Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

PCR logo

Aktualizováno 1.3.2022: JUDr. Jan Brodec požaduje stažení článku: Otevřený dopis ministru vnitra Mgr. Vítu Rakušanovi o fatálních poměrech u PČR?!

Aktualizováno 20.2.2022: Doporučuji rozhovor s detektivem Karlem Tichým (ČT 24, 19.2). Propojení justice, policie, politiků a kriminálních živlů, fungují i dnes, podobně jako v 90.letech. S panem Tichým jsem hovořil na jednom z mítinků Přísahy v Praze. Důvěryhodný muž a člověk. J.Š.

Aktualizováno 4.1.2022: … MV ČR bylo velmi rychlé, když mi včera již, na můj otevřený dopis ministrovi,  přišla odpověď s datem 29.12.2021 s tím, že jsem se měla, v dané věci, obrátit na dozorujícího státního zástupce, s dovětkem, že MV ČR ještě věc předává k opětovnému posouzení na Policejní prezidium ČR. Toto sdělení Vám, pane Šinágle, posílám v příloze a bylo by dobré jej též, pro úplnost, prosím, zveřejnit, děkuji. -  To, že jsem se na státního zástupce obrátila, a to již dne 21.7. 2020, dokládám dalším přípisem, kdy OSZ v Havlíčkově Brodě, Mgr. Milič, sdělil, že, s ohledem na mé písemné podání s datem 13.7.2020 (kde jsem, osobně, na policii, za účasti mého mandanta, uváděla jednotlivé protiprávní kroky policie), nevidí nic, čemu by se měl věnovat, prosím, též přikládám v příloze. …

JUDr. Lenka Rivolová, 4.1.2022

***

Otevřený dopis zveřejňuji se souhlasem ing. Miroslava Sochora a JUDr. Lenky Rivolové. Věřme, že ministr vnitra bude mít dostatek odvahy, statečnosti a sil, postavit se těmto zločineckých strukturám, aby PČR mohla opět skutečně začít sloužit občanům a ne lidem, kteří za své zločiny patří dávno do vězení!

Pana Víta Rakušana jsem poznal osobně jako starostu Kolína při jeho desetiminutovém projevu (od 47:20 min.) před radnicí v Kolíně při odhalení pamětní desky št. kpt. Václava Morávka dne 12.9.2011. Hovoří v něm, že je rád, že „touto zkouškou nemusí dnes procházet“. Za více jak 10 let ho tato zkouška čeká. Věřme, že ve zkoušce charakteru obstojí se ctí - i ve jménu odbojové skupiny Tří Králů a jejího trvalého, stále aktuálního odkazu v boji proti bezpráví, za spravedlnost, svobodu a demokracii.

Poselství Josefa Mašína dnešku, přednesené jeho dcerou - hodné otce, dědy a rodu!

***

Rozsudek OS Havlíčkův Brod 12.12.2019

Usnesení KS Hradec Králové 27.5.2020

***

JUDr. Lenka Rivolová se již čtvrtým rokem snaží, pro svého mandanta, najít spravedlnost, což je dnes věc velmi obtížná, hodná obdivu a velké úcty. Nicméně, za daného tristního stavu orgánů činných v trestním řízení, se jí podařilo zproštění obžaloby. Bývalá manželka ing. Sochora byla (zatím nepravomocně) odsouzena za křivé obvinění. O náhradu škody a další morální satisfakce musí pro svého klienta nadále tvrdě bojovat. 

Na celé věci je smutné, že v celé kauze je nakonec potrestána právě jen bývalá manželka (navíc osoba psychicky zřejmě ne zcela v pořádku), pokud nepočítáme "odstavení" znalce PhDr. Nesnídala (léto 2019), který již žádný znalecký posudek nenapíše, i s jeho finančním postihem. Stále je to málo.

Hlavní aktéři celého nezákonného, předem zinscenovaného, trestního stíhání zatím potrestání nebyli a iluze si, v tomto smyslu vůbec nedělejme. O to důležitější je, aby veřejnost o takovýchto případech věděla. Není to žádná fikce, ale tvrdá realita se vším všudy!

