Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LampaPavel Bém 2006 po zvolení primátorem: „Já vám něco řeknu, politika nejde bez tajné služby, ale teď nám to nějak přerůstá přes hlavu.“ - JUDr. I.A.Vávra, JUDr. L.Vlasák, JUDr. O.Havlín, JUDr. L.Grygárek a souvislosti? - Andrej Babiš: „Nečas končí, protože nezvládl své okolí.“ – Karel Randák: „Kdyby tohle mělo vyšumět, tak je to na emigraci.“ - Brazílie příkladem?

Moderátor Štefan Hríb si 20.června pozval Romana Jocha, Jindřicha Šídla a Janka Kroupu do oblíbeného pořadu SLK II Večer pod lampou. Bylo co poslouchat při kultivované besedě informovaných, nezávislých osobností. Shrnuli známé poznatky, doplnili o nové a naznačili další možný vývoj. ZDE je videozáznam pořadu. Níže přináším pár zajímavých postřehů a informací z pořadu.

Pro ty, kdo nemají čas doporučuji poslech od cca 30:00 min. o roli státního zástupce Grygárka a Janouška v kauze 2 miliard ve Švýcarsku, poslech písničky od cca 1:20:20 hod. se závěrem pořadu. V bodech uvádím zajímavé postřehy a informace, které zazněly v pořadu a otázky, které se nabízejí:

 1. Za co je ve vězení Jana Nagyová, když se jen ptala? Žádné pravomoci vůči tajným službám nemá?! Jsou snad prosby a žádosti z principu zakázány? O ničem jiném obvinění nehovoří?
 2. Premiér skončil, protože se blbě zamiloval?
 3. Vojáci mají všeobecně slabost pro ženy jsou-li v subordinaci – snadno jim podléhají.
 4. Nagyová pracovala dříve i u Bartáka. Lze jí řadit do kategorie Šlouf a Dalík.
 5. Nagyová si telefonovala s Janouškem a Rittigem na dovolené. Budou zveřejněny tyto odposlechy?
 6. 6) Janoušek po návratu z dovolené se hlásil na PČR s dotazem „Co se děje?“. Odpověď: „Nic.“
 7. Janoušek má obvinění z vraždy, měl by jít tedy „sedět“. Hrozí mu až 18 let.
 8. Janoušek dostal od VZP 325 milionů Kč, přitom v oboru nepodniká!
 9. Rittig, Janoušek, Alexandr Novák (už „sedí“) a další mají chování křupanů.
 10. Rittig pobírá z každé pražské jízdenky 17 halířů! Jak je možné, že je stále na svobodě?!
 11. Vazbu policie používá aby člověka zlomila. To je bohužel běžné.
 12. Elitní policisté umí „100 kliků a ovládají beranidla“, chytrou detektivní práci už méně.
 13. Když nemá policie důkazy, dělá domovní prohlídky – má-li je, zatýká a poté dělá domovní prohlídky!
 14. Jak je možné nezjistit majitele 150 milionů Kč a desítek kg zlata – černé fondy politické strany?
 15. Kmotři odkoupili Grygárkův spis od protikorupční policie za 800.000,-Kč! Co na to Robert Šlachta?
 16. Korupce už není exces, ale norma v české politice, používána jako nástroj politiky.
 17. Padají vlády které chtějí bojovat proti korupci?
 18. Šéf českého posvětí František Mrázek chodil na Úřad vlády konzultovat privatizaci českých bank!
 19. Je Česko podobné Zemanovi?
 20. Český fotbal je jeden organizovaný zločin.
 21. Jsme vůbec jako národ schopni mít tajné služby v zemi, kde se takřka nic neutají?
 22. 22) Schwarzenberg k Nečasovi: „Rád bych poznal pana Dlouhého co dokázal za 20 let nahromadit takový majetek jako Schwarzenbergové za 300 let.“
 23. Dobrý policista musí mít skvělý výcvik, dobré humanitní vzdělání a víru v Boha.
 24. S lidmi jako jsme my to nemůže být radikálně lepší, ale trochu lepší.
 25. Andrej Babiš i Tomio Okamura mohou jako VV pořádně zahýbat volbami!

