Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Pozitivní  zpráva: NS České republiky dnes zrušil veškeré rozsudky v kauze Milana Bajcára v otřesné kauze plzeňských exekutorů. Byl odsouzen na 3 1/2 roku nepodmíněně za něco, co neudělal! Více níže!

Mafie_1Včera u OS Liberec se veřejnost opět nedočkala pokračování ostudné kauzy. Na webových stránkách OS Liberec bylo jednání oznámeno, u soudní síně vyvěšeno, okradený norský podnikatel Edvard Stolba se dostavil, státní zástupce Mgr. Petr Hořín se dostavil 10 minut před začátkem soudního jednání v 8:30 hodin. Až na místě zjistil, že se soudní jednání nekoná. Soudce mu sdělil z důvodů „nepřítomnosti“ soudního spisu, který se nalézal u KS v Ústí nad Labem, kde ve stejný čas začalo soudní jednání ve věci Radka Šnábla a jeho konkursních kumpánů známých i z kauzy RYBENOR. Vše nasvědčuje tomu, že obžalovaní konkursní správci byli informováni jako jediní z účastníků a vůbec se nedostavili. Je otázkou, zda-li se zúčastnili soudního jednání i v Ústí nad Labem? Další termín byl určen na 26.dubna 2011 od 8:30 hodin. Mimochodem je zdokumentováno, že v prostorách KS Ústí nad Labem se při veřejném jednání minimálně jednou používala rušička, která zabránila pořizování zvukových záznamů!

K lepšímu „tušení souvislostí“ uvádím následující odkazy na články:

Úředník odsouzený za daňový únik na financích skončil

Radek Šnábl, ředitel mezinárodněprávního odboru ministerstva financí Radek Šnábl, který byl odsouzen za daňové úniky, na ministerstvu skončil.

Hlídá státu miliardy. Sám však krátil daně, tvrdí soud

Radek Šnábl, vysoce postavený úředník ministerstva financí, který má v popisu práce zachraňovat státu miliardy, sám podváděl stát na daních. A připravil ho tak o miliony korun.

Nejvyšší soud potvrdil, ze Kalouskův poradce Šnábl podváděl

Radek Šnábl, který se na ministerstvu financí stará o důležité arbitráže, podváděl s daněmi při fiktivním vývozu hracích automatů do Arménie. Nejnověji to potvrdil i Nejvyšší soud, který odmítl Šnáblovo dovolání. Šnábl přesto na ministerstvu zůstává.

Více z minulosti Radka Šnábla naleznete např. na google.cz či dalších serverech po zadání jeho jména.

Ukázka s diskuze s Radkem Šnáblem na Internetu:

madqwert
11:00 „Dobrý den, v roce 2008 jste byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu vězení za daňové podvody. Jak je možné, že arbitráže českého státu má ve své kompetenci kriminálník? Pracujete na poměrně vysoké a prestižní pozici ve státní správě, myslíte si, že pro ni máte vhodný životopis? Co má obyčejný člověk dělat, aby to dotáhl stejně vysoko jako vy? Též se dopouštět trestných činů? Když vidím tu slavnou trojku Kalousek - Barták - Šnábl na ministerstvu financí, tak se mi zvedá žaludek. Prosím, odstupte! Uděláte to? Děkuji.“

Radek Šnábl

11:31 „Promiňte, ale já jsem nikdy nebyl odsouzen za daňový podvod. Můj čin spočívá v tom, že společnost u které jsem byl předsedou představenstva řádně a včas zaplatila daň z přidané hodnoty a daň z příjmů právnických osob. To nikdy nikdo nerozporoval. Dokonce i Nejvyšší správní soud, který rozhodoval o kasační stížnosti finančního úřadu uznal, že důkazní břemeno bylo uneseno (předmětem řízení byl můj odběratel a tedy veškeré vystavené faktury). Ve věci běží další dvě řízení a dovolím si podotknout, že i státní zástupce se proti mému rozsudku neodvolal s odůvodněním, že jsem nikdy neobdržel žádný neoprávněný prospěch. Je-li tedy trestný čin platit řádně daně, potom máte pravdu. Moje právo je využít svého práva na řádnou obhajobu k prokázání neviny. Nicméně, pro vyvrácení pochybností jsem na pozici ředitele odboru rezignoval.“

