Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st čvn 19 @12:45 -
MS Praha - Spálená: Lenka Dubovcová versus MZV ČR
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2024 10:48
  Nejlepší policie na světě? Aktuálně je v médiích, že Karlova ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 12:39
  Martin Michal byl několikrát upozorněný na osobu LP. Jak se LP ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:28
  Svůj komentář jsem napsala pod tento Váš příspěvek na FB. Mám ...

  Read more...

   
 • 17.06.2024 10:23
  Jsem zvědavá, jaké dopady to bude mít na soudkyni a další ...

  Read more...

   
 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Benes EdvardOkolnosti zrodu ČSR: otřesné informace, fakta a důkazy - Z archivu Sněmovny ČSR 4.6.1925: Ruský zlatý poklad, legionáři, interpelace a odpověď E.Beneše - Gašparovič, Zeman a Klaus uctili svého předchůdce Beneše

Hitler označoval Heydricha jako „nenahraditelného“ pro jeho bohatství nápadů v otázkách bezpečnosti. Tak jednou Tuchačevskij Michali„přihrál“ Heydrich – s Hitlerovým souhlasem a bez vědomí říšského Ministerstva války – v roce 1937 Stalinovi, pomocí jeho přítele Beneše, československého presidenta, falšované dokumenty, které byly promíchány s nezávažnými, pravými dokumenty, jako dopis určený náčelníkovi generálního štábu Rudé armády a zástupci ministerstva války Sovětského svazu, maršálu Michailu Tuchačevskému. Dopis „prokazoval“, že byl „německý kolaborant.“ S ohledem na jeho velké množství vojenských stoupenců, nechal Stalin následně popravit nejen jeho, ale i 2ze 4 dalších sovětských maršálů, 1315 armádních generálů, 6285 generálů z armádního sboru, 110 ze 195 velitelů divizí, jakož i 35.000 štábních velitelů. Rudá armáda tak byla až do začátku zimní války 1941/42, co se týká jejího vedení, v šachovém matu.    

 Z Goldmann Sachbuch 1979, strana 354, Henry Pickem "Hitlers Tischgespräche im Führerhauptquartier"

 

Jan Šinágl, 27.5.2014

 

P.S.

V LN, 24.5.2014, vyšel obsáhlý článek Petra Zídka Český problém Edvard Beneš. Tato informace tam chybí. Ještě toho o Edvardu Benešovi hodně nevíme. Touto spoluúčastí přispěl k prodloužení II.světové války a navýšení počtu jejích obětí, včetně spoluviny na popravách nejlepších důstojníků Rudé armády. Připomínám stenozáznamy z Parlamentu první republiky, kde je dotazován německými poslanci na osud peněžního daru českých Američanů na pomoc republice. Předal mu ho TGM, od té doby se jeho stopa ztrácí. Též se hovořilo o vysokých částkách, které měl Beneš utrácet v kasinech, osudu zlata ruského cara a rumunského krále. Pro mne platí: zasloužil se o stát a jeho zničení. I proto komunisté plně podpořili zákon „Edvard Beneš, zasloužil se o stát.“

* * *

Okolnosti zrodu ČSR: otřesné informace, fakta a důkazy

Z archivu Sněmovny ČSR 4.6.1925: Ruský zlatý poklad, legionáři, interpelace a odpověď E.Beneše

* * *

Gašparovič, Zeman a Klaus uctili svého předchůdce Beneše

Slovenský prezident Ivan Gašparovič spolu s českým protějškem Milošem Zemanem a jeho předchůdcem Václavem Klausem v Praze uctili památku druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. Od jeho narození uplynulo 130 let. Pietní akt u Černínského paláce zahájil závěrečný den státní návštěvy slovenského prezidenta v Česku, který v polovině června v úřadu končí. Politici položili věnce k soše Edvarda Beneše stojící u sídla českého ministerstva zahraničí. Klaus se pietního aktu dokonce zúčastnil v dvojroli - nejen jako bývalá hlava státu, ale i jako manžel velvyslankyně na Slovensku Livie Klausové. Ta se z titulu své funkce účastní návštěvy slovenského prezidenta a nechyběla ani na vzpomínce na československého prezidenta z let 1935 až 1948. Při pietním aktu byla také představena kopie historického praporu, který patřil československým stíhacím letcům v RAF. Originál nechali v Uruguayi vyrobit členové Sokola žijící za druhé světové války v emigraci. Kromě leteckého znaku je na praporu nápis "Pravda vítězí" a vyšitý podpis Beneše. Po uctění jeho památky odjel Gašparovič na setkání s Klausem. Poté se setkal s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Navečer se vrátil zpět na Slovensko. ČRo, 28.5.2014

* * *

Co prezident Edvard Beneš neudělal

Ad Orientace LN 24.5.: Český problém Edvard Beneš Moji rodiče i prarodiče měli fotografii prezidenta Beneše vysta­venou v knihovně společně s T. G. Masarykem. Přesto si mys­lím, že v článku Petra Zídka leccos důležitého chybí. Principy presumpce neviny a nepřijatelnosti kolektivní viny nebyly ani v létě 1945 ahistorické, pro humanistu a demokrata by měly platit vždy. Zídkův článek vyznívá, jako by tehdejší od­plata, kdy se často ti nepraví mstili na nepravých, byla přijatel­ná. Máme-li ale mít právo odsuzovat nacistické zločiny, nesmí­me se přece chovat podobně. Samozvané násilí mělo podle od­hadu česko-německé komise historiků na svědomí 30 000 obětí z řad německých civilistů. Případy „zabíjení po česku“ byly do nedávné doby místními tabu, a proto až dnes postupně odkrývá­me utajené hroby a pozadí otřesných excesů. Už po prvních zločinech měl prezident veřejně vystoupit pro­ti nesmyslnému mučení a vraždění civilistů - a ne je tolerovat, nebo dokonce podporovat svými výroky, které lze přinejmen­ším vykládat dvojznačně („vylikvidovat Němce a Maďary“).

Jan Tichý, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DOPISY REDAKCI, LN, 29.5.2014

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (8 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #2 Lukáš 2014-05-27 13:06
Nemůžu si pomoct ale Beneš to podělal a dobrovolně a zadarmo předal tento stát do drápů komunistické svoloči k okamžitému rozsápání!!!!!!
-2 #1 Mrzílek 2014-05-27 09:39
Je to dost známá výše popsaná skutečnost o Eduardu Benešovi. Vzhledem k jeho "známosti" se Stalinem informoval i presidenta Roosvelta, který naslouchal jeho "odborným" radám. Dochovala se úsměvná informace, že Beneš když při návštěvě SSSR v roce 1943 dočetl Stalinovi v ruštině svoji zprávu řekl mu prý Stalin " Ta vaše čeština je úžasné podobná ruštině". Jednou z chyb kterých se Roosvelt vzhledem k těmto radám dopustil byla i ofenzifa Američanů do Evropy přes Sicilii. Naopak Churchil se marně zasazoval prosadit ofenzivu z jihu. Z Řecka na sever, protože si přál aby Rusko spojenecké jednotky odřízly od vpádu do Evropy. Byla to zásadní chyba, na které se Roosvelt dohodl se Stalinem proti Churchillovi. Tehdejší doporučení E. Beneše hrála svoji roli.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)