Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN DR Europoslanci 240620Je smutné, jak se někteří europoslanci snaží za každou cenu zlikvidovat premiera Babiše. Ať je pravda jakákoliv, měli se při hlasování zdržet. Takto svým jednáním připomínají čecháčkovské, kolaboranstské jednání, tak dobře známé z nedávné minulosti.

Komise EP vůbec nekontaktovala Agrofert, aby si vyžádala jeho stanovisko. EP tak zasahuje do českých vnitřních záležitostí s pomocí českých europoslanců! V knize Třicet let pod přísahou naznačuje plk. Robert Šlachta, jak byl Chovancem policista Neftípil zaúkolován, aby se něco našlo na Babiše: „Nefťa to zařídí.“ Teď má vyšetřovat kauzu, kterou vytvořil. To by nevymyslel ani Franz Kafka…

Mimochodem všimli jste si jak narůstá neupravenost, resp. zpustlost známých osobností veřejného života? Plnovous už si nechali narůst europoslanec Vondra, poslanec Benda, advokát Jansta, moderátor Kraus, co jsem postřehl. Narůstá politiků a odpovědných, kteří vystupují bez kravat, bez sak, s rozepnutými košilemi, tloustnoucí – jakoby jejich nepéče o vlastní vzhled reflektovala stav jejich duše, resp. frustraci ve které žijí? Námět pro psychology…

 

Jan Šinágl, 21.6.2020

* * *

Europarlamenština

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.17 (12 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #1 Jan Šinagl 2020-06-22 22:26
Mám dojem, že s tou neupraveností a fousáčstvím začali Rosák a Bartuška. Později další i když mají jeden fous na jeden čtverečný cm. Neupravenost narůstá se ztrátou důstojnosti při verbálním projevu. Málokdo už dnes dovede vážit si slov která vyslovuje. Řinou se splašeně jako myšlenky bez kočího. Z mnohých jsou "mlynáři", kteří melou. Je to všude i u většiny moderátorů. Síla hlasu a kvalitní vyslovování má nahradit prožitek a působení obsahu na posluchače. Nenahradí, nezaujmou. Bezmyšlenkovito st a pouhé srozumitelné vyslovování působí i u některých "pohádkářů", že umí číst, ale myšlenkami jsou někde jinde. Dělat hlasatele, spíkra nestačí mít jen zvučný hlas, barvu a přesnou artikulaci.
Naopak jsou herci, kteří svým verbálním projevem doslova posluchače omámí, přitáhnou. Kde jsou herci na jejichž verbální projev jsme čekali více nežli na jejich obsah. Byli to "malíři" projevu.

K.Mrzílek.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)