Konkurzní hrátky na severočeském písečku

Úlovek kriminalistů je ale dost chabý na to, k jakému spolčení muselo na severu Čech dojít. Sám Bednařík by „při vší úctě k jeho schopnostem“ okrádání státu v takovém rozsahu nemohl zvládnout. Potřeboval součinnost několika státních institucí, a té se mu dostalo. Na ruku mu šlo ministerstvo zemědělství (MZe), které v té době řídil bývalý ústecký primátor Petr Gandalovič (ODS). Zašmelení státních pozemků se zcela náhodou odehrálo v Ústeckém kraji. Konkurzní správce potřeboval také asistenci dozorujícího krajského soudce Jiřího Bednáře a litoměřického katastrálního úřadu. U obou institucí mu fikaný podvod zprvu hladce procházel.

Těžař Kruncl, který se dle místních dobře zná s bývalým ústeckým hejtmanem a nyní vlivným radním Jiřím Šulcem (ODS), může o levně nabytý zlatý důl přijít. Ruce k podezřelému konání uvolnilo konkurznímu správci zmíněné Prohlášení MZe. V srpnu 2008 ho podepsal Jan Ludvík coby ředitel odboru zakladatelské činnosti. Tím ho jen tři měsíce předtím jmenoval tehdejší ministr Gandalovič. Před příchodem na MZe byl Ludvík, jak sám uvádí, manažerem pro investice v Léčebných lázních Bohdaneč a současně podnikal v oboru vedení účetnictví a v účetním a daňovém poradenství.

Z funkce ředitele Ludvíka sesadil loni v květnu Gandalovičův nástupce Jakub Šebesta, kterého do úřednické vlády vyslala ČSSD. „Důvod odvolání mi nebyl nikdy sdělen,“ tvrdí Ludvík, který na MZe zůstal. Po čtvrt roce ho do ředitelského křesla znovu usadil současný šéf resortu Ivan Fuksa (ODS). Z titulu své funkce Ludvík zastupuje stát v dozorčích radách řady státních organizací spadajících do resortu. Do konce loňského srpna dohlížel na hospodaření podniku Lesy ČR, zmítaného četnými kauzami.

Včerejší soudní jednání u VS Praha ve věci GOLF JEŠTĚD bylo odloženo na 12. dubna 2011 od 10:00 hodin kvůli opětovnému výslechu reportéra TV NOVA Jiřího Hynka a soudkyně JUDr. Zlámalové, která má na svědomí okradení rodiny Aleše Vébra v důsledku podvodně vyhlášené exekuce za úplatek. Měla by už dávno místo soudcovského taláru nosit vězeňský „šat“! Aleš Vébr jí zažaloval pro její prohlášení na TV NOVA, kdy prý jí měl pan Vébr vyhrožovat smrtí. Odsouzena nebyla, protože její trestný čin byl promlčen – soudci si zařídili krátké promlčecí lhůty, místo aby neměli vůbec žádné!

Ve článcích jmenovaný soudce Bednář je nástupcem soudkyně Zlámalové v konkurzu Golf Ještěd. Zločinná role Petra Gandaloviče – nynějšího velvyslance ČR v USA – je zde jednoznačně prokázána a souvislosti party kolem nynějšího poslance Šulce s jinou litoměřickou zlodějinou Rybenor netřeba připomínat...

Funkčnost policie prověří poradní sbor – jeho členem je i plk. JUDr. Jiří Veselý z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality PČR. Mohl by mnohé vyprávět i o kauze RYBENOR! Využije svých osobních zkušeností a znalostí v zájmu práva a spravedlnosti, nebo bude dalším tzv. „kozlem zahradníkem“ v českém korupčním chlívku, který zapáchá stále více už i z nejvyšších pater politiky…?!

