Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út zář 26 @08:30 -
KS Ostrava: Odvolání ing. Marka Gáby
so zář 30 @09:30 - 10:00PM
Volmanův Žebrák
so zář 30 @14:00 -
Berounka Čechův mlýn: setkání převozníků
út říj 10 @19:00 -
Praha Broadway: Petriněnko
čt říj 12 @09:30 -
OS Praha-západ: Janíček J. (The Plastic People of the Universe)
st říj 18 @19:00 -
Praha: předpremiéra BRATŘI pro sponzory

Nejnovější komentáře

 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...

   
 • 13.09.2023 13:30
  Naši američtí příbuzní truchlí potichu něco jako národní ...

  Read more...

   
 • 02.09.2023 09:17
  Premiér Fiala poletí s podnikateli do Afriky, čeká zakázky ...

  Read more...

   
 • 02.09.2023 09:16
  Setkání velvyslanců dominovala nová bezpečnostní strategie a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Wir brauchen StaatsmaennerHenry Kissinger: "Kdo ovládá potraviny, ovládá lidi." - Produkce potravin určí budoucí rovnováhu sil ve světě - Winston Churchill: "Politici myslí na příští volby, státníci na příští generaci. Potřebujeme státníky!"

***

Téma je příliš důležité: stavební šílenství ničí Rakousko. Ničí se vše, kvůli čemu stojí za to v naší zemi žít. Je nejvyšší čas učinit politické třídě v této otázce přítrž!

Sloupek o "stavebním šílenství" opět vyvolal velké reakce čtenářů. Lidé jsou právem pobouřeni, že v Rakousku je každou minutu zabetonováno více než 100 metrů čtverečních půdy! Lidé jsou právem rozhořčeni, že zmizelo 70 % všech živočichů a rostlin. A lidé jsou oprávněně rozhořčeni, že ošklivá rozřezaná krajina způsobuje záplavy a velké horko.

Nositel Nobelovy ceny Konrad Lorenz popsal devastaci našeho životního prostředí doslova jako smrtelný hřích: "Jak se v dospívajícím člověku může vzbudit úcta k čemukoli, když kolem sebe vidí jen lidskou práci, a to velmi lacinou a ošklivou?"

Naši budoucnost už nesmíme nechat na místních politicích a developerských firmách! Jeden čtenář píše jménem mnoha lidí: "Když pojedete naší zemí s otevřenýma očima, uvidíte staveniště, staveniště a další staveniště.  Nejen v mém rodném Štýrském Hradci, ale i v jiných městech stojí byty prázdné, zatímco zelené plochy jsou ničeny. Náš starosta to přehnal, voliči ho vyloučili. Tam, kde kdysi bývala orná půda, jsou dnes více či méně potřebné budovy a vedle nich stojí průmyslové ruiny. Krize v Coroně nám měla ukázat, jak důležité jsou dodávky potravin z regionu. Proto nechte zemědělce žít a nenuťte je, aby se vzdali zemědělství a prodávali své pozemky, aby přežili."  Ekologický zemědělec píše o stavebním šílenství: "Prosím, dejte mou žádost alespoň do dopisů čtenářů!"

A skutečně: naše bezpečnost dodávek již není zajištěna. Nemůžeme se již sami zásobovat potravinami. Přesto je naše vláda podle článku 9a spolkové ústavy povinna zajistit soběstačnost Rakouska! Henry Kissinger napsal větu: "Kdo ovládá potraviny, ovládá lidi." Dlouho jsme potřebovali národní akční plán na ochranu rolnické půdy. Rusové chtějí do roku 2030 získat dalších 2,5 milionu hektarů obdělávané půdy. Číňané chtějí mít do roku 2100 o 50 % více zemědělské půdy. Protože soběstačnost je klíčová nejen pro přežití v krizových situacích. Produkce potravin určí budoucí rovnováhu sil ve světě.

Je nejvyšší čas skoncovat s politickou třídou odpovědnou za stavební šílenství! Země potřebuje lidi s postavením, a ne podvodníky s rétorickým kurzem. Jak řekl Winston Churchill: "Politici myslí na příští volby, státníci na příští generaci. Potřebujeme státníky!"

http://www.tawa-news.com/wir-brauchen-staatsmaenner/

***

Vyhlášení konkurzu Rakouska

Konec vyprávění pohádky

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.88 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)