Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Safranek Koci Chrudim 030914TISKOVÁ ZPRÁVA

Včera v odpoledních hodinách zprostil Okresní soud v Chrudimi Jana Šafránka obžaloby z dalšího přečinu ublížení na zdraví. Jan Šafránek z Hlinska byl v r. 1992 obviněn ze znásilnění dvou žen. Ačkoli byl ve spisu od počátku vyšetřování založen znalecký posudek, který na základě krevního rozboru jeho vinu kategoricky vylučoval, policie i soudy tento důkaz ignorovaly a Jan Šafránek byl odsouzen. Skutečný pachatel byl vypátrán až v r. 2006 a další čtyři roky trvalo, než se Janu Šafránkovi podařilo dosáhnout obnovy řízení a zproštění obžaloby. Nyní se měl zodpovídat z napadení vzdáleného příbuzného. „Věřil jsem, že zproštěním a vyplacením odškodného bude konečně po 20 letech celá věc ukončena a budu mít klid. Bohužel se tak nestalo,“ uvádí Jan Šafránek a dodává: „Někteří lidé mi asi peníze závidí. Jeden z mých vzdálených příbuzných přišel na policii s udáním, že mi měl půjčit koňské postroje a když je po mě chtěl zpátky, že jsem ho napadl a zranil.“

Advokát Petr Kočí, který Jana Šafránka obhajuje, uvádí: „Byli jsme přesvědčeni, že policie věc hned v počátku odloží, ale to se nestalo. Stále však věřím, že pokračující vyšetřování bylo jen důsledkem nesprávného postupu policie a že nešlo o mstu za předchozí očištění pana Šafránka.“ Petr Kočí dále vysvětluje: „Nejpozději po výslechu onoho příbuzného a porovnání jeho výpovědi s ostatními důkazy mělo být každému policistovi zřejmé, jak se věc má“. Chrudimský policejní komisař Jiří Mihulka však vedl vyšetřování dál a věc se dostala až před soud. Teprve zde se Jan Šafránek dočkal spravedlivého rozhodnutí.

Jan Šafránek je s verdiktem spokojený a říká, že soudce René Tinz vedl řízení pečlivě a korektně, znal podrobně celý spis a došel k závěru, že uvedený skutek se nestal. I sám státní zástupce Vladimír Kytner – který v průběhu líčení vystupoval aktivně a snažil se objasnit fakta – v závěru navrhl, aby soud Jana Šafránka viny zprostil.

„Na rozdíl od případu před 20 lety jsem měl nyní štěstí, že se pan soudce i pan státní zástupce se případem důkladně zabývali a byly provedeny všechny důkazy, z nichž nakonec vyplynula moje nevina,“ dodává Jan Šafránek.

První případ Jana Šafránka je známý jako jeden z vůbec největších justičních omylů v dějinách České republiky, kdy pověst mladého, do té doby naprosto bezúhonného člověka byla v důsledku frapantního pochybení justičních orgánů trvale a nevratně poškozena. Následně bylo za pochybení státu Janu Šafránkovi vyplaceno Ministerstvem spravedlnosti rekordní odškodné.

Nyní se čeká na doručení rozsudku a rozhodnutí není pravomocné.

Telefonické spojení na P. Kočího: 777 626 065

V Praze dne 4. září 2014

Originál Tiskové zprávy

* * *

Jan Šafránek: Největší justiční skandál České republiky – rozsudek vynesen!

Tisková zpráva: Jan Šafránek – největší justiční omyl v historii České republiky!

Stát spáchal justiční zločin, ale k převzetí plné odpovědnosti se nemá!

Vůbec největší justiční omyl v historii samostatné České republiky!

 

Jan Šinágl, 4.9.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)