Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

ne čvn 16 @13:00 -
Přerov: 79. výročí masakru na Švédských šancích
pá čvn 21 @20:00 -
Žebrák: 70 let hvězdárny
so čvn 22 @08:00 -
5. HUDLICEFEST 2024
po čvn 24 @09:00 -
KS Zlín: Vražda ve Slopném
st čvn 26 @13:00 -
ODROČENO: OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů
út čvc 16 @13:00 -
OS Břeclav: Vražda dvou Rakušanů

Nejnovější komentáře

 • 14.06.2024 08:49
  Naši vládní politici jdou ve stejných stopách jako pokrokářští ...

  Read more...

   
 • 13.06.2024 12:29
  „Žádné morální zábrany“. Spekulanti útočí na majitele podílů ...

  Read more...

   
 • 10.06.2024 16:07
  Půlroční angažmá se po návratu domů vydávalo za velký úspěch ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:56
  Tolik k „úžasné práci Covida“ Berseta, bezcharakterníh o ...

  Read more...

   
 • 08.06.2024 14:50
  Soviel zum "wunderbaren Covid-Job" des Charakterlumpen Berset ...

  Read more...

   
 • 07.06.2024 09:38
  Masakr práva ve Zlíně pokračuje a organizovaný zločin kvete.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Putin Charles Petrohrad 1994Pavlovi Londyn 5 2023

Aktualizováno 20.5.2023: Úlet kvůli PR, říkají experti na Pavlovu cestu do Německa na motorce - „Já to beru tak, že se Petr Pavel nedokázal vzdát své kratochvíle kvůli PR, protože chce mít image sympatického drsňáka na motorce. Je to ale naprosto zbytečný úlet. Ve světě naprosto neobvyklý, když nepočítám ruského prezidenta Putina, který se pere s medvědem nebo jezdí na koni,“ říká někdejší vysoce postavený důstojník z Útvaru rychlého nasazení, sám také motorkář.

***

Slavíme Den vítězství ne svobody, po vítězství jsme se stali zajatci. Na Ukrajině se dnes  rozhoduje opět i o naší svobodě.

První dáma se obléká skvěle, její módní styl v Londýně nadchnul. Zato president by měl urychleně změnit svého krejčího, ševce i poradce pro vhodné doplňky a postojů před fotografy. Podívejte se na ten rozdíl v oblečení Putina a prince Charlese z roku 1994 - primitivnost versus vznešenost. Jedna fotografie vypovídá o všem. Do Londýna letěl běžnou linkou, bez kravaty, v rozhalené košili (pouze jeden člen ochranky ji měl). Představte si např. presidenta SRN bez kravaty kdekoliv na veřejnosti – nepředstavitelné – pro Němce, ale chtějme od českého presidenta, navíc vojáka, noblesu, jakou představoval TGM. I on varoval před českým plebejstvím.

Nejvyšší mají představovat vkus, kultivovanost, vyspělost, být příkladem ve všech ohledech, ne se populisticky podbízet ve stylu „Jsem jedním z vás“.

Stejně tak je nepatřičné radit veřejně a v zahraničí Ukrajincům, „aby to neuspěchali“? Jak president ví, že to Ukrajinci neví? Jak ví, že Ukrajinci mohou vědět daleko více než on, ale nemají potřebu to „vytrubovat do světa“. Voják i president, jako vrchní velitel armády, má šířit naději a Víru ve vítězství, ne veřejně zpochybňovat, oslabovat napadeného a posilovat brutálního agresora. Na opatrnost a nepostavit se rozhodně zlu včas, se většinou draze zaplatí, dříve či později a mnohem více.

To, že jmenoval do hodnosti brigádního generála Tomáše Landsfelda, přistiženého při řízení v opilosti, je v rozporu se zásadami, které presentuje na veřejnosti. Takového by president Zelenskyj degradoval a poslal rovnou na frontu!

Chce být všude, ke všemu se hned vyjadřovat, být viditelný, kritika se nepřipouští. Věčně to nevydrží. Promarňuje tak zbytečně svůj potenciál na úkor efektivnosti.

Abych jen nehaněl, oceňme nesouhlas presidenta se zvyšováním platů soudců a státních zástupců a politiků. Mají dost, hlady neumřou. Měli by samozřejmě přinášet větší oběti než ti, kteří jsou rádi, že zaplatí své účty. Měl by jít sám příkladem a odevzdávat část platu na dobročinné účely (Babiš se zřekl premiérského i poslaneckého platu). Příklady táhnou, ale netáhnou, když chudí chudnou a bohatí bohatnou.

Na Ukrajince v současnosti žádný národ v Evropě nemá, vyjma Velké Británie. Ta měla Churchilla, my zbabělce Beneše. Na korunovaci Jiřího VI. v roce 1937 nebyl Beneš Brity ani pozván…

***

„Protože ke konci války firma vyráběla také řídicí zařízení pro řízené střely a rakety, byl Max Grundig po válce zatčen a vyslýchán americkou vojenskou policií. Po třech dnech byl propuštěn, ale během té doby mohl snadno přijít o vše. Jeho majetek však před vyrabováním a zničením zachránily právě ukrajinské nuceně nasazené dělnice, které tak poděkovaly svému bývalému šéfovi za dobré zacházení: zůstaly a hlídaly majetek firmy ve Vachu – celý článek>

***

„Podívejme se na posledních 100 let: v UK žádný Mussolini, Hitler, Franco, Stalin, Gottwald, Enver Hodža, Honecker, Husák. (Za to jeden Churchill.) Kolem krále je posvátné mystérium, kolem diktátora jenom hrubá síla. Tisíckrát dávám přednost neškodnému mystériu před hrubou sílou.“ Roman Joch

Na Olšanech se včera opět vzpomínalo Dne vítězství. Samozřejmě Události ČT byly při tom. O sousedícím hřbitově spojeneckých vojáků, kde jsou pochováni i Čechoslováci, ani záběr, ani slovo. Zato přinesla rozhovor s válečným veteránem (seděl při vojenské přehlídce vedle Putina), který řekl, že Ukrajina je následkem rozšiřování NATO (jakoby to nebylo obráceně). ČT už neřekla, že se Gennadij Zajcev války nezúčastnil, zato byl příslušníkem NKVDzúčastnil se potlačováni Pražského jara v roce 1968. Nedivme se, že oba zločinci sedí vedle sebe. Ale žalujte ČT za šíření dezinformací…

Informovala i o setkání premiérů Česka a Bavorska. Bavorský premiér hovořil i o sudetských Němcích, ČT to převedla do „piva a knedlíků“, jen aby slovo „sudetští“ nezaznělo… Na 150. výročí narození Antonína Čermáka, slavného starosty Chicaga, už místo nezbylo…     

***

24.2.2023: Už rok bojuje Ukrajina za svoji a naši svobodu!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2023-05-20 16:15
Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán, či v méně navštěvovaných místech. Jako president přijet na státní návštěvu do Bavorska je "klukovina". Není si vědom hodnot, jaké úřad představuje a ke kterým je povinován.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)