále je šikanován vedením KPV ČR, přes pravomocnéHejtmanek pise JS 150114 rozhodnutí soudu!

Na nádraží v České Lípě byl nedávno Josef Hejtmánek ve vlaku zákeřně přepaden jedním mladíkem. Přišel o všechny doklady a 3000,-Kč. Z okénka vlaku křičel na kolemstojící, nikdo nereagoval a pachatel bez potíží zmizel i s peněženkou. K tomu navíc přistupují neuvěřitelné, totalitní praktiky současného vedení KPV ČR v čele s předsedkyní MUDr. Naděždou Kavalírovou. Přes pravomocný rozsudek z 11.1.2011 o neplatném vyloučení plk. let. v.v. Josefa Hejtmánka z KPV ČR, přesto pokračuje šikana jeho osoby, pobočky a jeho práce i tři roky po vynesení rozsudku, jako předsedy pobočky politických vězňů v České Lípě! Nemluvě o předchozí šikaně v řádu let, než došlo k žalobě na KPV ČR a byl ukončen soud.

 

Hejtmanek AK Koci dopis KPV CR 060114Připojuji výzvu JUDr. Petra Kočího PhD. vedení KPV ČR z 6.1.2014, kterou mi zaslal plk. Hejtmánek spolu s jeho krátkou notickou (jistě mu promineme nechtěnou „hrubku“, v březnu mu bude už 88 let). Znám ho už roky. Vážím si a obdivuji jeho práci přes vysoký věk a zdravotní problémy. O to více si vážím jeho podpory mé činnosti a každoročního, zavazujícího finančního přípěvku ve výši 1000,-Kč.

V souvislosti s aktuálním pozastavením členství ÚSTR, infiltrovaného komunisty, v Platformě evropské paměti a svědomí připomínám, že byli médii zmíněni pouze dvě osoby jako členové KSČ v souvislosti s ÚSTR – Petr Pithart a Vilém Přečan.

Nemělo by se zapomínat v této souvislosti i na MUDr. Naděždu Kavalírovou a její minulost, neslučitelnou s jejím současným postavením jak v KPV ČR, tak jako členkou Rady ÚSTR. Její trestní spis z 50.let je dosud utajovaný, přístupný pouze s jejím souhlasem v archivu KS Praha. Dle vlastních slov v ČRo byla „špiónka“, zřejmě tak důležitá a tak významná, že její trestní spis je „nebezpečný“ i po 55 letech?! Mně svůj souhlas odmítla udělit. Byla propuštěna po polovině trestu po odsouhlasení tzv. "Komunistické Trojky", kdy měla ve vězení nadstandardní podmínky. Její manžel JUDr. Kavalír, pracoval na MsP už v době příchodů sovětských poradců, kteří přijeli připravovat stranické procesy. Dr. Kavalírová, krátce po propuštění z vězení, začala pracovat na komunistickém ministerstvu, kde pracovala 18 let. Skuteční političtí vězni byli rádi, když sehnali po propuštění v té době vůbec nějakou podřadnou práci. Byla mimo jiné i členkou ČSŽ (Československý svaz žen) a SČSP (Svaz čs.sovětského přátelství). Tato její kolaborace s komunistickým režimem byla jasným porušením stanov KPV ČR, kdy se nikdy neměla stát členkou KPV ČR, natož její předsedkyní, předsedkyní Rady ÚSTR a nyní její členkou. Za jaké zásluhy jí byl udělen Řád TGM I.třídy prezidentem Václavem Klausem, neví ani on sám. Žádné neexistují. Nepochybuji, že tyto okolnosti jsou známy i Platformě evropské paměti a svědomí a že i tyto skutečnosti přispěly k pozastavení členství ÚSTR v této ctihodné organizaci. To, že vedení ÚSTR místo řešení a respektování rozhodnutí nadřízené organizace nerespektuje, zpochybňuje a dokonce veřejně prohlašuje, že se bude zajímat kdo a jak hlasoval, jen ukazuje na otřesné poměry v současném vedení ÚSTR a oprávněnost pozastavení členství Platformou evropské paměti a svědomí!

 

Jan Šinágl, 19.1.2014

ÚSTR infiltrovali komunisté? A co neinfiltrovali…?!

Bravo, plk. Josef Hejtmánek zvítězil v soudním sporu s KPV ČR!

* * *

Z panelu výstavy o K231 v USTR dne 17.4.2008

MUDr. Naděžda Kavalírová *1923

Po Únoru 1948 byla z politických důvodů vyloučena ze všech vysokých škol v Československu. Poté pracovala jako zdravotní sestra (v uranových dolech v Jáchymově). V roce 1956 byla zatčena a odsouzena ve vykonstruovaném procesu k pěti létům odnětí svobody. Z vězení byla podmíněně propuštěna v roce 1959 (šlo jen za slib se souhlasem tzv. „komunistické Trojky“, poté pracovala 18 let na komunistickém ministerstvu). Od roku 1990 se angažuje v KPV, nejdříve jako místopředsedkyně a od roku 2003 jako předsedkyně. V roce 2006 jí byl prezidentem republiky Václavem Klausem propůjčen Řád TGM I.třídy. Od prosince 2007 působí jako předsedkyně Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (za manžela si vzala dr. Kavalíra, který až do své smrti v roce 1955 pracoval na ministerstvu spravedlnosti).Chybějící tučně, z části doplnil Jan Šinágl

P.S.

Není divu, že vedení KPV ČR mne nemá v lásce. V zápisech ze svých  porad ve zmínkách o mne používá zkr. "Ši".

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.20 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)