Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Myslenky Josefa KalvodyVyroky Josefa Kalvody

Aktualizováno 29.5.2027: Pět rozhovorů na YouTube níže.

Aktualizováno 24.5.2023: Rozhovor s prof. Josefem Kalvodou - Komunistický převrat v únoru 1948 je stále líčen zkresleně: „Kdyby Beneš plně podporoval koncepci československo-polské či podunajské federace, Sovětskému svazu by se nepodařilo proniknout do střední Evropy. V tomto případě by se Spojenci vylodili na Balkáně a shodili výsadkové vojenské jednotky do Maďarska a Rumunska, tedy do států, které s nimi vyjednávaly o obrácení fronty proti nacistickému Německu v roce 1943. Jak Maďarsko, tak i Rumunsko měly plně ozbrojené armády a změnou fronty by zabránily okupaci střední Evropy sovětskými armádami. - Generál Ludvík Svoboda otevřeně přiznal v roce 1968, že spolupracoval s komunisty už za války. Ač neměl patřičnou kvalifikaci, komunisté mu pomohli k hodnosti generála a prosadili ho za ministra národní obrany. Byl jim zavázán, byl jejich člověkem, a proto během únorových událostí armádu neutralizoval.“

***

Prof. Josef Kalvoda: „Dělání ústupků agresorům se nevyplácí. Ti respektují jen vojenskou sílu.“

Seminář se konal ve dnech 12-13.5.2023 v Chotěboři. Žádného zástupce veřejnoprávních médií jsem nezaregistroval. Bylo mi ctí poprvé se setkat s Jolyonem Nagelem. Ve dvou dnech zaznělo obrovské množství informací, které by vydaly na seriál. Ani po 78 letech nezná většina obyvatelstva ČR plnou pravdu o svých nedávných dějinách. Budou-li podobné semináře k našim dějinám probíhat i nadále mezi „čtyřmi stěnami“, situace se nezmění. Velké poděkování patří organizátorům v čele s Janem Cholínským. Připojuji POZVÁNKU s programem, FOTOGALERII a zvukový záznam skvělého vystoupení Romana Jocha. Hostem byl bývalý premiér a předseda Senátu Petr Pithart. Pamětní deska byla odhalena na zdi Zámku Maleč, naproti rodnému domu Josefa Kalvody.

***

Josef Kalvoda „Genese Československa“: Kapitola 13 – Odpor Čechoslováků proti bolševikům. Rozhodnutí o intervenci.

 ***

Reagan Kalvodovi„Musíme mít odvahu činit to, o čem víme, že je mravně správné. Politika appeasementu nás žádá, abychom přijali tu největší možnou nemravnost. Žádá nás, abychom si vykoupili bezpečí před hrozbou atomové bomby tím, že prodáme do věčného otroctví naše bližní, lidské bytosti zotročené za železnou oponou, že jim řekneme, ať se vzdají naděje na svobodu a byli připraveni se s jejich otrokáři dohodnout. Vy i já máme setkání s osudem. Můžeme pro naše děti zachovat tuto poslední naději lidstva na zemi, anebo je můžeme odsoudit k prvnímu vykročení do tisíciletí tmy. Pokud selžeme, ať alespoň naše děti a děti našich dětí budou o nás moci říci, že jsme si svůj krátký pobyt zde zasloužili, že jsme učinili vše, co jsme učinit mohli.“

Ronald Reagan, říjen 1964

***

Pamětní deska prof. Josefa Kalvody je ze slitiny hliníku, se kterým se pracuje hůře než s bronzem. Na bronz nebyly peníze… Škoda, že jsem to nevěděl, chybějící částku bych zajistil. Zlí jazykové tvrdí, že je to tak lepší – nikdo ji neukradne… Tak teď ještě, aby nám nebyla ukradena historie, dějiny už máme!

"DYCKY KALVODA!" a "DYCKY BAŤA!"

 

Jan Šinágl, 17.5.2023

***

Dílo prof. Josefa Kalvody, rodáka z Malče u Chtěboře, jeho dílo a odkaz

Dílo prof. Josefa Kalvody jako výzva pro současnou historickou vědu a demokratickou politiku?

100 let od narození prof. Josefa Kalvody a Roman Joch

100 let od narození prof. Josefa Kalvody – Milan Pilař čte příspěvek Ladislava Kudrny

Jan Cholínský:  Úsilí prof. Josefa Kalvody o obrodu křesťanské kultury a politiky ve vlasti po pádu komunismu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)