Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Rusky mir 21.7.2022LN KO Medvedevovy vesnice 21.7.2022Všechny nezávislé zprávy jasně odsuzují Rusko za útoky na civilisty a rezidenční oblasti. Případy znásilňování a masových poprav jsou zdokumentovány. Ruská propaganda giganticky lže, a to od rána do večera. A Putinův téměř fašistický a téměř totalitní režim nemá žádné právo mluvit o denacifikaci kohokoli.

Ani západní lidskoprávní organizace, a už vůbec ne OSN, nemají žádné morální právo nutit Ukrajinu skládat účty. Západ přece poskytl vojenskou pomoc, ale nikoliv vojáky. Takže každé pochybné chování Ukrajinců je třeba poměřovat traumatem způsobeným ruským rabováním, zabíjením a plošným ničením celých měst, zatímco svět se dívá z postranní čáry.

Informace o vojenských ztrátách ukrajinské strany jsou přísněji střeženy než v Rusku a ani OSN neví skoro nic o počtech vězňů na obou stranách. Rusko odvedlo mladé lidi ze zapadlých koutů země a narvalo je do mlýnků na maso městských bojů, ale i Ukrajina provádí bezohlednou triáž a ztrácí bezpočet vojáků a civilistů. Válka musí vše vyčistit až na kost – to se říkalo na Ukrajině i v Rusku za druhé světové války. Nesentimentální a drsná tradice je jednou z příčin, proč se obě strany umí sobě postavit. Asi žádná jiná země na světě by neuměla takto bojovat ani proti Rusku, ani proti Ukrajině.

Heroické vzepětí i špatné volby

Ukrajinské úsilí udržet si státnost a nezávislost samo o sobě reprezentuje rozhodné vítězství. Bez ohledu na to, jak daleko Ukrajina zatlačí Rusy, musí už nyní zvažovat, jakou zemí být chce a jakou nikoliv.

Bude si pořád stěžovat, že jí bylo nedostatečně pomoženo ve válce i v poválečné rekonstrukci? Bude obhajovat politické represe argumentem o potlačování ruského vlivu? Ponoří se znovu do navyklého systému kleptokracie a korupce? Bude – podobně jako balkánské státy po násilném rozpadu Jugoslávie – chránit své válečné zločince a vzývat nacistické kolaboranty coby duchovní učitele? Ukrajině bohužel nejsou cizí špatné volby, paradoxně hned po heroickém vzepětí.

Jsou tu dobré zprávy. Komisařka Denisová i velvyslanec Melnyk byli odvoláni. Proevropská orientace vlády zatím neposiluje nacionalistický kult. A mít dobré vztahy se sousedy – především s Polskem – je zatím větší prioritou než národní hrdost. Celý článek>

***

Putin je synonymem primitivního násilí. To co předvádí už nemá s lidstvím nic společného!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)