Ve Švýcarsku se nikdo nehlásil ke blokovaným 2 mld. Kč? Státní zástupce-pokrývač Grygárek, půl roku nechal překládat požadavek Švýcarů na domovní prohlídku u Janouška do češtiny, po půl roce žádá Grygárek Švýcary o doplnění žádosti?! Švýcaři pochopitelně ztratili zájem a uvolnili 2 miliardy ke kterým se nikdo nehlásil. Přihlásil se o ně Janoušek. Mimochodem Grygárek jezdil kdysi po Praze s SPZ 1111. Občané si tedy platí státního zástupce, aby pomáhal rozkrádat miliardy?! Kdy bude obžalován Grygárek?! Teprve až bude ve vazbě Grygárek, Rittig, Janoušek, Bém, Bendl a jim podobní, můžeme doufat v lepší časy a že nejsme obětí další hry mocných v pozadí. Nevěřím na konspirační teorie, ale na osobní statečnost každého člověka, lhostejno zda za počítačem, strojem, katedrou, s lopatou v ruce, na místě soudce, policisty či ministra. O ničem jiném to není.

Při porovnávání mafiánského prostředí Jankem Kroupou v Česku a na Slovensku se zapomnělo uvést jméno zavražděného soudce JUDr. Ernesta Valka! ZDE je popis jeho kauzy a další souvislosti.

Připomínám, že místopředseda MS Praha JUDr. Luboš Vlasák kdysi pokáral soudce JUDr. Ondřeje Havlína za jeho oprávněnou kritiku dění na soudu?! Vše s ohledem na současné dění naznačuje, že JUDr. Ivan Archibald Vávra byl tzv. pěšák v partě Vlasák, Sváček, Grygárek a další. Uvidíme, co přinesou nejbližší týdny, ale nejvyšší čas, aby i špína v české justici začala vyplouvat na povrch a byla její slušnou částí také patřičně „ohodnocena“.

V Polsku odsoudili komunistické dozorce a veřejnoprávní ČT mlčí?! Nedávno si stěžovalo cca 1800 polských estébáků u ESLP ve Štrasburku na nezákonné snížení penzí a výslužného. Soud dal polské vládě za pravdu s tím, že se aktivně podíleli na porušování základních lidských práv a veřejnoprávní ČT mlčí?! Bylo by zajímavé vědět, kolik peněz by se ročně ušetřilo, kdyby se u nás všem, co pobírají nezasloužené vysoké penze snížili na zákonnou míru? Nejen u estébáků, ale i vojáků, policistů, tělesně „postižených“ a dalších. Nepochybuji, že by to byly miliardy!

Olga Sommerová byla oceněna v Šanghaji za dokument o Věře Čáslavské a veřejnoprávní ČT mlčí?! Včera byla Věra Čáslavská oceněna v Národním divadle a veřejnoprávní ČT mlčí?! Zato komunistický poslanec Kováčik (s nemalou náklonností k alkoholu), káže své bludy v Hyde Parku, kam ani paní Sommerovou, ani paní Čáslavskou veřejnoprávní ČT nepozve, ačkoliv by měly co říci a 1000x více, než stoupenec zločinecké ideologie KSČM.

80% českých domácností je zadluženo. Přes 50% z nich má potíže se splácením dluhů. Průměrné zadlužení činí 800.000,-Kč!

Naše společnost bude mít šanci teprve tehdy, až bude schopna vygenerovat a dosadit na odpovědná místa ty nejlepší ze svého středu. To nepůjde bez přísně nastavených, zabezpečených mechanismů výběru. Jedině mravně, odborně, charakterově nezpochybnitelné, silné osobnosti, mohou dát zemi potřebný impuls. Jejich dosavadní život, skutečně odvedená, poctivá a hodnotná práce, je hlavním měřítkem. Ani ty nesmí občané nikdy nechat dlouho v klidu. Jinak hrozí, že si podobná videa jakými se dnes, díky Tchajwancům, na náš účet baví celý svět vykoleduje naše země i v budoucnosti. Vše začíná výchovou, vzděláním, osobním příkladem – a občanskou aktivitou – Brazílie by nám mohla být v těchto dnech příkladem.

