Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Výzkumník konfliktů Andreas Heinemann-Grüder varuje před Putinovou proradnou strategií v boji proti Západu: světová potravinová krize, přemrštěné účty za plyn a elektřinu, globální recese a hrozba jaderné války mají do evropských měst přinést občanskou válku.

Politolog Andreas Heinemann-Grüder z Mezinárodního centra pro studium konfliktů v Bonnu varuje před Putinovou perfidní strategií v boji proti Západu. Vzhledem k obrovským ruským problémům ve vojenském tažení proti Ukrajině se kremelský vůdce snaží oslabit Západ šířením strachu z války, vyvoláváním paniky a tím vyvoláváním podmínek podobných občanské válce.

Expert: Hrozby, které mají přimět Západ k ústupu

V rozhovoru pro FOCUS online profesor Heinemann-Grüder řekl: "Materiální boje Ruska na východě a jihu vedou jen k omezeným terénním ziskům. Zůstala jen spálená země a staré, slabé, radikálně zdecimované a vystrašené obyvatelstvo." Aby se z této situace dostal, pohrozil bývalý prezident Medveděv, že Ukrajina může zmizet z mapy světa. "Pohled do propasti by měl přimět i Západ, aby se vzdal. Světová potravinová krize, přemrštěné účty za plyn a elektřinu, globální recese, nová masová migrace a hrozba jaderné války mají do evropských měst přinést občanskou válku," uvedl Heinemann-Grüder.

Německo na podzim čekají radikální protesty

Ruská mocenská elita podle něj využívá každé slabosti Západu a využívá scénářů strachu k vyvolání společenského rozdělení. "Ruský modus operandi necharakterizuje ani rovnováha moci, ani rovnováha teroru, ale spíše testování hranic," domnívá se Heinemann-Grüder.

Kvůli nejistotě ohledně dodávek ruského plynu a prudkému nárůstu cen energií a potravin již spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD) varovala před radikálními protesty v německých městech. Úřad pro ochranu ústavy se obává, že by na podzim mohlo dojít k sociálním nepokojům. Obavy, které za tím stojí: Demonstrace by mohly být - podobně jako protesty proti opatřením Corony - nejprve infiltrovány extremisty a demonstranti pak podněcováni proti státu.

https://www.focus.de/politik/experte-zu-russen-strategie-panik-und-spaltung-putin-will-buergerkrieg-in-die-europaeischen-staedte-tragen_id_133110900.html  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)