Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...

   
 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Stále aktuální poselství - výzva Karla Kryla a mladých lidí

Po generace působící mravní dekadence, vyžaduje další generace na nápravu - s nejistým výsledkem, pokud příliš zasáhla duši národa. Zdemoralizovaný národ, připravený o značnou část své kultury, tradice, paměti, duše, elity, ty nejlepší a neschopnější, tím spíše když patří k menším, nemůže obratem vygenerovat do svého vedení opak sebe sama. Stejně tak, jako vyspělý národ neumožní, aby se do jeho vedení dostali většinově nemorální, neschopní či všehoschopní. ...

 

Po generace působící mravní dekadence, vyžaduje další generace na nápravu - s nejistým výsledkem, pokud příliš zasáhla duši národa. Zdemoralizovaný národ, připravený o značnou část své kultury, tradice, paměti, duše, elity, ty nejlepší a neschopnější, tím spíše když patří k menším, nemůže obratem vygenerovat do svého vedení opak sebe sama. Stejně tak, jako vyspělý národ neumožní, aby se do jeho vedení dostali většinově nemorální, neschopní či všehoschopní. Pohybujeme se na hraně možného a nemožného návratu. Jedná se o spojení všech zbývajících schopných, charakterově a mravně silných osobností naší země. Jde o její bytí a nebytí – i v zájmu těch, kteří nemohou vědět a se kterými se o to více a snadno manipuluje proti jejich zájmům. Jako křesťanský národ se chováme nekřesťansky. Stali jsme se společností, kde krást, podvádět, závidět a nepřát druhým je normální. Jsme individualisty. Většina myslí jen na sebe, neschopná týmové, nadosobní spolupráce. Závist a nepřejícnost je jen výrazem naší nešťastnosti a následek nenormálního způsobu života. Poctivá práce je základem prosperity, zdraví jednotlivce, rodiny, země – a klidného usínání. O tom všem to bude v nadcházejících měsících. Bude to osobní odpovědností každého z nás. Jen kultivací politiky můžeme zabránit nové totalitě. Nehledejme za vším jen spiklence a mafie, vždy to bude o morální a odborné kvalitě lidí na nejvíce odpovědných místech. Teprve tehdy, až začne opět fungovat vnitřní mravní zákony v nás, mohou začít změny. Tisíce nových zákonů je nemohou nikdy nahradit. Stačí začít dodržovat křesťanské Desatero a vystačíme si jen s několika základními zákony. Je to práce na duši národa: výchova, vzdělání, osobní příklad – nikdy nekončící práce na generace.

Jan Šinágl, 17.11.2013

Blíží se opět 17.listopad. Proč asi je Karel Kryl stále více zapomínán - a nehrán…?!

* * *

„Kdykoli jsme vítězili, dálo se to pokaždé více převahou ducha, nežli mocí fyzickou a kdykoli jsme podléhali, že tím vinen vždy býval nedostatek duchovní činnosti, mravní statečnosti a odvahy.“

František Palacký

* * *

„Kdo kontroluje minulost, kontroluje budoucnost, kdo kontroluje přítomnost, kontroluje minulost.“

George Orwell: 1984

* * *

„Nejprve se pomíchají slova, potom se pomíchají pojmy, a nakonec se pomíchají věci.“

Konfuzius, 6.st.p.Kristem

* * *

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (5 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #2 Pavel Šenkyřík 2013-11-17 21:02
Karel byl nadčasový a to se v naší kotlině nenosí,těžko by se mu dnes tady žilo,nemohl by proti tomu nic dělat.To,že jej nehrají je spíž zbabělost těch,co se s tím nevyrovnali.
+7 #1 Kamjdu 2013-11-17 19:43
Berete si na pomoc pro své manipulace Karla Kryla, ale ten by podle mého názoru měl i z vás depresi a husí kůži.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)