Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2024 00:07
  "Česká republika nemá letectvo, má aeroklub, ve kterém má pár ...

  Read more...

   
 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Patton GeorgePři 75.výročí osvobození Plzně US Army připomenu skutečnost, která oba skvělé vojáky zřejmě spojuje.Milan Paumer Vinohrady 220610

Gen. George Patton byl velmi oblíben, měl kandidovat na presidenta USA a nepochybně by byl při jeho obrovské popularitě zvolen. Proslul i výroky jak je třeba „zamést s bolševiky a očistit od nich svět“. Došlo k autonehodě, po níž gen. Patton zemřel. Vzniklo podezření, že se mu nedostalo patřičné lékařské péče? Jeho syn se pokoušel vnést do věci jasno, neuspěl. Politika USA se měnila a radikální voják se už zřejmě nehodil do představ o novém uspořádání světa. Tyto praktiky tajných služeb či jiných organizací k boji o moc patří a nezastaví se před ničím, bohužel.

Dne 3.8.2010 jsem napsal pro týdeník REFLEX článek Příběh poslední fotografie Milana Paumera, člena odbojové skupiny bratří Mašínů. Nechtěl jsem si připustit myšlenku, že vidím Milana naposledy, bohužel se naplnila. Z telefonického rozhovoru s ošetřujícím lékařem po smrti Milana jsem neměl  dobrý pocit. Nemohl jsem se ho zbavit. Také se mu nemuselo dostat patřičné lékařské péče. Rozhovory s jeho přáteli to nevylučovaly, resp. naznačovaly…

Neexistují žádné důkazy o neposkytnutí maximální lékařské péče obou vojákům, zato existují  důvody, proč jim nemusela být poskytnuta. USA tak přišly o možnost mít dalšího skvělého presidenta a u nás komunisté a jejich pohrobci jistě po smrti Milana netruchlili…

Paumer Lavicka TGM 2010Na fotografiích vidíte Milana Paumera v plné formě s Jiřím Lavičkou na jaře 2010. Roky ubytovával US veterány při Slavnostech Svobody v Plzni a Milana Paumer s peněženkou a kulkou. Peněženka mu zachránila život, kdy v ní kulkaPaumer patrona 2010 uvízla. Dostal se tak společně s Josefem a Ctiradem Mašínem do Západního Berlína, kdy je nezastavila ani armáda mobilizovaných 25.000 vojáků a policistů v bývalé NDR.

Václav Švéda a Zbyněk Janata už takové štěstí neměli. Byli v NDR chyceni, posláni do ČSR a odsouzeni k trestu smrti. Na jejich popravu byl zkonstruován popravčí stroj, který jim přetrhl páteř…  

 

Jan Šinágl, 22.9.2020  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.60 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-09-23 18:07
V ruce meč a v hlavě jasno.

Prohlášení čínského prvního tajemníka KS Číny.

Čínský prezident Si Ťin-pching o víkendu vystoupil s ostrým prohlášením, v němž varoval před separatistickým i snahami. Kdo se pokusí oddělit od Číny jakoukoli oblast, zemře, jeho tělo bude rozdrceno a kosti rozemlety na prach, řekl podle zpravodajského serveru BBC News.

Násilí, devastace, rozvrat, okupovat a poslouchat. Jinak to u totality nejde, protože jinak by se rozpadla. Jde o totalitní příboj který nikdy nekončí.

Jako u mořského příboje, působí slapové síly a příboj devastuje vše co se nebrání, také lidská totalita je podobně bezbřehá ve své expanzivnosti. Místo slapových sil působí ideologie, poslušná média, strach.

Je dobře, že čínský prezident vyhrožuje, alespoň západní doufálkové možná prozřou.

K. Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)