Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 19 @12:45 -
MS Praha - Spálená: Lenka Dubovcová versus MZV ČR
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

SDL CZ Statistika odsunuZatec Saaz 3.6.2024Proběhla na Náměstí svobody u Sloupu Nejsvětější Trojice. Podepisovala se i petice na zhotovení pamětní desky. Pietnímu aktu předcházel už 3. ročník pochodu studentů z Postoloprt do Žatce, nesoucí jména zavražděných obětí. Poděkování patří panu Martinu Kosovi za ŽOK – Žatecký okrašlovací kolektiv, z.s. a panu Petru Zemánkovi za Studentský pochod a organizování akce.

Pietního aktu se zúčastnili starosta a místostarosta Žatce, starosta partnerského města Thum ze SRN a velvyslanec SRN v ČR pan Andreas Künne. Pronesl skvělou řeč. Škoda, že se pozvaní politici nedostavili (na pozvánky nereagovali), včetně presidenta ČR, aby se zúčastnil pochodu se studenty. Média zastupoval pouze redaktor z německé sekce ČRo. Na pietní akci v Lidicích jezdí politici každoročně, bez pozvání. Na místa českých zločinů proti lidskosti, navíc spáchaných v době míru, odvahu nemají (ohrozili by svoji politickou kariéru). Pochod Postoloprty Zatec program.jpgNa Švédské šance u Přerova (vražděni i děti, batolata a kojenci) je neuvidíte. Loni vyžadovali pozvánku, nebo se omluvili, že nemají čas. Zástupce, nebo písemnou podporu nezaslali. Letos jsem je opět pozval. Primátor Přerova ing. Petr Vrána mi napsal mj.: Jsem přesvědčen, že město má zpracovaný dostatečně široký seznam zvaných hostů, odpovídající významu akce a nemáme v úmyslu jej v současné chvíli významněji upravovat.“ Výsledkem je, že masakr je znám jen místně, běžní občané ČR o masakru nic neví. Na letošní 79. výročí jsem POZVÁNKU na pietní akt poslal opět prezidentovi ČR, premiérovi, předsedům obou komor Parlamentu ČR, pražskému arcibiskupovi a senátorce Jitce Seitlové z Přerova. Jediný kdo dosud zareagoval bylo Pražské arcibiskupství (pan arcibiskup se nemůže zúčastnit z časových důvodů).    

Politici by si měli vzít příklad z morální vyspělosti presidentů SRN a Francie, kteří navštěvují Oradour společně, ruku v ruce. Pokud si vlastní zločiny nepřiznáme, budou se nám stále připomínat. Věřme, že k 80. výročí tragédie bude Pamětní deska zhotovena, odhalena – i za účasti presidenta ČR a veřejnoprávní ČT. Země, která není schopna přiznat se plně ke svým vlastním zločinům proti lidskosti je malá a malou zůstane, s patřičnými dopady na život společnosti. Připojuji malou FOTOGALERII ze Žatecké Synagogy. Letos jsem pochod nestihl, pokud obdržím z pochodu fotografie, budou doplněny.

(na pozvánky nereagovali), včetně presidenta ČR, aby se zúčastnil pochodu se studenty. Média zastupoval pouze redaktor z německé sekce ČRo. Na pietní akci v Lidicích jezdí politici každoročně, na místa českých zločinů proti lidskosti, navíc spáchaných v době míru, odvahu nemají (ohrozili by svoji politickou kariéru). Mohli by si vzít příklad z morální vyspělosti presidentů SRN a Francie, kteří navštěvují Oradour společně, ruku v ruce. Pokud si vlastní zločiny nepřiznáme, budou se nám stále připomínat. Věřme, že k 80. výročí tragédie bude Pamětní deska zhotovena, odhalena – i za účasti presidenta ČR a veřejnoprávní ČT. Země, která není schopna přiznat se plně ke svým vlastním zločinům proti lidskosti je malá a malou zůstane, s patřičnými dopady na život společnosti. Připojuji malou FOTOGALERII ze Žatecké Synagogy. Letos jsem pochod nestihl, pokud obdržím z pochodu fotografie, budou doplněny. JŠ  

***

***

"Neexistuje žádné mezinárodní právo dle libosti!

 Třetí ročník Studentského připomínkového pochodu Postoloprty-Žatec 3. června 2024

Masakr v Postoloprtech byl aktem genocidy, tvrdí badatel Padevět. Potrestán ale za to nikdo nebyl

Největší poválečný masakr Němců vyřešen. Známe vrahy

Masakr v Postoloprtech: Na hrobech tisíců Němců se hraje ...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)