Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 23.02.2024 10:34
  „Realisticky si musíme připustit, že Evropa pro Ukrajinu ...

  Read more...

   
 • 23.02.2024 10:33
  „Putin chce strach a tím mu dáváme co on chce.“ Premiérka ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:53
  Die FAU hat 200 Ausnahmen für russische Oligarchen gewährt ...

  Read more...

   
 • 20.02.2024 18:33
  FAU udělil 200 výjimek ruským oligarchům a neobstavil jim ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 18:21
  Brusel - Evropská komise dnes schválila České republice dotace ...

  Read more...

   
 • 19.02.2024 17:11
  "Silní muži dělají dobré časy. Dobré časy dělají slabé muže.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kalousek MiroslavPředseda TOP 09 oznámil, že v listopadu již nebude kandidovat na předsedu TOP 09. Zároveň se na tiskové konferenci postaral o to, aby dostatečně shodil jedinou samostatnou osobnost, která ho může nahradit – europoslance Jiřího Pospíšila, který je prý zatížen minulostí stejně jako on sám. Kalousek tedy asi dává přednost tomu, aby se předsedou TOP 09 místo něho stal někdo, koho bude moci z pohodlného zákrytu ovládat.

Z vedení strany TOP 09 odchází politik, který se v posledních letech profiloval především jako bubák, který lidi pořád něčím strašil. Jako ministr financí zcela nesmyslně strašil české obyvatelstvo Řeckem, čímž způsobil, že si Česká republika po roce 2008 sama zařídila dvě recese. Když ale lidé a firmy škrtají, má vláda působit proticyklicky. Poláci to dělali a jako jediní v Evropě nespadli po roce 2008 do recese. Kalousek škrtal a škrtal, a ještě uprostřed recese zvýšil daně.

Mohl si samozřejmě o těchto věcech něco přečíst, to by ale musel umět anglicky, což neumí, stejně jako žádný jiný cizí jazyk. Navazovat kontakty do Bruselu Kalousek prakticky nejezdil, nechával to na poradcích a úřednících.

***

Bohužel diskuse na LN byla uzavřena, své příspěvky vkládám zde:

Tak proběhl „odprodej“ výstrojového materiálu armády za náměstka ministra obrany Kalouska v době povodní!

Jak Kalousek studoval angličtinu na MO a jiné utajené příběhy…?!

 ***

Cynik všech cyniků

Vrcholem Kalouskova cynismu bylo, když se tento „cynik všech cyniků“, „pragmatik všech pragmatiků“ a legendární expert na politické kšefty zahalil při návštěvě čínského prezidenta do tibetské vlajky. Ale tohle Kalousek umí. Snob s permanentkou do milánské opery La Scala, za komunismu činný za lidovce v Národní frontě, se předtím najednou v tričku s Ivanem Jirousem objevil na trutnovském open air hudebním festivalu, kde zaskočil za Karla Schwarzenberga.

Kalousek je ale skutečný matador. Motal se už kolem prvních pokusů o privatizaci Plzeňských pivovarů na počátku 90. let, v orgánech společnosti seděl i s lidmi z japonské Nomury. Nelze se divit, že po pádu IPB o osm let později spěchal vést parlamentní vyšetřovací komisi, která samozřejmě nepřišla na to, kdo banku ve skutečnosti rozkradl. Poté se Kalousek zajímal o Českou konsolidační agenturu. Jejímu tehdejšímu šéfovi daroval z úcty samurajský meč.

I ta nenávist k Babišovi je pozoruhodná

Mohli bychom pokračovat dlouho: Kalouskův byt, gripeny, superekologická zakázka, věrné přátelství s Richardem Hávou, solární elektrárny, podezřelý prodej sedmi procent akcií ČEZ. Arbitráže na Kalouskově ministerstvu financí řídil odsouzený kriminálník Radek Šnábl. I TOP 09 je nesystémová strana. Má méně členů než ANO a vedle Kalouska nesměl nikdy nikdo vyrůst.

Pokusu o vyprání Kalouska Karlem Schwarzenbergem možná uvěřili někteří novináři, ale soudě podle katastrofálního volebního výsledku mu nikdy neuvěřili voliči. Koneckonců je to takový malý zázrak, že takhle neoblíbený a nesympatický člověk vydržel na plakátech tak dlouho.

Celý článek>

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)