Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 14:44
  Ministerstvo zahraničí daruje Ukrajině pět aut. Jedno pancéřované ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 10:42
  Soukromý vlastník zcizil veškerý svůj majetek. Justice je bez ...

  Read more...

   
 • 18.04.2024 08:11
  Včera mi jeden pán v Praze, sledující mé zpravodajství ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Fiala BlazekFiala Stanjura myslitelePremiér Petr Fiala: Nemá jinou možnost než dát zakázku podvodníkům, je to prý podle zákona?! Opravdu „sádrový premiér“. Kolik úderů ještě „sádra“ premiéra a vlády snese a vydrží – a kolik ještě snesou, unesou a vydrží občané od těchto neschopných, resp. všehoschopných individuí, kteří jim ničí životy, budoucnost a zemi naději? Obsah desetiminutového projevu Lubomíra Zaorálka na sjezdu SOCDEM je otřesným svědectvím doby. Tématem veřejnoprávních médií samozřejmě není. Dědo, co je to ten populista?

***

V celosvětovém indexu klientelistického kapitalismu se Česká republika tiše vyšplhala na druhé místo hned za nejzkorumpovanější diktaturu na světě – tu putinovskou v Rusku. Není horšího srovnání. A doma chceme stále předstírat, že je všechno v pořádku a demokracie nám jenom vzkvétá? Všichni jako by si zvykli, a snad to i považují za „normální“.

Bývalý prezident Miloš Zeman s pomocí ministryně spravedlnosti Marie Benešové prokazatelně organizoval soudní pronásledování svých odpůrců. Zemanův předchůdce Václav Klaus znemožnil vyšetřování desítek korupčních skandálů svých věrných z devadesátých let vyhlášením nejkontroverznější amnestie v českých dějinách. Údajný „pokladník“ celé operace a Klausův přítel Peter Kovarčík ve chvíli, kdy si policie začala všímat více než šesti set milionů korun, které se v době amnestie objevily na jeho kontě ve švýcarské bance, zemřel, když údajně uklouzl v koupelně… Ani to české politice nestálo za povšimnutí. Posledním exemplářem české imitace právního státu je pokračování skandální ságy dvojnásobného ministra spravedlnosti Pavla Blažka.

Jako by nestačilo, že byl už před dvaceti lety důkazy usvědčen z trestných činů podání zfalšovaného znaleckého posudku a vyhrožování trestním postihem a přinejmenším podezřelý z účasti na přípravě stamilionového podvodu v kauze Diag Human.

O dvacet let později zažívá český stát i díky jeho podvodům u zahraničních soudů mezinárodní ostudu a hrozí mu více než šestnáctimiliardová škoda. Je to jen proto, že se už přes třicet let korupce politiků nestíhá a dokonce se o ní mezi politickými stranami vůbec nemluví.

V očích Petra Fialy má však Blažek přes všechny svoje lži a přešlapy, jak se zdá, stále ještě neotřesitelnou pozici. Premiér navzdory známým faktům stále opakuje, že prý Blažek „nikdy neporušil zákon“. Je na omylu – a nemůže to nevědět.

Nerozhodný a nečinný premiér

V roce 2019 ještě poslanec Blažek dostal „pod rukou“ od spolustraníka část trestního spisu v kauze machinací s brněnskými městskými byty, ve které figurovali jeho blízcí spolupracovníci a jmenovitě i on sám.

Podle zákona ho měl okamžitě předat orgánům činným v trestním řízení, tedy příslušnému, ve spise uvedenému státnímu zastupitelství nebo policii. On ho však, samozřejmě ne hned, předal ministru vnitra. Ten zase policejnímu prezidentovi – a tam se stopa pohodlně ztrácí…

Ještě předtím se však nad získanými informacemi setkal v Poslanecké sněmovně s dalšími, ve spise jmenovanými vyšetřovanými osobami. Zajímalo je hlavně, zda by se „toho“ dalo sehnat ještě víc.

Blažkova dnešní vyjádření o tom, že nemůže prozradit zdroj, že má poslaneckou imunitu, nebo lži o tom, že se ho nikdy nikdo z orgánů činných v trestním řízení na tyto věci neptal, jsou směšné.

Neschopný ministr, který si ve chvíli ohrožení vzal celou vládu i premiéra jako rukojmí. V situaci, kdy zkompromitovanému ministrovi vypověděl loajalitu i olomoucký vrchní státní zástupce Marek Daňhel, je však mlčení Petra Fialy nepochopitelné. Nerozhodný a nečinný premiér tím potápí celou vládní koalici.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)