Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Chleba a pilulky14 mega corporations 1Autor článku se soustředí na situaci v USA, ale podobné pokusy a praktiky jsou také zaznamenávány v Evropské unii, kde byly v určitých ohledech mnohem úspěšnější než ve Spojených státech.

Farmaceutický průmysl si nepřeje nic jiného než skoncovat s jedním ze svých největších konkurentů – vitamíny a doplňky stravy. Snaží se o to již léta, ale nyní se mu to může skutečně podařit. Podnikněte kroky k tomu, abyste si zajistili přístup k doplňkům stravy.

Jeden z posledních pokusů zmařit vaši možnost přístupu k doplňkům stravy má podobu návrhu zákona, který by vyžadoval schválení doplňků stravy před uvedením na trh. Stručně řečeno, vyžadovalo by to, aby doplňky stravy – které jsou nyní oficiálně vedeny jako potraviny – procházely stejným schvalovacím procesem jako léčiva.

„Pokud vím, doplňky stravy nejsou léky, biologické přípravky ani zdravotnické prostředky, takže je velmi znepokojující, proč Kongres nebo kdokoli jiný podporuje neerudovanou legislativu, která pouze zvýší náklady spotřebitelů, kteří dělají vše pro to, aby zůstali zdraví. Skupiny, které [sic] tuto legislativu podpořily, uvedly, že existuje ochrana pro technické neshody s FDA, jako je tomu u konopí, CBD, NAC a několika dalších produktů. Pokud by však tato legislativa prošla, je naprosto jasné, že by tyto výrobky byly z trhu vyřazeny.“

Farmaceutický průmysl se s podporou amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) již léta snaží dostat výrobce doplňků stravy z trhu. Jednou z nejčastěji používaných taktik je snaha překlasifikovat je na léky.

Hlavním důvodem, proč se farmaceutické společnosti dopouštějí tohoto druhu lstí, je skutečnost, že jakmile je látka klasifikována jako léčivo, lze zvýšit jeho cenu o 1 000 % oproti běžné maloobchodní ceně doplňků stravy. 

Snad nejnovějším příkladem snahy FDA uzavřít snadný přístup k doplňkům stravy byl útok na N-acetylcystein (NAC) v roce 2020. NAC je široce používaným doplňkem stravy již šest desetiletí, přesto se FDA koncem července 2020 náhle rozhodla proti němu zakročit – hned poté, co se zjistilo, jak je užitečný pro prevenci a léčbu onemocnění covid-19.

Doplňky stravy jsou prostě a jednoduše POTRAVINY. Nemělo by se s nimi zacházet jako s léky, které musí projít přísným testováním, aby se vyhodnotily jejich účinky a bezpečnost. Doplňky stravy mají dlouhou historii téměř bezchybné bezpečnosti a nepotřebují testování jako léky.

Riziko, že zemřete v důsledku užívání bylinného produktu nebo doplňku stravy, je menší než 1 ku 10 milionům, což je srovnatelné s rizikem, že vás zabije osvětlení. ANHI také vypočítala, že pravděpodobnost, že vás zabijí nežádoucí účinky farmaceutických léků, je 62 000krát vyšší než u doplňků stravy.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)