Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zdravotnitcvi… S koncem reálného socializmu přišel další důvod pro zločiny na zdraví národa. Výkony. Nemocnice dostane od zdravotní pojišťovny za devitalizaci pár šupek, asi jako za operaci apendixu, ale za chemoterapii nebo ozařování asi tak milion. Pro ředitele nemocnic, lékaře-obchodníky i ministry - jasná volba. …

Jak je to s předvolebním střetem partnerů koalice ve věci auditů nemocnic? Vypadá to že dohled nad sdělovacími prostředky (ten skutečný, jemuž podléhá ten oficiální) vyhlásil boj, předvolební boj, proti ANO. Chytil se kauzy auditů v nemocnicích: "Potrefení ředitelé nemocnic a ministře: reagujte podle gusta. Podrážděně, hlasitě a svádějte vše na ministerstvo financí. Nebojte se lží,nebojte se ničeho. Však se, až bude po všem, tedy po volbách, případně i omluvíte. Jste všichni "socani" a musíte mít zájem přeskočit ve volbách ANO"!

Tak tohle je to "předvolební", co využívá (historické!) zemětřesení v rezortu zdravotnictví. Oni se ti podělaní hříšní ředitelé a jejich ministr, namočený v jedné z těch auditovaných kauz, činí a je vidět, že mají nad sebou jakéhosi režiséra, co jim dává rozumy, a celému příběhu fazónu – více v mém článku níže.

* * *

Demoralizace mnohých lékařů a jejich ministrů

Od roku 1957 existuje u nás jednoduchá metoda léčení onkologických nádorů podvázáním, takzvaná devitalizace. (Nádor odumře, imunitní systém jej odstraní, a hlavně – pacient získá imunitu proti nádorům. Možná by se podle rozborů jejich krve mohly vyrábět účinné léky, a to už by byl převrat v dějinách lékařství.) Jenomže už tehdy, v padesátých letech konsorcia vyrábějící léky a přístroje pro radioaktivní ozařování měla v hrsti ministerstva zdravotnictví i tak zvané „největší odborníky“ na onkologii. Dobře platila ta konsorcia, jak na to poukazoval už objevitel devitalizace MUDr. Fortýn. Musel své operace provádět tajně. Dodnes leží tato metoda v šuplíku paní MUDr. H. S., nebo její nástupkyně, odpovídající za uvádění nových léčebných metod do používání. (Urazil jsem ji před dvěma lety řka, že zodpovídá za smrt všech, co zemřeli na rakovinu za dobu jejího působení. Soudit se odmítla.) Říká o této, skoro 60 let staré metodě, jež mohla od roku 1957 zachránit jistě přes milion lidských životů, že to se musí dlouho zkoušet. Zatím, než se to vyzkouší, je to metoda „non lege artis“. Zakázaná. Mám zprávy, že několik riskujících lékařů devitalizace dělá. Čekám marně na aféru a orgie kritiky devitalizace, až některý devitalizovaný pacient umře.

S koncem reálného socializmu přišel další důvod pro zločiny na zdraví národa. Výkony. Nemocnice dostane od zdravotní pojišťovny za devitalizaci pár šupek, asi jako za operaci apendixu, ale za chemoterapii nebo ozařování asi tak milion. Pro ředitele nemocnic, lékaře-obchodníky i ministry - jasná volba.

O tom, jak hluboko klesla netečnost naší veřejnosti k těmto ztrátám životů, a peněz ve výši nejméně desítek miliard korun ročně, svědčí naprostý nezájem a nechuť ozvat se, protivit se zlu. Zatímco pitominky o aférách svlečených amerických hereček jdou od úst k ústům, prostě frčí. Říká se tomuto jevu vyprané mozky.

Co převládá u lékařského stavu dnes, v této úpadkové době? Případ mnohých, i když malé menšiny (vskutku praktických) lékařů. Ordinují ne tak hlavou a srdcem, jako tlustou knihou diagnóz, v níž umí rychle vyhledat soubor patřičných „prášků“ - případ je vyřešen.

Existuje tu celé „hnutí lobbistů“, drancujících spolu se smluvními lékaři zdravotní pokladny tunami zbytečně předepisovaných léků. Zbytečně, nemravně, zločinně, nevhodně, často i s účinkem pacienta poškozujícím! To jsou vyslovení darebáci, zločinci, škůdci lidské společnosti a patří za mříže. Jak asi reagují lékaři na toto své škůdcovství, když se jim jemně připomene? Hodný vstupu do dějin je výrok jedné lékařky, jež odpověděla (někdy v r. 2012) Mladé frontě: Byla bych blbá, kdybych to nebrala. Ejhle, člověk. Ejhle, lékař. A veřejnost? Ví o tom. Ví, že „by se to mělo“ napravit. „Někdo“ by to měl napravit. Na to jsou tam politici. Jenže vrána vráně oči nevyklove. Takových případů a postojů můžeme najít tisíce u všech profesí, toto je jenom tím smutnější že se to týká i lékařů. Když už jsme u nich, tedy něco ještě otřesnějšího.

Ospravedlňuji se lékařskému stavu, že jsem si vzal na paškál právě jejich kolegy. Já zatím ale jiné tak otřesné případy šlendriánu a zločinu neznám. Zato další ze zdravotnictví ano.

Například miliardové zlodějiny při nákupech lékařské techniky za evropské peníze.

30.9.2014 Vrbík, Zlín

* * *

Němeček a Babiš se dohodli na předání podkladů k auditům nemocnic

Ministři zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) a financí Andrej Babiš (ANO) se dohodli na tom, že si navzájem předají informace a argumenty, které mají ohledně sporných nemocničních auditů, a budou pak o nich spolu jednat. Pravděpodobně to nebude dřív než za dva týdny, řekla ČTK mluvčí zdravotnictví Štěpánka Čechová. Spor o audity by se tedy měl řešit až po komunálních a senátních volbách, které jsou 10. a 11. října. Závěrečné výsledky auditu čerpání evropských peněz zveřejní ministerstvo financí až po skončení kontrol a vyjádření nemocnic k nim, což může být i ke konci roku. ČRo, 1.10.2014

* * *

P.S.

Znakem úpadku každé společnosti je narůstající počet zákonů, předpisů a nařízení, brzdící schopné a demotivující většinu. Čím horší je morálka, tím více stoupá počet zákonů. Dobré morálce stačí Desatero, dodržování nepsaného, vnitřního zákona mravního a jen skutečně potřebné zákony, stručně a jasně napsané.

Jan Šinágl, 2.10.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.20 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)