Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Stropnický MartinStudují ruští studenti a léčí se ruští pacienti v ČR zdarma?

Ministři Stropnický a Dienstbier promluvili jako nezávislí politici, premiér Sobotka jako ustrašený sluha

„Jestli se přikláním k názoru pana kolegy Dienstbiera, že si za této situace dost obtížně dovede představit, že by Rusko nějak participovalo na případné dostavbě třetího, nebo čtvrtého bloku Temelína? Já jsem na to odpověděl, že si to taky dost obtížně dovedu představit. Rusko se bohužel tímto jaksi posunulo z té rodiny předvídatelných demokratických států a své zájmy uplatňuje prostředky, které lze považovat za nepřípustné a nepřijatelné.“ … Český premiér Bohuslav Sobotka však s takovým názorem nesouhlasí. Česko podle něj kvůli dění na Ukrajině nemůže zastavit obchodní vztahy s Ruskem.

* * *

Na Seznamu se tento článek objevil na titulce jen krátce Stropnický: Neumím si představit, že by Rusové dostavovali Temelín, obratem byl nahrazen na titulce článkem Sobotka: Obchodování s Ruskem zastavit nemůžeme – ten se jistě na titulce Seznamu udrží mnohem déle. Teprve krize odhalují skutečné schopnosti a skutečný charakter. U mnoha politiků to víme i bez krizí. Na druhé straně jako malá země, nemůžeme mít fakticky žádný vliv na velkou zemi, tím méně na Rusko. Německá kancléřka Angela Merkelová prohlásila po telefonickém rozhovoru s Vladimírem Putinem: „Ten člověk nežije vůbec v realitě, žije v jiném světě.“ Mimochodem nemají stejné právo Ukrajinci a krymští Tataři na Krymu, cítit se nyní být ohroženi, jako se cítili být „ohroženi“ na Krymu žijící Rusové? Bude-li obchod mít stále přednost před morálkou, doplatí na to nakonec nejen obchod, ale my všichni.

* * *

Obdržel jsem tuto znepokojující informaci:

„Údajně ruští občané mají mít v České republice, z neznámých důvodů, lékařkou péči (pojištění) a školství (VŠ) zdarma, na rozdíl od jiných státních příslušníků, např. ze zemí EU? Ve zdravotnictví to má údajně fungovat tak, že naše nemocnice registrují významné procento případů, kdy se tu někdo z Ruska (nevím ovšem netýká-li se to třeba i Bělorusů, Ukrajinců atd.) nechá léčit, operovat, využívá rehabilitačních klinik atd. a poté zmizí? Nezaplatí a není jak takového člověka dohledat, protože v Rusku údajně snad ani není pojištění povinné (ani obvyklé) a tamní úřady nespolupracují. Navíc se mají tito lidé chovat velmi nadřazeně, což náš personál má velmi těžce snášet? To se má týkat také lázeňských provozů. Pokud jde o studenty vysokých škol, je kardinální otázka, proč by tu Rusové nemuseli nic platit a jiní ano? Jestli to, co mi řeklo několik lidí, je alespoň z poloviny pravda, pak je to otázka na náš stát, proč je tomu tak? Otevřít tuto problematiku by v tuto chvíli mělo jistě jinou váhu, než jindy, kdy kolem toho všichni chodí jak kolem „horké kaše“. Zvláště proto, že je tu také statistika - kolik studentů z dané oblasti studuje, kde a kolik platí a totéž statistiky jednotlivých nemocnic. Stačilo by začít v Motole a na UK. Ať si to soudruzi zaplatí, nebo se odstěhují na Krym. A jestli Ukrajinci dluží Rusům, tak ať jim  ten Krym prodají...“

Obávám se, že by od Rusů dostali Ukrajinci za Krym asi tolik, co dostalo carské Rusko za Aljašku od USA… Vzhledem k tomu, co se v naší zemi děje, nelze vůbec vyloučit, že informace výše mají reálný podklad. Uvítám proto jakákoliv svědectví a jakékoliv informace k tomu tématu. Pokud se podezření potvrdí, oslovím ministra zdravotnictví a ministra školství. Anonymitu zdroje zachovám. Děkuji předem za informace!

 

Jan Šinágl, 4.3.2014

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.22 (9 Votes)
Share

Komentáře   

0 #3 magnapress 2014-08-13 23:17
Ҭhank you, I've just been searching for information about this subject for
a while and yours is the best I've found out so far.

Hօwever, what in regardѕ to the bottom line? Are you sure concerning
thе source?
0 #2 mellékhatárs 2014-07-13 00:44
Hi, i feel that i saw you visited my weblog so i came to go
back the prefer?.I am trying to in finding issues to improve my website!I assume its ok to use a few of your concepts!!
0 #1 magnapress 2014-07-12 08:01
That is a good tіp especially to those fresh to the blogosphere.
Brief ƅut verƴ accurate info… Appreciate your sharing
this one. A muѕt read ρost!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)