Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:31
  Lidé, kteří vynášejí rozsudky nad druhými jako soudce či Bůh ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 09:30
  Taky jste toho názoru jako správný proněmec,že Ukrajina udělala ...

  Read more...

   
 • 17.01.2023 10:16
  Velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý „splňuje podmínky“ ...

  Read more...

   
 • 12.01.2023 18:02
  V Rusku odsoudili první vojáky v souvislosti s odmítnutím ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Passports with a Schengen visaPo téměř dvou letech uzavřených hranic jsou nyní cestující více než kdy jindy odhodláni cestovat, poznávat nová místa a realizovat své cestovní plány, které na tak dlouhou dobu odložili, uvádí SchengenVisaInfo.com.

Cestující do 26 zemí schengenského prostoru, kteří ke vstupu potřebují schengenské vízum, se však den ode dne častěji setkávají s další nepříjemností, a to se zamítnutím žádosti o vízum. V roce 2021 dosáhl počet zamítnutých žádostí o schengenské vízum celosvětově svého maxima, když 13,4 % z celkového počtu cestujících obdrželo negativní odpověď na svou žádost.

Podle Schengen Visa Info existuje 12 důvodů, pro které jsou žádosti o vízum zamítány nejčastěji, patří sem kriminální minulost žadatele, poškozený pas, neplatnost některého z předložených dokladů a nedostatečné finanční prostředky na cestu atd.

Nedbalost zaměstnanců a "neoprávněné důvody pro odmítnutí"

"Moje schengenské vízum bylo zamítnuto, protože si vaši úředníci nevzali kopii prodloužení mé zelené karty. Letět přes celou zemi na druhou schůzku mě stálo 2 tisíce dolarů a nyní jsou ohroženy tisíce dolarů v rezervacích, protože jsem vyčerpal čas. Bohužel přijdu o svatbu svého BF," napsala tato osoba loni v červnu.

Hemantu Khatrimu, vědeckému pracovníkovi v oboru oceánografie a klimatologie na Liverpoolské univerzitě, zamítlo německé velvyslanectví v Indii tranzitní vízum pod záminkou, že "je k dispozici dostatek letů, aniž by musel přestupovat v zemi Schengenu".

"Proč tedy máte kategorii tranzitních víz? Musel jsem zrušit letenky od Lufthansy. Ztráta času a peněz. Je to jen obtěžování," napsal na Twitteru a sdílel fotografii zamítavého dopisu německého velvyslanectví v Indii.

Jiná uživatelka Twitteru pod manipulátorem @Koromone_K tvrdí, že její kamarádce bylo zamítnuto schengenské vízum na základě "existují důvodné pochybnosti, že se nevrátíte domů před vypršením platnosti víza", přestože předložila bankovní výpisy, potvrzení o zaměstnání a zpáteční letenku.

Zatímco žadatel o vízum jménem Suraj Mehta tvrdí, že mu švýcarské velvyslanectví v Indii zamítlo vízum bez jakýchkoli legitimních důvodů, přestože dříve měl schengenské vízum a nyní má platné vízum do USA a Kanady. Tvrdí také, že jeho žádost splňovala všechny podmínky stanovené velvyslanectvím.

Počet zamítnutých žádostí o víza se rok od roku zvyšuje, někteří žadatelé chtějí peníze zpět

Počet zamítnutých žádostí o schengenské vízum se rok od roku neustále zvyšuje, a to následovně:

- 2014 - 5,1 procenta

- 2015 - 6,2 procenta

- 2016 - 6,9 procenta

- 2017 - 8,2 procenta

- 2018 - 9,6 procenta

- 2019 - 9,9 procenta

- 2020 - 13,6 procenta

- 2021 - 13,4 procenta

Na základě tvrzení, že v roce 2022 je zamítáno více žádostí o víza, chtějí nyní někteří žadatelé v případech, kdy jim víza nejsou schválena, vrátit své peníze.

K těmto hlasům se připojila Marocká národní federace pro práva spotřebitelů (FMDC), která zaslala otevřený dopis francouzskému velvyslanectví v marockém Rabatu a vyzvala francouzské konzuláty, aby vrátili peníze všem žadatelům, jejichž žádosti o vízum byly zamítnuty.

"Omezení při udělování tohoto dokladu zavedla francouzská vláda, aniž by spotřebitele žádajícího o vízum informovala o nových podmínkách jeho vydání," uvádí se v dopise s odkazem na rozhodnutí Francie snížit počet udělovaných schengenských víz z důvodu odmítnutí Maroka repatriovat Maročany, kteří se ve Francii zdržují nelegálně.

Maroko rovněž patří mezi země, které zaznamenaly prudký meziroční nárůst počtu zamítnutých víz, a to z 15,3 % zamítnutých žádostí v roce 2017 na 18 % v roce 2018, 20,5 % v roce 2019, 23,6 % v roce 2020 a až 27,6 % v roce 2021. Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)