Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KVH panel 190614K naplnění odkazu presidenta Václava Havla nás čeká ještě dlouhá a nejistá cesta. Dědictví totality a polistopadových vlád, zejména zločinné Klausovy vlády, bude stát ještě mnoho sil a obětí - Ronald Reagan:„Svoboda je od porážky vzdálena vždy jen jednu generaci. Každá nová generace může o tu svou zase přijít.“

Přináším zvukový záznam celé debaty ze dne 19.6.2014, za účasti 1.náměstka ministra zahraničí Petra Druláka.KVH verejnost 190614 Neměl to jednoduché, držel se statečně. Měl proti sobě mj. Martina Bursíka a novináře Respektu Jana Macháčka. Měl jsem poslední vstup od 1:31:10 hod. Připomněl jsem i svoji poslední návštěvu KVH, kdy za účasti presidenta Václava Havla byla otevřena výstava Čečna konečné řešení, jejíž převoz jsem zajistil z Bruselu. V ČR jich bylo uspořádáno celkem sedm, bez zájmu veřejnoprávních médií. Dodnes dlužím peníze polskému autorovi výstavy. Návštěvnost nepokryla ani mé výdaje. Výstava byla v den zahájení současně uzavřena, kdy byla zneužita její otřesnost a zdůvodněno, že by „ohrožovala“ návštěvníky. Tehdy pronesená slova presidenta Havla by mohla být zopakována i dnes. Nic na aktuálnosti neztratila. Rusko rozumělo vždy jen síle a řeči o morálce druhé strany pro Rusko bylo vždy jen znakem slabosti. Totéž platí i o Číně, kde jsou dodnes koncentrační tábory politických vězňů. Genocidu tibetského národa nemusím připomínat. Tehdejší spor nad výstavou Čečna konečné řešení Jany Hradílkové se senátorem Jaromírem Štětinou jako by byl signifikatní i pro průběh této debaty na téma Číny a Tibetu mezi Petrem Drulákem a jeho oponenty.  

 * * *

Být pyšní na tradici

KVH 8 citaty 190614První náměstek ministra zahraničí Petr Drulák nastínil v rozhovoru pro Lidové noviny nový koncept lidských práv české zahraniční politiky. Deset dní starý rozhovor nese titulek „Havlova politika byla chybná a škodlivá“ (v rozhovoru se pak praví, že „dosavadní politika byla chybná a škodlivá“, což je přece jen rozdíl). Celý rozhovor stojí za komentář mimo jiné kvůli hlavnímu aktérovi. Kdo Druláka zná, asi ho nebude podezírat, že se nechává řídit šíbry, kteří mají obchodní zájmy v Rusku nebo v Číně. Drulák je idealista, jenž říká věci, kterým věří. To ale neznamená, že jeho názorů nedokáže leckdo zneužít (právě pragmatici a šíbři), že věci neříká v nevhodnou dobu (bezpečnostní situace se změnila) a že jeho výroky nemohou odstartovat nebezpečné procesy jako polarizaci české společnosti v pohledu na zahraniční politiku.

http://respekt.ihned.cz/c1-62288020-byt-pysni-na-tradici

* * *

To jsou oni.

KVH 6 citaty 190614Tak už tu zase máme typického čecháčka na ministerstvu zahraničních věcí. Klove a kálí jako obvykle na to coKVH 7 citaty 190614 vyčnívalo z české všednosti a čeho si my i Evropa vážíme. Proč? Abychom nevěděli jak to vlastně je. Abychom dále byli manipulovatelní. Abychom dovolili podobným lidem rozkládat mínění společnosti z nejvyšších míst. Abychom nevěděli co chceme. Aby naše rozpolcenost trvala i nadále, respektive, aby nám to všechno bylo jedno.

Lidé kteří nedovedou stavět na kvalitě a odkazu, kterou nastavil po dlouhé době Čech uznávaný nejen v Evropě, nepatří na reprezentační posty. Ano nemohli jsme si po staletí vládnout. Naučili jsme se proto pouze kritice. Už ale ne zodpovědnosti. Té už vůbec ne. Proto ti, kteří nezodpovědně narušují morální postoj, který nám po dlouhých desetiletích načrtl a tvořil první posttotalitní president do odpovědných míst nepatří. Protože jejich chamberleinovský postoj a negativní kritika nahlodává a rozkládá vznikající jednotu naší společnosti tak, abychom v budoucnu opět byli beztvará o nic se nezajímající masa, která vyhnala Komenského, pomluvila a zapomněla na legionáře, kteří svými činy ukázali na statečnost Čechů, degradovala československé vojáky bojující za naši samostatnost, utrápila československého maršála letectva Janouška k smrti, Rusíny, kteří za nás prolévali krev postoupila Rusům, nemluvě o dalších slavných a statečných Češích, kteří mají nyní plechové názvy ulic, tu a tam vzpomínkové pietní místo s jednodenní vzpomínkou za rok. Dovolíme-li, aby nám lidé na zodpovědných místech nezodpovědně tupili naše obtížně vznikající české vzory, nechť sklapnou. Takové nepotřebujeme, protože vědomě škodí.

K.Mrzílek, 15.6.2014

* * *

Cituji z článku Romana Jocha Havlova politika byla správná: „Tvrzení, že Havlova zahraniční politika byla „fujtajbl“ jen proto, že se v něčem podobala postojům amerických neokonzevativců je dětinské, nedospělé, manichejské a trapné.“

Připomínám, že Čína má cca 135x více obyvatel než Česká republika. Kdo koho může ovlivnit a kdo koho bude poslouchat a brát vážně, při současném personálním složení MZV, ponechám na úvaze čtenářů.

K naplnění odkazu presidenta Václava Havla nás čeká ještě dlouhá a nejistá cesta. Dědictví totality a polistopadových vlád, zejména zločinné Klausovy vlády, bude stát ještě mnoho sil a obětí.

 

Jan Šinágl, 20.6.2014

* * *

Dopis Lubomíru Štrougalovi ze dne 16.4.1988, deset dní před smrtí Pavla Wonky!

Záhadná smrt ruského vyšetřovatele? Lidi jako Kolesnikov režim zničí

Ruský režim je jako rakovina

* * *

„Svoboda je od porážky vzdálena vždy jen jednu generaci.

Každá nová generace může o tu svou zase přijít.“

Ronald Reagan

* * *

„Svoboda povznáší ducha.“

Edmund Burke

 

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)