Vietnamským ilegálním výrobcům cigaret v hodnotě desítek milionů korun, nebyla soudem dokázána vina (!!!) – mají tak nyní právo žalovat ČR o náhradu způsobené „škody“, resp. zprostředkovaně žádat o zaplacení poctivě pracující občany. Chaos a nekontrolovanost nikoho a ničeho ve správě země začíná nabývat na síle. Je nadále neudržitelný!

To, že ministr školství Dobeš zvažuje změnu školského zákona, kdy chce usnadnit získání doktorátu a za 500.000.000,-Kč nakoupit „mozky“ z Východní Evropy už by měl hodnotit spíše psychiatr. Jak jen tu stále rostoucí armádu vysokoškoláků, korupčníků a zločinců ve správě země mohou poctivě pracující občané, tvořící skutečné hodnoty, ještě dlouho živit, když už díky nim mají stále větší problém uživit sami sebe a své rodiny…?! Je nejvyšší čas – začíná nové Jaro. Nepochybuji, že tentokrát bude skutečné nejenom názvem, ale i svým obsahem!

Pozitivní  zpráva: NS České republiky dnes zrušil veškeré rozsudky v kauze Milana Bajcára v otřesné kauze plzeňských exekutorů. Byl odsouzen na 31/2 roku nepodmíněně za něco, co neudělal! Odsoudil ho zločinnný soudce Mgr. Tomáš Hájek, který díky této kauze přišel o talár. Tímto se ruší nástup Milana Bajcára do vězení. Bravo soudcům z NS ČR! Podrobnosti k této kauze najdete na webu Milana Bajcára je jedním z mála, který se nebál umístit odkaz na můj web na svých webových stránkách. Odkaz na jeho web samozřejmě naleznete i na mém webu.

Doufejme, že TV PRIMA natočí novou reportáž, kde se reportér pan Klíma veřejně omluví panu Milanu Bajcárovi. Bude to dalším pozitivním signálem potřebných a věřme už neodvratně začínajících změn.

A pokud snad bude tato důležitá zpráva opět, jako dříve mnoho podobných veřejnoprávními médii utajena, tak určitě ne na dlouhou dobu či na věky!

Stati_RU_090311Návštěvnost mého webu z Ruska  právě dosahuje rekordních 94%. Mimochodem ruská armáda se nyní mohutně modernizuje z obav před občanskými nepokoji a "nákazou" vzoru z afrického kontinentu.

 

Jan Šinágl. 9.3.2011

 

P.S.

…a takto nám občanům jdou příkladem rodiče náměstka na ministerstvu vnitra.... aneb JUDr. Ivan Moroz obdržel opatrovníka…?!

Takto v roce 2007 neslavně odešel policejní prezident Vladislav Husák ze své funkce. Dostal se do středu pozornosti ve spojení s kauzou biolíh a s úniky citlivých informací. Novináři ho navíc přistihli, jak jede po dálnici dvousetkilometrovou rychlostí. Na odchodu se dohodl s ministrem vnitra Ivanem Langerem. Dnes se stává Vladislav Husák náměstkem nového policejního prezidenta Petra Lessyho. Je to výsměch slušným policistům, občanům a signálem co můžeme od nového vedení policejního prezidia (ne)očekávat.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

0 #2 Guest 2011-04-12 10:47
Než začnete něco psát, zjistěte si základní fakta, Mgr. Hájek nepřišel o talár kvůli nějakému panu Bajcárovi..., toť vše. Vaše informace jsou smyšlené a bohužel mylné.
0 #1 Guest 2011-03-12 09:34
Je naplněno slovo proroků: vrána k vráně sedá, Kalousek Šnábla si hledá. Míra Vojta, Ústí nad Labem;

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)