Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Trump Donald president USA„Čínská vláda a WHO, kterou Čína prakticky ovládá, lživě tvrdily, že neexistuje žádný důkaz o přenosu viru z člověka na člověka. Později opět lhaly, že lidé bez symptomů nemoc nešíří.“

***

Americký prezident Donald Trump ve svém projevu k Valnému shromáždění OSN 22. září řekl, že svět „musí Čínu pohnat k odpovědnosti“ za pandemii nového koronaviru.

„Už zase jsme uprostřed globálních potíží. Vedeme nelítostný boj proti neviditelnému nepříteli, čínskému viru, který stál bezpočet životů 188 národů,“ řekl Trump v předtočeném projevu určeném světovým lídrům na konferenci vedené částečně virtuálně.

Dodal také, že USA již vstoupily do poslední fáze klinických testů vakcíny proti COVID-19.

Trump připomněl, že epidemii vypustila do světa právě Čína, a že zatímco Peking v rané fázi epidemie nařídil uzavření čínských měst, ve stejnou dobu „povolil lety z Číny a infikoval svět“.

„Čína odsuzovala můj zákaz cestování do jejich země, zatímco rušila domácí lety a uzamykala obyvatele v jejich domovech,“ dodal. USA poprvé vydaly cestovní varování 21. ledna, poté co byl vytrasován první pacient s virem z Wu-chanu. Cestujícím z Číny pak uzavřely hranice 30. ledna, kdy Světová zdravotnická organizace (WHO) označila epidemii za globální stav zdravotní nouze.

Americký prezident si nebral servítky ani před OSN a označil Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) za komplice při zakrývání problému. „Čínská vláda a WHO, kterou Čína prakticky ovládá, lživě tvrdily, že neexistuje žádný důkaz o přenosu viru z člověka na člověka. Později opět lhaly, že lidé bez symptomů nemoc nešíří.“

 1. ledna WHO citovala čínské představitele, že „neexistuje jasný důkaz o přenosu z člověka na člověka“, ale že „omezený přenos z člověka na člověka“ je možný „potenciálně v rodinách“.

„OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její jednání,“ řekl Trump.

Čínský režim veřejně přiznal riziko přenosu až 20. ledna.

Administrativa USA postupně vyostřuje kritiku vůči čínskému režimu za nedostatek transparentnosti během pandemie a také za porušování lidských práv v Sin-ťiangu, Hongkongu a Vnitřním Mongolsku.

V pondělí vydali republikáni dolní komory Kongresu zprávu, která uvádí, že Komunistická strana Číny (KS Číny) a WHO jsou „vinny“ tím, že se pandemie rozšířila. V reportu Výboru zahraničních věcí Sněmovny reprezentantů se tvrdí, že pandemii šlo pravděpodobně předejít, kdyby KS Číny a WHO jednaly dříve.

V červenci představilo šest republikánských senátorů návrh zákona, který by Američanům umožňoval žalovat čínskou vládu u amerických soudů.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.

https://www.epochtimes.cz/2020/09/22/svet-musi-pohnat-cinu-k-odpovednosti-za-pandemii-trumpuv-projev-v-osn/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)