Kolik podobných případů asi existuje, o kterých se veřejnost nedozví, kdy jsou drastickým způsobem pošlapávány základní lidská práva, svobody a právo na spravedlivý proces, garantované Ústavou ČR? Desítky, stovky či snad i tisíce? Nedělám si žádné iluze. Stále platíme a budeme dlouho platit daň za nevypořádání se s totalitní minulostí. Její rakovinotvorné morální a mravní metastázy stále likvidují společnost a ohrožují její budoucnost.  

Dokumenty výše posílám do datové stránky MV k rukám ministra vnitra. Současně informuji všechna veřejnoprávní média, respektované deníky, časopisy a desítky známých novinářů, včetně investigativních novinářů a redaktorů investigativních pořadů s pozvánkou na soudní jednání dne 21.1.2021 u OS Praha 2, Francouzská 19, 2/326 od 11:00 hod. Bude projednávána žaloba o náhradu škody za způsobenou majetkovou a nemajetkovou újmu.

Pevně věřím, že tentokrát nebudu opět osamocen jako zástupce médií a veřejnosti, jako tomu bylo u jiných otřesných případů s celostátním dopadem za poslední roky, které díky nepřítomnosti médií zůstaly před širokou veřejností utajeny. Veřejnost je zvána.

Novináři mají dnes odvahu psát a média informovat o páchaní zla na nevinných lidech především z minulosti, stejně jako se o ní točí filmy a dokumenty. Budou se o dnešním páchaném zlu na nevinných psát a točit dokumenty opět až za 50 let?!

 

Jan Šinágl, 4.1.2022

P.S.

Aktuálně ministra vnitra čeká i vyřešení jmenování bývalého policejního prezidenta Vladislava Husáka ředitelem Vyšší policejní školy MV a Střední policejní školy MV, jeho předchůdcem Janem Hamáčkem. Vladislav Husák má za sebou komunistickou minulost, chování a způsoby, které rozhodně nemohou být motivujícím příkladem pro budoucí policisty. Tento prokazatelně bezcharakterní „sběratel“ funkcí se u občanů a řadových policistů už sám dávno vyřadil ze služeb PČR. Neslouží jí, ale ona jemu na úkor daňových poplatníků. V tomto směru bude mít nový ministr vnitra práce více než dost, kdy tyto postkomunistické struktury neodejdou ze služeb PČR bez boje a dobrovolně.  

Aktualizováno:

Senátor Václav Láska podal trestní oznámení na bývalého ministra vnitra Jana Hamáčka, který měl Vladislava Husáka jmenovat ředitelem až v době, kdy už nebyl ministrem. Ministr vnitra Vít Rakušan jmenování zrušil. Za svoji minulost měl být už dávno Husák vyřazen z řad PČR – bez výsluh, žádné si nevysloužil! J.Š. 

***

Služební zákon brání vládě vládnout svými lidmi. Ministr Blažek se obklopuje partami z časů opoziční smlouvy. Vojtěch Pikal pozastavuje své členství u Pirátů.

Předsedo Rakušane, hodili jste místní samosprávu přes palubu - Blog iDNES.cz

Poselství Josefa Mašína dnešku, přednesené jeho dcerou - hodné otce, dědy a rodu!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.33 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #2 Jan Šinagl 2022-01-06 13:10
I dnešní fungování médií je projevem mravního úpadku světa, ztráty charakteru, statečnosti, sofistikovaného prosazování moci a ovládání lidí menšinou skutečně mocných nad většinou bezmocných. Jak dlouho to většina a příroda může ještě vydržet?
+1 #1 Jan Šinagl 2022-01-06 13:04
Politici by měli přestat „pracovat“ v médiích a věnovat svůj čas skutečné práci! Zkuste si domluvit čas v jejich poslaneckých a senátorských kancelářích jako jejich volič?!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)