Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt srp 13 @08:30 -
OS Trutnov Pavel Wonka
út srp 18 @14:00 -
Praha-Ryzyně: 75.výročí návratu RAF z Velké Británie

Nejnovější komentáře

 • 04.08.2020 17:14
  Jsem velmi překvapen, že paní Chaloupková má takové problémy ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:12
  Tiago z Brazilii. Jsem Tiago Borges, brazilec, je mi 29 let ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:10
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:06
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:05
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...

   
 • 04.08.2020 17:04
  Dopis na podporu Jana Chaloupkové Dobrý den do České republiky ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Masin snPoslušná justice: Zdena Mašínová i Jan Šinágl bez šance u KS Praha – skvělé vystoupení ministra kultury Daniela Hermana na ČT!

Netušil jsem, že 6.února, takřka ve stejný čas, kdy jsem u KS Praha prohrál svůj soud s MsP ve věci náhrady škody za pochybení státu, paní Zdena Mašínová, v patře nade mnou, neuspěla ve svém úsilí o navrácení komunisty ukradeného rodového statku v Lošanech u Kolína. Docela symbolické – justice stále stejně poslušná a závislá na moci jako za totality. Typické, že oba soudy nenavštívila žádná veřejnost, vyjma ČT, která natočila rozhovor s paní Mašínovou, odvysílaný jen částečně, zato o to více se záběry zpustlého statku a jeho interiéru.

 

Statek byl zabaven nacisty, kdy správce statku pomáhal tajně rodině Mašínových. Komunisté ho ukradli a nechali postupně zchátrat. Nyní nám komunisté opět, takřka denně, káží z obrazovek veřejnoprávní ČT o dobrých mravech, zákazu LZ a nedávat církvi tolik majetku a který církvi ukradli právě komunisté?! Pochopitelně, že o těchto zločinech veřejnoprávní ČT dnes vysílanými komunistickými „agitkami“ v různých formách, neinformuje. Nedivme se potom, že se lidem stále více stýská po „starých“, bezstarostných časech, kdy se o zločinech komunistů z ČT nedozvěděli vůbec nic.

KS Praga prg MsP JS 060214V mé žalobě stát přiznal chybu a reakci MsP považuje za dostatečnou satisfakci. Soud už nekonstatoval, že by bez mé žaloby žádné uznání chyby nenásledovalo. Neuznal ani za vhodné zaplatit náklady mému advokátovi, natož mi poděkovat za upozornění na chybné chování státních orgánů. Z jednání a rozsudku si můžete učinit názor sami. Pokud požádám v budoucnu o půjčku banku a ta mi odmítne, soudce ani MsP to zajímat už nebude. A pak se suďte! Soudci jsem na konci řekl: „Stát se za pochybení netrestá, občan se za pochybení trestá.“ Pochybuji, že by občan dal pouhou jedinou korunu na existenci takovéto závislé, jednostranné justice, kdyby to bylo v jeho moci.

Včera v Událostech a komentářích skvěle argumentoval ministr kultury Daniel Herman. Nelze se divit, že byl tak skandálním způsobem, připomínajícím dobu totality, zbaven místa ředitele USTR. KSČM se vůbec nevyjadřuje kriticky ke zločinům KSČ, naopak je relativizuje stále více! LZ postihuje oběti, ne pachatele, kteří si dodnes žijí nepotrestáni a s vysokými důchody mezi námi jako „ctihodní“ občané. Je smutné, že jeden z nich vystoupil jako svědek před OS Bratislava v kauze Andreje Babiše, místo aby byl od soudu odveden v poutech. Bere nepochybně větší důchod než Věra Čáslavská! Ukázka, jak si náš stát i po 24 letech „cení“ skutečných zásluh. Skuteční hrdinové a skutečné osobnosti jsou často až za těmi, kteří si žádného ocenění a žádné úcty nezasluhují.

Vystoupení ministra pro lidská Jiřího Dienstbiera ml., českého občana i občana USA, bylo jeho funkce  nedůstojné. Byl pro zrušení LZ už při jeho vzniku! Asi proto byl jmenován ministrem pro lidská práva. Lidé „zvláštního ražení“. Podotýkám, že jeho otec byl dopisovatelem Rudého Práva, či ČRo v USA v době, kdy v Československu trpěly tisíce nevinných lidí v komunistických věznicích a pracovních táborech, často připomínající nacistické koncentrační tábory a v mnohém i horší. Zločinná, komunistická strana tehdy pošlapávala lidská práva stejně jako dnes Vladimír Putin před očima celého světa.

 

Jan Šinágl, 8.2.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.56 (9 Votes)
Share

Komentáře   

+4 #1 levicový národ 2014-02-09 17:09
Tento nadpoloviční levicový národ pochopitelně bude tolerovat politiky a soudce, kteří ukradené majetky v restitucích vracet paní Mašínové nebudou a nebudou a nebudou dalších 42 let...
Díky za velikou odvahu paní Mašínové a vůbec každému žalovat i ve svém věku tuto bolševickou partu !

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)