Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CEVRO Rusko panel 290114V CEVRO institutu se konal diskusní večer 29.1.2014 za účasti Luboše Dobrovského, Romana Jocha, KarlaCEVRO Rusko verejnost 290114Svobody a Bohumila Doležala.

Rusko nemůže existovat bez potřeby budování impéria a geopolitického vlivu - Nepoměr mezi počtem akreditovaných novinářů v ČR a mizivým počtem periodik píšících v Rusku o ČR, co asi dělají když nepíší? - Rusko bez Ukrajiny není impérium - Rusko ukazuje slabost - Arméni přestávají mluvit Rusky - Putin už hovoří o geopolitické katastrofě

„Nečekám spásy od žádné strany; ale budeme nepřemožitelní, jestliže ve jejich stranách a třídách bude větší počet mužů opravdových a myslících, kteří beze všeho umlouvání a viditelného spojování, každý v kruhu svém, pracovat budou za stejným cílem. Jako viditelná církev žije církví neviditel­nou, tak i my jako národ budeme žít bezpečně, jestliže nás značný počet spo­jeni budeme tím tichým souhlasem, jenž vzniká ze správného posouzení na­šeho postavení světového a ze správného vysouzení toho, co a jak kde kdo máme pracovat Pokud se nerozšíří tato neviditelná strana lidí opravdových a myslících, kteří se nebojí, když toho potřeba, pravdě dát svědectví i veřej­ně, všecka viditelná organisace nám nepostačí.“ T. G. Masaryk

Úvod a Luboš Dobrovský:

Rusko nemůže existovat bez potřeby budování impéria a geopolitického vlivu - Nepoměr mezi počtem akreditovaných novinářů v ČR a mizivým počtem periodik píšících v Rusku o ČR – co asi dělají když nepíší? –

Roman Joch:

Rusko bez Ukrajiny není impérium – Jeho slabostí je, že elita má bohatství na Západě (finance a nemovitosti) - Rusko a EU - Asijské století přichází – Projevy Putina jsou psány pro pravicové naivy – Ukrajina by měla mít status Finska.

Karel Svoboda:

Rusko ukazuje slabost - Arméni přestávají mluvit Rusky - Putin už hovoří o geopolitické katastrofě

Bohumil Doležal:

Jak viděli osobnosti historie Rusko

Debata:

Bylo chybou poslat do Moskvy jako velvyslance nositele nejvyššího vyznamenání SSSR, stejně jako Slovenku do Bratislavy - 4 miliony Rusů opouštějí zemi ročně - V Londýně žilo před pár lety 2000 Rusů, dnes 100.000.

* * *

Když jsem před lety v Senátu na TK o zločinech komunismu položil US generálovi z NATO Goderickovi otázku: Co říkáte tomu, že zde máme čtyři tajné služby, které za 20 let neodhalily ani jednoho agenta?“, odpověděl krátce a diplomaticky ve smyslu, že jim nevelí. Na další otázku, zda souhlasí s názorem, že tzv. „železná opona“ měla ještě několik let působit do doby, než se Východ zkultivuje aby neohrožoval Západ, odpověděl v podobném duchu. Jen podotýkám, že jsem se hlásil jako první a po půl hodině před koncem jsem se musel hlasitě ozvat, abych dostal slovo. Na konferenci v Senátu o Ronaldu Reaganovi jsem se už nedostal. Ochranka byla tentokrát připraveny. Rusko rozumí jen síle a neuznává zbabělce. Obávat se můžeme, ale bát se nesmíme. Vzpomeňme na statečné Finsko z rusko-finské války. My se obáváme i bojíme – připomínám černou stavbu ruského občana v Karlových Varech, která měla být zbourána a nebyla a stejnou černou stavbu českého občana tuším na Pardubicku, která měla být zbourána a také byla!

Nevěřím, že EU nabídne členství Ukrajině, které požaduje i eurokomisař Štefan Fale. Ztotožňuji se s názorem Romana Jocha, kdy geopoliticky má smysl pozice Ukrajiny pouze jako Finska, tzn. neutrální.

 

Jan Šinágl, 1.2.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.50 (16 Votes)
Share

Komentáře   

+2 #4 Pavel 2014-02-06 19:56
Cituji Jaroslav Mencl:
... Takže naše malá zemička je stále lege artis ve sféře vlivu nástupce SSSR tedy Ruska. Co vy na to? Plíšek

Já na to, že byste si měl především vygooglovat, co to znamená "lege artis" a pokud možno si to neplést s "de iure", když už chcete působit vzdělaně.
-3 #3 Jaroslav Mencl 2014-02-06 18:56
Vy blouldílci, vraťte se do reality. Žido-zednářské tlaky na Carské Rusko začaly již na konci 19 století, VŘSR byla zcela v jejich režiji a jimi i financovaná., Stalin jen musel vykonávat co mu zaprodanci této klice přikazovali. Po 2.sv.válce zjistil, že za ním jako za vítězem ve válce stojí celý národ. Tak se zkusil vzepřít a jak dopadl.
Ve hře jsou stále obě smlouvy uzavřené v r. 42 v Teheránu a v r.44 na Jaltě. Ani jedna z nich nebyla mocnostmi zneprávněna. Takže naše malá zemička je stále lege artis ve sféře vlivu nástupce SSSR tedy Ruska. Co vy na to? Plíšek
0 #2 Igor 2014-02-06 09:07
Z B.Dol. uplně souhlasim. Těch kdo se jim podřizuje vubec ne vnimaji. Rusi važi jen těch kdo ma svuj nazor a kona podle toho. No a nutnost Ukrajiny pro Rusko je ovlivněna jeho jeho prumyslovim komplexem ktery je současti vojensko-prumys loveho koplexu byvaleho SSSR, take velkim počtem slovanskeho obyvatelstva a jeji strategickim postavenim v Europě.
+1 #1 Mrzílek 2014-02-01 23:45
Abychom byli před Ruskem bdělí je nutno mladou generaci informovat jak se Rusko chovalo a chová vůči těm, kteří nesdílejí jeho názory a způsoby. Toto informování pomocí médií se nekoná. Určitá fakta se krátce objeví a rychle zapadnou. Pouze ti občané vědí, kteří se o chování Ruska přímo zajímají.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)