Hezké léto!

 

Jan Šinágl, 21.6.201

* * *

Nečas končí, protože nezvládl své okolí

Premiér Petr Nečas učinil v nastalé situaci jediný možný krok, který udě­lat mohl: ohlásil svoji rezignaci, a tím i pád celé vlády. Není pochyb o tom, že Nečas měl snahu očistit svoji stranu od kmotrů. Stal se ale obětí své vlastní neschopnosti řídit své nejbližší okolí. Jeho pád a celá aféra kolem policej­ních zásahů v nejvyšších patrech poli­tiky je důkazem, že ODS je nereformovatelná strana s vazbami na kmotry a lobbisty, které již nelze zpřetrhat.

Jméno nominanta na předsedu vlá­dy a ODS Martina Kuby, který je re­prezentantem jihočeského kmotra Pavla Dlouhého, jen potvrzuje fakt, že občanští demokraté nemají přijatelné a veřejností akceptovatelné osobnos­ti napremiérský post. Rozložená ODS tak dává veškerou moc do rukou prezi­denta, který (jistě i s poradním hlasem bývalého prezidenta) bude prakticky sestavovat budoucí přechodnou vládu.

Petr Nečas doplatil na to, že (a to by­chom měli ocenit) rozvázal ruce stát­ním zástupcům a policii. Paní Nagyová pro něj dělala špinavou práci, stýkala se s lidmi a dohadovala kšef­ty, kterých se Nečas účastnit nechtěl. Za občasný dárek v podobě kabelky a za náklonnost premiéra plnila funk­ci, kterou Marek Dalík plnil pro Mir­ka Topolánka. Dalík se ovšem s ka­belkami nespokojil, podle médií kradl v miliardách. A Topolánek se žádné­ho odporu ze strany orgánů činných v trestním řízení bát nemusel, pro­tože si nejvyšší zástupkyni Veseckou a přes ni celou Justiční mafii“ řídil napřímo.

Není úplně jasné, zda se vyšetřo­vání policie dotkne takzvaných poli­tických podnikatelů typu Janouška, Rittiga a dalších. Určitě se ale nedo­tkne nejvyšších kmotrovských sfér, které reprezentoval (a možná ještě reprezentuje) bývalý šéf ČEZ Martin Roman. Pokud ale případ Petra Ne­čase přece jen otevře i tyto starší výše zmíněné kauzy, může odstupující pre­miér ještě i po svém odchodu nakonec přispět k očištění české politiky.

Andrej Babiš, předseda hnutí ANO

20.6.2013, 5+2

 

Otázka bývalému šéfovi tajné služby Karlu Randákovi:

Nebojíte se, že tato kauza nakonec stejně vyšumí? Třeba jako na Slovensku měli kauzu Gorila, kde nikdo nakonec souzený nebyl.

„Kdyby tohle mělo vyšumět, tak je to na emigraci.“

 

20.6.2013, 5+2

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+2 #1 Karel 2013-06-22 11:59
asi tak před rokem jsem dával tuto glosu. bohužel se ted ukázalo jak byla aktualni: Kdysi dávno když jsem nastoupil do jedné západní firmy , překvapilo mě že tam nebyla vrátnice . Byl jsem s těch postkomunistick ejch dob zvyklej na respekt budící vrátnici s vratnejma který měli uniformy jak policajti, kde se mnohdy prohledávali i tašky zaměstnanců ( preventivně všech ) aby si třeba neodnesli dom šroubky nebo něco takovího.bez té vrátnice to bylo takoví jiný , paradoxně to mělo opačný ůčiky než by se mohlo zdát . Tam kde jsem byl by nebyl problém " půjčit si bez dovolení " docela šikovný věci . Nebyla tam nějaká výdejna kde byl skladník , přístup mělo víc lidí , a při tom se nic nestrácelo. na druhou stranu si pomatuju jak začátkem 90. byl přímo sport " zachranovat " věci s fabriky ( pro doma ). S toho je možná pocit že uniforma má vždycky pravdu. A takovej trochu samoučelnej (nekritickej ) respekt.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)