Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů
čt zář 08 @18:00 -
Praha JIC: Hanzelka a Zikmund v Japonsku 1963

Nejnovější komentáře

 • 19.08.2022 10:14
  KLAUS POSLAL DO LIKVIDACE SVOU NADACI LIKVIDÁTOREM JE ...

  Read more...

   
 • 18.08.2022 16:26
  V památníku na Blanensku si připomněli válečný transport Romů ...

  Read more...

   
 • 18.08.2022 15:13
  A jak to vypadá v centrále rozvědky Ředitel naší bezpečnostní ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:53
  V rámci svých zkušeností s českou justicí a obecně všemi ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:43
  Zdražení elektřiny a inflace nesouvisí s válkou na Ukrajině ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:33
  Přehodnocení naší reakce na covid Opravdu v pondělí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Dobrý den,

chci vám oznámit velice špatnou zkušenost, která je i porušením lidských práv v této pohnuté době. Můj syn (30 let) trpí těžkou nevyléčitelnou chorobou. ME/CFS je srovnatelná například s rakovinou. Máme i svůj klub pacientů. Můžete se zde podívat na bližší informace o synově nemoci. http://me-cfs.eu/mecfs_fakta/.

Pro syna je velmi obtížné se pohybovat a něco sám vyřizovat. V pátek 3. dubna byl odpoledne navštívit se svým přítelem poštu v Novém Strašecím, kde bydlíme. Potřebovali si vyzvednout peníze přes Western Union. Synovi se udělalo špatně a na chvíli si sundal roušku, aby nezkolaboval. V ten okamžik začal být šikanován klienty, kteří byli v budově pošty a následně i zaměstnanci pošty. Byl z pošty surově vyhnán a neobsloužen, což mu způsobilo psychickou i finanční újmu. Ne všichni lidé mohou stále nosit amatérsky vyrobené roušky. Mohou zkolabovat. Místo toho, aby mu lidé a zaměstnanci pošty pomohli, málem ho zlynčovali. Jak se člověk vůbec může něčemu takovému bránit??? Co se to s lidmi děje???

Musela jsem jet se synem autobusem do Prahy. Zastávku máme až na druhém konci města kvůli uzávěrce silnice. Cesta byla pro syna naprosto vyčerpávající. Museli jsme v Praze přespat. V Praze jsme vše vyřídili v klidu a bez stresu ve směnárně, která také poskytuje služby Western Union. Pošta už byla díky nesmyslným opatřením uzavřena od 16:00 hod. Syn si bude tento zážitek dlouho pamatovat a již nechce využívat služby pošty v Novém Strašecím. Co má v této době dělat těžce nemocný člověk? Můžete mu někdo pomoci? Jak se má bránit? Lidé ho napadají a jsou schopni mu těžce ublížit. 

Byl terčem napadání a šikany i před nouzovým stavem, ale co se děje teď je hrůzostrašné. Lidé jsou ovlivněni panikou, vyrojilo se udavačství a nenávist. Já jsem díky vládním opatřením přišla o práci v zahraničí. Synovi byl v loňském roce zamítnut invalidní důchod. Jsme rádi, že nám někdo pošle peníze. Bohužel pro jejich vyzvednutí musí nemocný člověk podstoupit takovou anabazi. 

Syn je na tom už fyzicky i psychicky velmi špatně. Jak se dá vůbec žít v takovém státě? 

 

S pozdravem 

Bc. Jana Bonkova, tel. :+420737149474 

P.S.

Paní Bonková napsala stížnost ombudsmanovi České pošty – na odpověď čeká. Obrátila se i na poradnu pro lidská práva. Samé výmluvy, hlavně ne pomoci Měla smůlu, že její syn není Rom a jen „bílý“, či dcera nenosí muslimský šátek...  Jinak by už měla dávno právníka zdarma a podporu neziskových organizací, o okamžité mediální prezentaci svého případu nemluvě.

Nenašel se ani jeden člověk z řad veřejnosti a zaměstnanců pošty, který by se nemocného muže a jeho kamaráda zastal!

Atmosféra strachu ovládá naši zemi stále více, potom to končí podobnými excesy, kdy strach, emoce a pudy utlumí, nebo zcela paralyzují zdravý rozum a normální chování. Bude-li dosavadní stav pokračovat, nezůstane jen u tohoto excesu, který o vyspělosti společnosti nevypovídá nic dobrého.

Obratem posílám tuto informaci všem hlavním médiím, regionálním deníkům a desítkám známých novinářů.

 

Jan Šinágl, 6.4.2020  

* * *

P.S.

Dne po 6. dub 2020 13:53 uživatel Ombudsman <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.> napsal:

 

Vážená paní Bonková,

dovolte, abychom Vám sdělili, že jsme Vaše podání předali k vyřízení pracovišti Pobočkové sítě Západní Čechy, do jehož působnosti náleží pošta 271 01 Nové Strašecí. Z tohoto místa obdržíte odpověď. O vyřízení záležitosti budeme informováni.

Litujeme, že došlo k uvedeným skutečnostem.

 

S pozdravem

Ing. Pavel Bobek

poštovní ombudsman

v z. Martina Pokorná

zástupkyně poštovního ombudsmana

 

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Česká pošta, s.p. Politických vězňů 909/4, 225 99  Praha 1

P.S.

Ombudsman by měl řešit věc sám a ne ji nechat "vyřídit" pachatelem. Má si jen vyžádat stanovisko pobočky a nezávisle rozhodnout. J.Š.

* * *

P.S. 7.4.2020

Vážená paní Bonková,

sdělujeme Vám, že jsme Vaší informaci také předali odpovědnému pracovišti České pošty, s.p., které řeší Vaši záležitost. …

Ombudman České pošty zřejmě nemá žádné pravomoci a jen přeposílá stížnosti. Nyní už věc řeší dva úřady najednou… J.Š.  

* * *

Tvrdá ruka zákona

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)