Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Masakr během okupace 1968: Opilý polský voják v Jičíně zavraždil dva Čechy, už 35 let je na svobodě

Na pozvání plk. Josefa Musila, autora výstavy SRPEN 68, jsem se zúčastnil zasedání VSR (Vojenského spolku rehabilitovaných). Řádně jsem se zaregistroval a chtěl vše zdokumentovat. Bohužel jsem byl vyzván nejprve pplk. Františkem Mrázkem (předseda VSR Praha), abych přestal natáčet a odešel, jinak prý „polovina hostů odejde“.

Následně, při natáčení výstavy o okupaci z roku 1968 v předsálí, jsem byl vyzván civilistou panem Františkem Neubauerem, abych přerušil natáčení a opustil prostor, prý není veřejný, ale vojenský… Na konci obou videí níže se můžete sami přesvědčit. ČT samozřejmě natáčet mohla, výstavu nenatočila, žádný z řečníků se o ní nezmínil, ani historik ÚSTR Prokop Tomek. Mimochodem obdržel před lety podklady od plk. Musila k akci NORBERT, která je také na panelech výstavy SRPEN 68 a dosud veřejnosti utajované (včetně akce KRKONOŠE,  dokumentuje situaci až do roku 1989). Dodnes akce NORBERT nebyla zdokumentována a zveřejněna, ačkoliv to má ÚSTR v „popisu práce“. Zhodnotit výstavu slíbil přijít poslanec za ODS Pavel Žáček, omluvil se, kvůli časovému zaneprázdnění se jmenováním nové vlády. Po skončení zasedání byla výstava obratem odvezena. PROHLÁŠENÍ se samozřejmě nepřečetlo (plk. Josef Musil, jeho autor a autor výstavy SRPEN 68, ho má před sebou na titulce videa.) Poděkováno mu nebylo, natož aby promluvil… Připomínám, že výstava SRPEN 68 dokumentuje i stále veřejnosti zamlčované zločiny okupantů po 21.srpnu 1968. Kdo si chce udržet svá lukrativní místa, nesmí ani dnes popudit… Dýchla na mne opět totalita – v budově armády demokratické země. Bylo mi to jasné, už když jsem zahlédl sedět mezi hlavními hosty předsedu ČSBS Jaroslava Vodičku, tentokrát kupodivu bez uniformy, spolupracovníka StB a člena KSČ v období normalizace. Výstavu si prohlédl, finančně přispět odmítl, prý nemá peníze?! ČSBZS dostává ročně od státu 6.000.000,-Kč a od MO 200.000,-Kč. 15.000,-Kč nákladů na výstavu SRPEN 68 by mohl zaplatit ze svého důchodu a ještě by mu hodně zbylo. Novodobý, „demokratickýpapaláš“ se nezapře.

 

 

* * *

Prohlášení Vojenského spolku rehabilitovaných AČR k 50.výročí okupace v roce 1968

Čáslav 18.6.2018: Vernisáž výstavy k 50.výročí největšího zločinu v naší zemi - ignorovala média, politici, veřejnost nevěděla…?!

Hostem byl i velvyslanec Slovenska Peter Weiss, jako bývalý komunista byl na několika vzpomínkových akcí za oběti komunismu vypískán. Zde byl uvítán potleskem... Jejich vystoupení ČT jistě natočila... Takže panu předsedovi Mrázkovi děkuji, že jsem opustil toto pokrytecké zasedání předčasně – podstatné bylo zaznamenáno, že zaznělo nepodstatné od poslušných a bojácných… Na následný raut se peníze našly, ale 15.000,-Kč plk. Josefu Musilovi na proplacení jeho náklady na výstavu se těžko najdou ani – ani na stojánky, aby mohla výstava putovat po celé zemi…   

Vždy to bude o odvaze jednotlivců jakým je i plk. Josef Musil. Dokázal sám udělat během 3 měsíců, ve vysokém věku, práci za státní instituce, které jsou za to placeny. Z účastníků zasedání nebyl nikdo na vernisáži výstavy SRPEN 68 v Čáslavi. Ani pan Neubauer. Je to tzv. „tabulkový důchodce“, bývalý člen KSČ, organizuje akce pro důchodce na MO, ačkoliv by to zvládli i „nedůchodci“. Patřičně mu potom naroste důchod. Znalci tvrdí, že jich je na MO tolik, že o sebe „zakopávají“ o kvalitě odvedené práce, pokud lze o ní vůbec hovořit, nemluvě. To jsou právě ti, které pomáhají udržovat „staré pořádky“ a pomáhají likvidovat ministry, naposledy Karlu Šlechtovou. Nepřekvapuje proto, že jako důchodce vykazuje novináře z oficiální akce, kdy na akci dohlíží vojenská policie, pravda jen některé…

Oceňuji, že VSR umístil na své webové stránky mé video z ignorované vernisáže SRPEN 68 v Čáslavi. Po obdržení originálních podkladů bude veřejnosti k dispozici celá výstava v dokonalém provedení na internetu, aby si ji mohl každý prohlédnout. 

Mimochodem v archivu MO je dokument o zhruba 350 stránkách, zpracovaný patřičnou komisí, jak od srpna 1968 byly připravovány represe proti občanům v rámci spolupráce StB, LM a ČSLA. Tento dokument měl být už dávno zveřejněn. Nejsme SRN, které dalo k dispozici veřejnosti všechny závažné dokumenty, týkající se nacismu a fašismu. Dokud tomu nebude tak i u nás, nebudeme demokratickou zemí, jen si na ní pokrytecky hrát. Pohrobci totality a jejich „vyučenci“ to za slušné občany jistě dobrovolně nikdy neudělají…

 

Jan Šinágl, 28.6.2018

* * *

„Podobné akce jsou demokraticky a svobodně povoleny u nás pouze mezi čtyřmi stěnami. Proběhnou, pár lidí se o nich dozví a dost.“

KM

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)