Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Fairclough MikeAktualizováno 27.8.2022:  Zdravotní sestry, které opustily zdravotnický systém a zaměřily se na včasnou léčbu, popisují „brutální“ protokoly léčby covidu-19 - Zastavte posilovací dávky proti covidu, vyzývá japonský kardiochirurg - Biologické zbraně ve formě vakcín

***

„Myslím, že ze všech lidí, se kterými se zachází nejhůře, jsou to právě děti.“

„Vidím, že existuje potenciální ublížení, které by mohlo vzniknout v důsledku toho, že si dítě nechá dát vakcínu. Rozhodně nemáme tušení, jaká jsou dlouhodobá data o bezpečnosti (vakcín), a proto stojí za to bít na poplach.“

Fairclough nedávno napsal knihu „Rewilding Childhood“ (volně přeloženo Vraťme děti do přírody), v níž využil zkušenosti s lockdowny a vyzval rodiče, aby se připojili „ke vzpouře: osvobozující, transformativní, radostné vzpouře, která prokazatelně podporuje sebedůvěru a odolnost dětí.“

Přizpůsobiví jedinci

Fairclough učí, že je důležité, aby děti „nereagovaly jen na pokyny“. „O to mi u dětí jde. Je to tak, že děti je nejen snadné inspirovat jasně inspirativními věcmi, ale ony samy je posunují na další úroveň, takže jsou přirozeně zvídavé,“ vysvětluje pedagog.

„Existuje důvod, proč všechny tyto vlastnosti svět dospělých otupuje a tak trochu bagatelizuje, a to proto, že pokud máte děti, které se ptají, mají fantazii, riskují a nevadí jim neznámé… pak se z nich stanou dospělí se stejnými vlastnostmi. A to je pro vlády nebezpečné, protože pak lidé začnou klást otázky těm, kteří jsou u moci,“ dodává Fairclough.

„Opravdu se často bojím o své místo. Vždyť si nemůžu dovolit přijít o práci a o dům,“ říká Fairclough, který je otcem čtyř dětí, a pokračuje: „Nemám však na výběr. Zvláště proto, že jsem jediný hlas ve školství, o kterém vím.“

„Myslím, že děti už mají vše, co potřebují. Jsou odolné, umí riskovat, jsou hluboce vděčné za to, co mají. Jsou spokojené s neznámem,“ míní ředitel.

„A právě to činí dospělé nešťastnými, protože mají tendenci přestat být emotivní, přestat být hraví, přestat riskovat, začnou se bát neznámého, začnou mít méně vděčnosti a začnou se učit nevidět ve věcech kouzlo a pak tuto moc odevzdají jiným lidem, včetně státu, což se stalo v posledních letech,“ líčí Fairclough.

Celý článek>

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)