Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...

   
 • 25.01.2023 09:42
  K povšimnutí: V listopadu 2022 stála před soudem ve městě ...

  Read more...

   
 • 22.01.2023 10:03
  Dva lidi se maj rádi a pořídili si dítě. Úplně mi z tý ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Soudni znalec razitkoDne 4.1.2022 jsem Otevřený dopis zveřejnil. Zveřejnění tohoto dopisu považuje právní zástupce soudního znalce PhDr. Rostislava Nesnídala JUDr. Jan Brodec, za balancování na hraně advokátní etiky. Zvažuje proto provedení patřičných kroků u ČAK z důvodů údajného poškozování dobrého jméno svého klienta.

Dovolím si podotknout, že JUDr. Lenka Rivolová otevřený dopis nezveřejnila, čili by se měl dr. Brodec obrátit na zveřejnitele, který za zveřejnění tohoto dopisu nese plnou odpovědnost, tedy i za možné, případné škody. 

Pokud má dr. Brodec důkazy, že článek obsahuje nepravdivé údaje, měl by se na mne obrátit a sdělit mi je, se žádostí o jejich uveřejnění. Samozřejmě mu obratem vyhovím a připojím k otevřenému dopisu.

Dosud jsem neměl nejmenší důvod vyjádření dr. Rivolové zpochybňovat. Nemohu tak odstranit článek, o jehož pravdivosti obsahu nemám nejmenších pochybností. Pokud by měl být obsah nepravdivý, bylo by v zájmu dobré pověsti poškozeného, aby zveřejněním svých vyvracejících argumentů, byla jeho dobrá pověst opět a veřejně napravena.

Pokud byl PhDr. Rostislav Nesnídal pravomocně potrestán za svůj znalecký posudek ve správním řízení pokutou, povinností nahradit náklady správního řízení na podnět MSp,  a vyškrtnut se seznamu soudních znalců ke dni 1.7.2019, neumím si představit, jak mu mohla být způsobena jakákoliv nemajetková újma? Naopak způsobena byla a nemalá, zcela nevinnému člověku ing. Miroslavu Sochorovi, na základě chybného znaleckého posudku dr. Nesnídala.  

Ing. Sochor má tak plné právo požadovat za způsobenou nemajetkovou újmu omluvu a finanční odškodnění od dr. Nesnídala, stejně jako od MSp. Nesou plnou odpovědnost za tuto donebevolající nespravedlnost, spáchanou na nevinném člověku.

Vyžadovat odstranění článku od dr. Rivolové, která ho nezveřejnila a nenese tedy žádnou odpovědnost za jeho vydání, se komentuje samo, stejně tak jako vyhrožování dr. Brodece dalšími kroky směrem k České advokátní komoře. Dr. Nesnídal si za jemu způsobené škody může sám.

 

Jan Šinágl, 1.3.2022  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)