Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 04.03.2024 08:07
  The fact that this is a layered and sensitive matter is shown ...

  Read more...

   
 • 04.03.2024 07:52
  Že jde o vrstevnatou a citlivou záležitost, ukazuje jedna ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

ExekuceTrestná činnost v insolventním řízení - Přehodnocení Fischerova kabinetu

Věc: KSBR 38 INS 2241/2011 B – 211: Reakce jednatele společnosti na zprávu IS o stavu řízení z 22.1.2014

II.Priority vlády: Rozvoj podmínek pro svobodné podnikání, vymahatelnost práva, nastartování udržitelnéhohospodářského růstu, zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky země, tvorbu pracovníchmíst… Nesmlouvavý boj proti všem formám korupce, závažné hospodářské kriminality, lichvě, neférovým exekucím a insolvencím. [z textu koaliční smlouvy nových vládních stran ČSSD, KDU-ČSL a ANO]

1) Na počátku reorganizace, podle posudku soudem stanoveného znalce společnosti Equita Consulting s.r.o., měla majetková podstata společnosti „atx“ hodnotu 95.420.000,- Kč.

2) Společnost Bühler A.G. nabízela v srpnu 2012 za odkup POUZE ČÁSTI „atx“ cenu 120 milionů Kč.

3) Většinou 85% věřitelů byla schválena reorganizace společnosti a 9 měsíců v roce 2012 se mimořádně dařila. Koncem září 2012 měla společnost obrat 54 milionů Kč a zisk 6 milionů Kč (viz. oficielní výsledky z FÚ Žďár nad Sázavou, podepsané insolventním správcem Sigmundem). …

3) Většinou 85% věřitelů byla schválena reorganizace společnosti a 9 měsíců v roce 2012 se mimořádně dařila. Koncem září 2012 měla společnost obrat 54 milionů Kč a zisk 6 milionů Kč (viz. oficielní výsledky z FÚ Žďár nad Sázavou, podepsané insolventním správcem Sigmundem). …

* * *

Vážení věřitelé společnosti atx – technická kancelář pro komplexní automatizaci s.r.o.!

 

Včera ráno se na webu justice.cz objevila obšírná informace insolvenčního správce Sigmunda o stavu výše uvedeného insolvenčního řízení. Dovolte mi, abych Vás o „stavu řízení“ informoval i já a to z pohledu člověka, který na zelené louce budoval společnost „atx“ 22 let. Obávám se totiž, že asi nejste dostatečně informováni o tom, co se v „atx“ v dnešních dnech děje, jak s majetkem v němž zůstaly Vaše pohledávky hospodaří insolvenční správce a výbor věřitelů. Jinak byste snad ani nemohli mlčet a museli byste intenzivně protestovat proti tomu, jak s Vašimi prostředky a tím co zbylo z mého majetku insolvenční správce Sigmund nakládá a zachází.

 

S pozdravem

Bohuslav Vránek

 

Celý dopis věřitelům ze dne 22.1.2014.

* * * 

Trestná činnost v insolventním řízení a nový zákon o státním zastupitelství

* * *

Přehodnocení Fischerova kabinetu

Rusnokova vláda končí své funkční období s 24% důvěrou (CVVM), přičemž vrcholu 28 % dosáhla v září. Když loni v létě odstoupila vláda Petra Nečase a Miloš Zeman se oháněl nízkou důvěrou obyvatel, aby ospravedlnil jmenování své vlastní vlády, Nečasův tým měl 18% důvěru. Nakonec byl tedy mezi Nečasovým a Rusnokovým kabinetem rozdíl pouhých šesti procent. Porovnejme to s prozatímní vládou Jana Fischera, která byla ve funkci v letech 2009 až 2010. Ta dosáhla maxima 73 % a odcházela se 64% důvěrou. Leč v jejím čele stál tentýž Jan Fischer, který je nyní zapleten do machinací s nedobytnými pohledávkami na Ministerstvu financí. Týž Jan Fischer, který zázrakem splatil svůj dluh z prezidentské kampaně. Stejně jako byl úspěch Fischerova kabinetu důležitým faktorem umožňujícím vznik Rusnokovy vlády, mělo by nyní selhání Rusnokova kabinetu dát impuls ke zpětnému přehodnocení, jestli byl Fischer coby premiér opravdu tak úspěšný.

* * *

Jan Šinágl, 23.1.2014

* * *

Dobrý den pane Šinágle

a vřelý dík za Vaši aktivitu. Jste jeden z mála lidí, kterým není lhostejno co se v této zemi děje.

Jedná se stále o stejnou záležitost, kterou jsem prezentoval v loňském roce v Poslanecké sněmovně PČR a  na kterou níkdo ze zodpovědných funkcionářů nijak nereagoval a nebýt Vás, vůbec by se nedostala k veřejnosti.

Věc se posunula již dále a lze již vyčíslit o kolik peněz díky naprosto nekvalifikované činnosti soudkyně Bejčková a insolvenčního správce Sigmunda věřitelé i bývalý majitel firmy přišli. O 70 mil. Kč! Posílám jednu stížnost za druhou na brněnský soud, na olomoucký vrchní soud a dokonce i k ústavnímu soudu v Brně, ale nic se neděje vše běží údajně podle zákona a je OK. Jděte do marketu a ukradněte něco za 70,- Kč. Když se to zjistí, jistě Vám to neprojde. 

To že insolvenční správce a soudkyně promrhali svou liknavostí a neschopností a v horším případě možná i určitým zločinným záměrem 70 mil. Kč, že zlikvidovali 150 kvalifikovaných pracovních míst a vlastně zlikvidovali firmu, která do České republiky přinášela kolem 200 mil. Kč obratu ročně celých 22 let nikoho nezajímá. Vše je údajně podle zákona a vše je v zájmu věřitelů. Oba jmenovaní za to nejen že nenesou žádnou zodpovědnost, nejsou nijak stíháni ale navíc za vše dostávají statisícové odměny. Kde to proboha žijeme.

 

Zdraví

 

B.Vránek

23.1.2014

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.17 (6 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)