Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

US_CR_budovaÚstavní soud bude o žalobě na Václava Klause jednat v úterý 26.března. Pokud to neukončí, pak je možná varianta, že by na úterý 9.dubna bylo svoláno slyšení a Ing. Klaus by byl předvolán. Ústavní soud nyní pozorně sleduje mediální výstupy k tématu. V plénu je nyní údajně poměr 50 na 50. Což je positivní posun proti předchozí ústavní stížnosti.

14.března odepsal odcházející kancléř Weigl, že v KPR neexistuje žádná písemná dokumentace o amnestii a to ani na právním a legislativním odboru. Totéž potvrdil i šéf úřadu vlády. Úřad vlády nedisponuje žádnou dokumentací a ani informacemi ke způsobu kontrasignace. Jediný dokument leží v archivu na MV, kde je originál amnestijního rozhodnutí i s podpisy Václava Klause a Petra Nečase, ale bez datumu. K tomu je přiložen strohý dopis z KPR datován dne 31.12.2012 a podepsán paní Římanovou, manželkou Martina Římana. Tento dopis byl i s dokumentem předán na MV dne 2.ledna dopoledne. Ale 3.ledna prohlásila JUDr. Římanová z právního odporu KPR, že se o amnestii dozvěděla až z médií, odmítla ji ex post posuzovat a řekla, že se jí její rozsah nelíbí. Celý proces nemá žádné podací a ani jednací číslo a není nikde archivován. Nic na tom nemění ani režim utajení. Došlo k porušení zákona o spisové službě. A navíc Jakl, který se hrdě k autorství hlásí nemá požadovanou prověrku. Nelze vyloučit, že k podpisu mohlo dojít až 1.ledna odpoledne, tedy po Novoročním projevu prezidenta. Věděl premiér o abolici? A co jeho nejbližší spolupracovnice? A co právní konzultanti Václava Klause? Divná akce s nedozírnými důsledky.

Tolik z informací, které jsem obdržel z velmi důvěryhodného zdroje. Bude zajímavé sledovat, jak za těchto okolností splní svůj slib prezident Miloš Zeman, že si hradní archiv prostuduje a bude informovat veřejnost ve věci amnestie…?! Jistě by veřejnost zajímaly i informace o tom, jak svůj slib chtěl dodržet a proč nemohl.

Miloš Zeman veřejně hlásá, že své sliby dodržuje. Věřme proto, že svůj slib dodrží a ne jako tomu bylo při podpisu mandátní smlouvy s JUDr. Zdeňkem Altnerem ze dne 2.5.1997, kterou podepsal a nedodržel.

Pokud nenastanou nepředvídané okolnosti zveřejním v pondělí závažné dokumenty, doplňující text uvedený výše.

 

Jan Šinágl, 23.3.2013

Příruční slovník klausismů

TO na Václava Klause, Livii Klausovou a další

28.1.2008 - stále leží na VSZ v Praze

ZOI předsedovi vlády ČR Petru Nečasovi ve věci amnestie!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-2 #3 Josef 2013-03-25 06:25
rád bych se dověděl co se stalo s tím trestním oznámením,když bylo podání z r. 2008 ale nikdo se nic nedověděl jak to dopadlo ?
Jsou to v naší zemi jen samé tlachy, které lze přirovnat ke krákorání vrány na stromě aniž by se cokoli stalo.Biti jsou jen malí ti velcí to se zametá pod koberec.Kdy se něco stane aby už nebyly jen tlachy,ale aby nečas,kalousek a jiné osobnosti byly po uznání viny potretány ? Co budou generace po nás říkat ? stejně jako někteří z nás budou odsuzovat desetiletí komunismus ? i když svinstvo nadělali oni samotní ? nebo si to zase po nakapsování peněz upraví tak,aby jejich majetky ještě více rostly? jako to bylo po r. 1989? až nakonec ti nějvětší z největších syčáků se dostali na vedoucí posty? a lid je volil.Co jsme za etnikum,když nejdříve je zvolíme a pak jsou potupováni.
-3 #2 Obcan 2013-03-24 16:21
Pri absenci moralky a mravnosi je u takoveho jedince liberalismus nebezpecnou znbrani.V.K.-ex prezident,ktery je obzalovan z velezrady,je prikladem.Patri moralka do tohoto sveta?Rozumny clovek jiste rekne Ano.Je s podivem,ze lide s iniverzitnim vzdelanim to nedokazi kazdodenne obhajit a obhajovat.Prvni veta vyucujiciho na Universite o teto veci je:"Moralka je to,co nas chrani. Proto se vyplati ji sam dodrzovat a vyzadovat.Je to otazka naseho preziti."V.K. nema moralku ani k principum,o kterych tvrdi, ze vyznava- Jeho podpis zakona pro squzee-out ceskych akycionaru versus jeho zase odmitavy postoj ke zpusobu zdaneni vkladu na Kypru.Moralni postoj je prosba-spatne to vedeme,prosime o dar.Skrze dobrovolne dary se resily v nasich dejinach mnohem slozitejsi situace.Co se tyka Kypru, tak to reseni ze strany EU je vynikajici reseni,protoze ma charakter,rika- chces byt bohaty?Chces vyuzivat vsech kulturnich,soci alnich,spolecen skych vyhod EU?Tak podnikej,snaz se,nenechavej valet ty sve miliardy v danovem raji.Bud akcni. Je to vskutku Batovske reseni. To V.K. asi nikdy nepochopi a taky neoceni. Jiste, pro spekulanty je to rana. Ale to je ta moralka smerem k vetsine obcanske spolecnosti.
-3 #1 Pavel Šenkyřík 2013-03-24 09:21
Chlív na Hradě se dočasně vyklizuje,pár jich demonstrativně odešlo,Jakl asi do léčebny,Hájek do léčeben ale drtivá většina tam zůstala.Rychets ký se nepochopitelně chce udržet ještě několik měsíců navíc,MZ je s druhem a osobním obhájcem spjat pupeční šňůrou a protože se přikoval na ÚS slušnost a ústavní zvyky jdou stranou a teď jako máme čekat na rozhodnutí,kdy ˇUS teprve hledá cesty,jak gaunera nepotrestat a přitom proti té zvyklosti stojí právo.Tak soudruzi,jak to ale ohneme? Světu jsme pro smích ale to nevadí,prosím počkejte,my tvrdě pracujeme a musíme to nějak zpytlíkovat.Jó pardón,legislat ivci jsou vlastně pozadu takže to uděláme asi jako že to nejde rozhodnout. Takže je pro jistotu hodíme do chlíva všechny a MZ to začne válcovat tak trochu jinak a pozor,už ale ústavně,jak jinak.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)