Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Brezova lavicka EUBrezova vjezd na silniciVybudoval ji Středočeský kraj za pomocí dotací EU. Ještě loni tam byla jednoduchá cedule s informacemi, kdo ji zřídil, umístěná na dřevěné tyči. Bohužel bez informací, kdo ji „vybudoval“. Letos jsem jí tam už nenalezl.

Po tolika letech by stížnost nikam nevedla, leda k nic neřešící korespondenci, po mých dosavadních zkušenostech s úřady. Připojuji FOTOGALERII. To sedátko pro turisty je vypovídající. Napojení na silnici z Točníku do Březové rovněž.

V dubnu 2016 jsem se vracel z nádraží ve Stochově u Lán, ze zadokumentování pamětní desky, která byla odhalena na památku první návštěvy presidenta Rakouska 15.12.2021 (nemá datum odhalení ani německý text, na rozdíl od pamětní desky u příležitosti návštěvy prezidenta ČLR v Lánech a zasazení stromu).

 K večeru mne v autě zastihl telefonát, tušil jsem, že bude dlouhý. Odbočil jsem vpravo na tuto stezku a po cca hodině telefonního rozhovoru, už za šera, jsem vycouval na hlavní silnici. Zcela nečekaně, se pravé zadní kolo mého Ford-Mondea propadlo do příkopu. Vůbec jsem to neočekával, myslel jsem, že mi upadlo kolo – viz snímek vpravo. Naštěstí mi pomohli dobří lidé ze Březové s traktorem a mohl jsem později pokračovat v jízdě do Žebráku. Odnesl to jen zadní spojler, který mne stál cca 3000,-Kč. Měl jsem ho poslat k proplacení Středočeskému kraji, že vybral takovou firmu a schválil takovýto projekt…

Mimochodem tato stezka je jen vzácně používaná turisty. Při fotografování jsem na ní potkal dvě postarší důchodkyně ze Březové. Vzpomněl jsem si mimoděk na Ptačí hnízdo a jak skvěle slouží veřejnosti. Jak vysoké je asi procento využitelnosti a smysluplnosti mnoha dotací EU? Obávám se, že dost nízké.

Když už má EU tolik zákonů a úředníků, měla by zřídit speciální oddělení složené z komisařů s patřičnými pravomocemi, kteří by bez oznámení začali všechny realizované projekty za peníze EU kontrolovat. Nepochybně by si na svůj provoz bohatě vydělali a omezili účelové zneužívání dotací na nepotřebné projekty.  

 

Jan Šinágl, 9.10.2021      

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)