Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 03.03.2024 11:12
  Špičky tenisového svazu posílaly „malé domů“ přes rodinu a ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 11:00
  Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila ...

  Read more...

   
 • 03.03.2024 10:52
  14 mrtvých. 25 zraněných. Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.

  Read more...

   
 • 03.03.2024 09:09
  V Senátu se připojím a budu hlasovat pro pozměňovák zaručující ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 15:44
  Co jsou tedy ty důvody? Mám nějaké vlastní životní plány, je ...

  Read more...

   
 • 01.03.2024 08:30
  Mluvčí Navalného Kira Jarmyšová řekla, že na pohřeb by ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

CB 1 Zahradka parte 201217POSUDEK na Františka Zahrádku pro Státní soud ze dne 9.prosince 1949 !!!

Odešel skromný, statečný, velký člověk a vlastenec. Jakoby pro zemi, pro kterou tolik vykonal a obětoval najednou nebyl… Zahradka Frantisek

Ve vyspělých zemích považují za čest a povinnost presidenti, kardinálové, politici a osobnosti veřejného života zúčastnit se posledního rozloučení a vyjádřit tak úctu a poděkování za vykonané dílo úctyhodného člověka. Jak jsem Františka znal, vůbec by to neřešil. Pro něho platila vždy odvedená práce. Patří k těm lidem na které plně platí citát z Posypové loučky Lesního hřbitova ve Zlíně: „Ne věnci, ani pomníky, ani medailemi, ale zlatá stopa, která zde zůstala, svět, jenž je o to krásnější, protože jste zde byli.“

František Zahrádka: "Jsem šťastnej a navýsost spokojenej, že patřím mezi ty, kdo do toho šli."

CB 2 vence 201217Žádná veřejnoprávní média se nedostavila, přišli pouze jeho skuteční přátelé. Očekával jsem, že přijdou alespoň herci a tvůrci seriálu Zdivočelá země a řeknouCB 3 verejnost 201217 co je třeba říci – nepřišel nikdo… Příprava posledního rozloučení se ujali blízcí, místo vedení KPV ČR či státu. Nezazněly žádné projevy jak je zvykem a jak očekává veřejnost. František byl katolík, ale v Kapli sv. Otýlie se obřad, bohužel, nekonal. Připomínám, že s bezcharakterní předsedkyní KPV ČR MUDr. Naděždou Kavalírovou, nositelkou Řádu TGM I.stupně, se v kostele na Hradčanech rozloučila široká veřejnost za účastí médií, politiků a veřejně známých osobnosti…

Cestou pěšky z nádraží na hřbitov jsem šel kolem budovy, kde mne zaujaly dvě pamětní desky – první na památku nuceně nasazených Čechů do Říše Němci během II.světové války. CB 5 deportace do rRse 201217Druhá nuceně nasazených Čechů Čechy do táborů nucených prací PTP. Chyběla tam třetí – nuceně nasazených Němců Čechy do pracovních táborů po válce…  CB 6 PTP deska 201217

Je vypovídající o mravním stavu naší společnosti, když je schopna dopustit, aby se takovéto věci děly, přecházet je mlčením, donebevolajícím pokrytectvím a zbabělostí těch, kdo by sami měli být příkladnými nositeli tolik potřebných morálních a mravních hodnot. Žádná společenství lidí nemůže mít budoucnost, dopustí-li, aby ho ovládali neschopní či všehoschopní.

Snad jsem to vystihl pár slovy na závěr videa, co je třeba, aby se podobné osudy jako Františka Zahrádky už nikdy nemusely opakovat. Děkujeme Františku, tato CB 4 skaut 201217země Tě stále není hodna, stejně jako není hodna Věry Čáslavské, Jana Antonína Bati a dalších skvělých lidí, kteří už nás opustili. Jedině takoví mohou posouvat zemi k prosperitě a blahobytu. Dobře věděli, že společnost bez žitých mravních hodnot nemá budoucnost a přestane-li o ně usilovat, skončí v bídě a zanikne tím spíše, jedná-li seKytice Zahradka 201217 o malou zemi, jakou je ta naše.

Nezapomínejme, berme si z nich příklad, abychom i my svými životy dokázali, že jsme jich hodni. I proto jsem na kytici pro Františka nechal napsat heslo, které beze zbytku naplnil svým pohnutým životem a které by mělo být krédem každého z nás – BEZ OBĚTI NENÍ DOBRA!

  

 

Jan Šinágl, 20.12.2017

* * *

František Zahrádka: "Jsem šťastnej a navýsost spokojenej, že patřím mezi ty, kdo do toho šli."

Zemřel František Zahrádka (1930–2017)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentáře   

+3 #1 K. Mrzílek 2017-12-21 02:40
Ano. Odcházejí skromní stateční lidé. Čest jejich památce. Ale kde jsou noví s podobným charakterem? Po volbách je vidět, že místo společné vize, máme komunisty v místech kde se rozhoduje a pragmatický způsob podnikání se vyznačuje nezájmem o charakter pověřených spolupracovníků .

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)