Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Prezila jsem cinsky Gulag avers revers 2021Prezila jsem cinsky Gulag obsah 2021Str. 177: Je to jeden z mnoha nástrojů dohledu a kontroly obyvatelstva.: v každé ulici zaregistrují příjmení, jméno, věk a povolání každého z obyvatel jednotlivých bytů. Informace se pravidelně aktualizují, veškeré cesty a návštěvy se evidují. Proto agenti mohou kdykoli nečekaně zazvonit u vašich dveří a nabízet vám své služby a zároveň ověřovat, že všechny osoby, s nimiž žijete, jsou řádně zaevidovány. Každý obyvatel totiž musí nahlásit kohokoli, komu poskytne přístřeší, to je pravidlo známé jako „tři+šest-devět“:  vy máte tři hodiny na to, abyste informovali o návštěvě výbor čtvrti, ten má šest hodin, aby informoval místní sekretariát, který musí do devíti hodin zapsat údaje o dané osobě do její složky. Tomu neunikne nikdo. Pravidlem “tři-šest-devět“ se řídí každý.

Str. 200: Čína nikterak nezpomalila, naopak pokračovala ve stejném kurzu, v Sin-ťiangu jela masová převýchova na plné obrátky. Na mezinárodním fóru Čína i nadále intrikovala, aby umlčela hlasy, které by mohly její projekt překazit. V dubnu 2020 byla zasazena zásadní rána důvěryhodnosti OSN, když byl za člena poradní skupiny Rady pro lidská práva zvolen Číňan Ťiang Tuan. Druhá rána přišla v říjnu poté, co byla Čína zvolena mezi členské státy Rady s mandátem na tři roky. Mezitím strmě narůstá počet odhalení a desítky mezinárodních koncernů jsou obviňovány, že v subdodavatelských továrnách využívají nucenou práci ujgurských vězňů. Spojené státy a Evropa požadují, aby byl do Sin-ťiangu konečně umožněn přístup mezinárodním delegacím. Čína žádosti ignoruje, nebo zamítá. Dnes Čína, tento šampion mezi zeměmi uplatňující trest smrti, země, která zavírá Ujgury do táborů, převychovává je, využívá jejich nucené práce a mučí je, patří mezi ty státy, které formují pravidla v oblasti lidských práv.

Str. 201: Zpráva australského institutu politické strategie (ASPI) z 2.března 2020 uvádí více než osmdesát světových značek v sektorech technologie, dopravy a textilu (mezi nimi figurují Apple, Samsung, Nike, Adidas, BMW, Alstom), které jsou v podezření, že využívají práce více než 80 000 ujgurských vězňů, kteří byli ze Sin-ťiangu mezi lety 2017 a 2019 odvezeni do jejich zásobovacích řetězců v Číně.

***

V knize se také popisuje násilná sterilizace žen, kdy není vůbec vyloučeno, že se Čína snaží i o snížení plodnosti ujgurských mužů! V takoví zemi se konaly ZOH 2022. Kolik lidí zahynulo při stavbě olympijských sportovišť se hned tak nedozvíme. Olympijské medaile jsou tak potřísněny krví nevinných lidí – stejně jako budou potřísněny krví medaile pro vítěze MS ve fotbale v Kataru v letošním roce. I tam zahynuly stovky lidí při výstavbě stadionů.

Svět, kterému vládnou jen peníze nemůže dopadnout dobře, pokud těmto zločinům a zločincům v „bílých rukavičkách“, bude jen nečinně přihlížet.

Základní lidská práva byla při konání ZOH v Číně v roce 2022, daleko více porušována, než na LOH v Berlíně v roce 1936, pod taktovkou nacistického režimu. Nedivme se proto, že komunistický režim zničil – a stále ničí, více životů než nacistický, aniž bych jeho zločiny proti lidskosti ani v nejmenším relativizoval.

Věřme, že západní svět nedopustí, aby ve zločinech proti lidskosti pokračovalo i dnešní Putinovo Rusko, které se stále více navrací do doby SSSR a jeho velmocenské politiky, která uznává jen sílu. Tu musí nyní Západ ukázat, nechce-li být snadnou obětí potomků nájezdných, dobyvačných Mongolů.

Kniha je otřesným čtením a současně poselstvím lidskosti. Doporučuji! Po jejím přečtení si začneme vážit svobody a pochopíme, že i my ji můžeme snadno ztratit, budeme-li nečinní. Doba opět začíná naši svobodu ohrožovat.

 

Jan Šinágl, 22.2.2022  

***

ZOH Peking 2022: MOV si ze sportovců udělal pinčl

14. 11. 2010: Dokument KGB z r.1947:„JAK ZACHÁZET S DOMORODCI“ – podle ruského vzoru a návodu !!!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)