Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 11:56
  Zdravím p. Šinágl, máte naprostou pravdu ohledně kampaně proti ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Zhuri ucastnici a kravy 090917Se zpožděním jsem se i letos mohl zúčastnit tradiční mše a setkaní na místě zmizelé, nádherné šumavské vesničky Zhůří, barbarsky srovnané ze zemí komunisty. Zhuri Kriz smireni 090917Od letošního roku se v Kříži smíření nachází i prsť ze Švédských šancí u Přerova, společně s prstí z obce Lidice. Věřím, že jsem ve svém projevu řekl to, co by mělo být neustále připomínáno. Ocenění pana Františka Hýbla presidentem SRN je dalším krokem ke smíření mezi Čechy a Němci. Teprve až se podobných, vstřícných kroků, tolik potřebných, dočkáme i od presidenta České republiky, budeme se moci zařadit mezi vyspělé země i duchovně.   

 

 

 

Zhuri C7 oltarni kamen Cerny 090917Zbylou prsť ze Švédských šancí jsem symbolicky roztrousil na schodech ke Kříži smíření a v jeho okolí. Ve věci umístění Oltářního kamene z kostela ve Zhůří do Zhuri C2 Cap stojici 090917kapličky, došlo k nechtěnému nedorozumění mezi českou a německou stranou. Oltářní kámen se nyní nachází ve SRN, kam byl církví zapůjčen. Věřím, že příští rok proběhne jeho uložení do kaple ve Zhůří za velké účasti jeho původních obyvatel a jejich potomků.

Poklonili jsme se i památce 10 padlých vojáků US Army u Pomníku 90. pěší americké divize. Tragický příběh, vojáci vjížděli do vesničky, kde na náměstí stál US jeep s vlajkami. Byla to léčka zfanatizovaných mladých vojáků z řad Hitlerjugend. Američtí vojáci byli v podstatě popraveni. To mělo za následek okamžitý rozkaz velení US Army. Nařizoval preventivně „pokropit“ každé podezřelé osvobozované místo. Pochopitelně byli američtí vojáci mnohem opatrnější. Osvobozovali i s myšlenkou na své popravené kamarády. Tak umírali i neviní čeští lidé. Toho samozřejmě využívali komunisté svoji propagandou o „barbarství“ Zhuri C6 pomnik US Army a knezi 090917US Army. O skutečném barbarství Rudé armády samozřejmě nenapsali ani slovo. Svědčí o naší nevyspělosti, že zatímco Rudou armádu nestále celostátně připomínáme a oslavujeme, US Army, po prvotním nadšení po roce 1989, si připomínáme stále méně.Zhuri US pamatnik 090917

Přispívá k tomu i postoj současného prezidenta naší země. U pomníku US Army, nebo na místech obětí masakrů na našich bývalých německých spoluobčanech se nikdy neobjevil. I na postojích prezidentů SRN a ČR  vidíme obrovský rozdíl v jejich morálních postojích. Věřme, že nový president České republiky bude opět reprezentovat vyspělé, kultivované způsoby a ne ty východní, jako současný prezident.

Zhuri US pamatnik detail 090917Dnes uplynulo 16 let od teroristického útoku v New Yorku. Vzpomeňme na nevinné oběti a statečnost hasičů.

Svět se stále více propojuje, ale stává se současně díky tomu i mnohem zranitelnější. Každý z nás by měl svoji poctivou prací přispět k tomu, aby byl bezpečnější a přibývaly jen pomníky slavných, ne nevinných obětí a padlých vojáků za naši svobodu. Nebyla nikdy zadarmo. Ztratí ji každý, kdo čeká, že mu ji zajistí někdo jiný.         

 

 

 

Jan Šinágl, 11.9.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (5 Votes)
Share
Přidat komentář