Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2024 00:07
  "Česká republika nemá letectvo, má aeroklub, ve kterém má pár ...

  Read more...

   
 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Clovek a strachPodle zprávy amerických republikánských poslanců vypukla Corona již v září 2019

Martin Suter

Tři týdny před netrpělivě očekávanou zprávou amerických zpravodajských služeb o původu pandemie Covid-19 to už naznačovali politici amerického Kongresu. „Převaha důkazů“ naznačuje únik ve Wuhanském institutu virologie (WIV), uzavírá zpráva, kterou v pondělí zveřejnili republikánští zaměstnanci Komise pro zahraniční věci ve Sněmovně reprezentantů USA.

Zpráva na 82 stránkách uvádí náznaky, že virus Sars-CoV-2 ve Wu-chanu se ve Wu-chanu začal šířit ne na konci prosince 2019, ale již v polovině září. A do té doby prý čínské úřady začaly zahlazovat veškeré stopy, které by mohly prokázat laboratorní původ smrtící globální pandemie. Je to „největší utajení v historii lidstva“, říká vedoucí poslanec Michael McCaul z Texasu.

Satelitní snímky zdůrazňují zvýšenou laboratorní aktivitu.

Kongresová zpráva vychází pouze z veřejně dostupných zdrojů. Republikáni jej také vytvořili ze zájmu prosazovat své politiky kritické vůči Číně. Demokraté, jako vládnoucí strana, o tom nechtějí slyšet, se výzkumu nezúčastnili. Zpráva podporuje hypotézu, že první zaměstnanci virových laboratoří ve Wu-chanu se před 12. zářím nakazili virem Sars-CoV-2 a rozšířili ho ve městě. Patogen dokázal zahájit svůj triumfální pochod po celém světě, nakazil přes 200 milionů lidí a zabil nejméně 4,2 milionu.

Podle zprávy existují přesvědčivé důkazy pro laboratoře WIV jako zdroj viru a časný okamžik prvního ohniska. Satelitní snímky v září a říjnu 2019 najednou ukazují zvýšenou aktivitu v nemocnicích v okolí ústavu. 12. září, uprostřed noci, byla databáze WIV o vzorcích virů a tkání bezdůvodně odebrána offline. Ve stejný den nabídlo vedení WIV nabídku na „zakázku na bezpečnostní služby“ za 1,3 milionu dolarů a o čtyři dny později na komplexní obnovu ventilačního systému v hodnotě přes 600 milionů dolarů. Obě nabídky byly odstraněny z webových stránek ministerstva financí.

V říjnu odcestovalo do Wu-chanu přes 9 000 sportovců ze 109 zemí, aby se utkali v rámci 7. světových vojenských her. Mnoho návštěvníků onemocnělo příznaky jako Covid-19 a zažilo 15milionové město v uzamčení. Sportovec z Lucemburska později nazval Wuhan „městem duchů“ a vzpomněl si, že mu na letišti měřili teplotu. Po hrách údajně sportovci přenesli virus zpět do zemí svého původu. Podle Ardenovy zprávy byly první případy Covid -19 zaznamenány nejméně ve čtyřech zúčastněných zemích - Itálii, Brazílii, Švédsku a Francii - v listopadu nebo prosinci, ještě předtím, než epidemie „oficiálně“ vypukla v Číně na Silvestra 2019. Světové vojenské hry byly potenciálně první akcí „superrozšíření“.

Zpráva neposkytuje důkazy o tom, že by virus Sars-CoV-2 nepocházel z mezihostitele, ale spíše se objevil jako umělá „chiméra“ v laboratoři. V nejlepším případě to může ilustrovat již nepřístupná virová databáze WIV. Záznamy projektů však dokazují, že výzkum byl prováděn v laboratořích WIV s cílem zlepšit funkčnost virů a že tamní vědci dokázali rozmnožit super patogen.

Republikáni nedůvěřují odborníkům WHO

Peter Daszak o tom ví víc. Je prezidentem newyorské neziskové organizace EcoHealth Alliance, která za ta léta věnovala virologům ve Wuhanu statisíce dolarů od amerických vládních výzkumných institucí. Daszak od roku 2005 úzce spolupracuje s Shi Zhengli, odborníkem na netopýry na WIV známým jako „Bat Woman“. Zorganizoval podpisy k dopisu vědců, který v únoru v časopise The Lancet odsoudil tezi laboratorního původu jako konspirační teorii. A o rok později byl Daszak jediným americkým výzkumníkem, který se zúčastnil zjišťovací mise Světové zdravotnické organizace (WHO) ve Wu-chanu.

Aniž by to bylo řečeno přímo, zpráva Kongresu vidí Daszaka jako něco jako agenta výzkumníků ve Wu -chanu, který na západě řídí čínskou věc. „Peter Daszak musí Kongresu vypovídat o tom, co se stalo,“ řekl europoslanec McCaul. Kromě toho chce sankcionovat přední čínské výzkumníky virů.

Vzhledem k tomu, že republikáni jsou v Kongresu menšinou, nemohou nikoho předvolat pod hrozbou trestu. To by dokázali jen demokraté. Vládní strana ani její prezident Joe Biden zatím neprojevili žádný zájem.

Sonntagszeitung.ch | 8. srpna 2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (11 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)