Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 24.04.2024 10:01
  Odsouzený kriminálník Maxim Ponomarenko opět podniká v ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 09:00
  Dobrý den vážený pane Šinágle, obracím se na Vás, protože ...

  Read more...

   
 • 24.04.2024 07:47
  Předpokládám, že paní Gavlasové a jejím klientům bylo zveřejněním ...

  Read more...

   
 • 20.04.2024 12:42
  Mgr. Jana Gavlasová, advokát, Západní 449, 253 03 Chýně ...

  Read more...

   
 • 19.04.2024 18:09
  Ve Zlínském kraji dnes chybí 3000 míst pro přestárlé lidi.

  Read more...

   
 • 19.04.2024 16:56
  Spione und Saboteure – Wladimir Putin zeigt, dass er in seinem ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

KRPCR vedeni 26.12.2023LN JK selhani PCR a medii 28.12.2023

Aktualizováno 29.12.2023: Už se objevují na sociálních sítí spekulace o možném „manifestu“ Davida Kozáka? Originál dopisu Jana Palacha je stále před širokou veřejností utajován. JŠ

***

Nikdo v této zemi doposud veřejně nevyzval vedení FF UK, aby celé IHNED rezignovalo - nezaručilo bezpečnost osob jemu k péči svěřených! Učitelky mateřské školky by už byly dávno ve vazbě... Nanosit si zbrojní arsenál bez problémů na univerzitu se může stát jen v banánové republice, nebo v České republice…  

***

Bývalý vyšetřovatel (ÚOKFK) Karel Tichý: Zásah policistů na místě byl v pořádku. Nerozumí ale tomu, jakým způsobem byl koordinován, a proč pražská policie v době, kdy týden intenzivně pátrala po dvojnásobném vrahovi z Klánovického lesa, nebyla na podobnou událost lépe připravena. Proč policie během dvou hodin mezi nalezením mrtvoly otce střelce a samotnou střelbou neuvědomila vedení Karlovy Univerzity, které by nechalo vyklidit univerzitní budovy, včetně hlavního sídla filozofické fakulty.

PČR se tak svoji neuvěřitelnou pomalostí podílí na smrti nevinných lidí. Nelze přijmout výmluvu, že podezřelých bylo mnoho. Pro správně použitou techniku nehraje množství podezřelých žádnou roli, zvláště při tolika indiciích. Tvrdit po vraždách v Klánovících, že žádné nebezpečí nehrozí jen uklidnilo pachatele a umožnilo bez obav dále vraždit. Paradoxně PČR daleko efektivněji nalézá dezinformátory, než byla schopna najít vraha. Sebechvála ministra vnitra Rakušana to nezachrání, jen situaci zhoršuje.

Samostatná kapitola je vystupování nejvyšších policistů v médiích: bez uniformy, bez čepice, i vystouplá břicha se najdou. Často při tiskových konferencích sedí, kdy chybí už je to pivo… Hlavní vyšetřovatel (brigádní policejní generál), se pochlubil, že pracuje u policie už 40 let, tedy sloužil 10 let za KSČ... Na jeho myšlení a způsobech je to vidět. Nemůže za to. V životě nic jiného nepoznal. Když sledujete kultivované vystupování nejvyšších představitelů policie z vyspělých zemí, vidíte ten nebetyčný rozdíl ve vzhledu a způsobech. Nedivme se potom výsledkům, resp. následkům…   

Zatímco na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy bojovali studenti i zaměstnanci školy o život, ministerstvo práce a sociálních věcí slavilo vánoční večírek. Na místě měl také bujaře slavit ministr Marian Jurečka, a to i přesto, že se o střelbě začalo informovat po třetí hodině odpolední. Jen za catering bylo podle informací MF Dnes utraceno přes 400 tisíc korun. Dle svědka, který večer procházel kolem ministerstva, však byla v budově zábava v plném proudu a nic nenasvědčovalo tomu, že se lidé rozešli domů. Za takovéto selhání každý slušný ministr okamžitě odstupuje a přebírá plnou osobní odpovědnost, ale říkejte něco takovému individui o slušnosti...

Kdo z nás zapálil svíčku na památku nevinných obětí i doma?

GDPR zase jednou pomohla neodhalit včas pachatele. I on je obětí. Jako vrah se jistě nenarodil. Toho z něho udělala společnost a její nečinnost. Zkuste ale žalovat ty, co viděli, věděli, tušili a nekonali, ať už šlo o právnické či fyzické osoby. Většina vnímá skutečně neštěstí až když nás zasáhne osobně. Ukrajina nám denodenně ukazuje co jsou  to skutečně žité hodnoty!

Učme se zachovávat zdravý rozum, úsudek a nenechme se tak snadno manipulovat proti svým zájmům a budoucnosti naší země. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #7 Jan Šinagl 2024-04-07 07:50
Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální otázku, proč před Vánocemi opustili příslušníci Policie ČR před zahájením střelby univerzitní budovu na Palachově náměstí.

BL
-2 #6 Jan Šinagl 2024-03-03 11:00
Pokud by PČR jednala bezchybně, není co řešit. Pokud pochybila, resp. selhala, měsíce se chystá vyšetřovat a prezentovat důkladnost dvé práce, potom to naznačuje značné selhání. Uvidíme, jaká zpráva to bude, pokud vůbec vyjde a co z ní bude opět začerněno. Pokud nevelí jeden s plnou osobní odpovědností a pravomocemi, velí všichni bez odpovědnosti, nutně to dopadne vždy špatně, stejně jako ve skutečné válce.
-2 #5 Jan Šinagl 2024-03-03 10:52
14 mrtvých. 25 zraněných.

Pořad ABJ probírá vraždění v Praze.
Co věděla policie ? A jak reagovala ?
Mysleli si, že jede spáchat do Prahy sebevraždu.
Věděli, že zabil 3 ranami otce, že má zbrojní arzenál, že nastražil nástražný výbušný systém v domě, věděli číslo jeho telefonu a že jede autobusem s odjezdem z Hostouně v 12:26 hod. Věděli, že přijede do Prahy - Zličína v 13:05 hod. Věděli, že si ve 12:17 vypl telefon, ale baterii nechal v telefonu a tak byl stále zjistitelný.
Tak co ??? Věděli toho hodně nebo málo ?

www.youtube.com/.../

Jan Kraus
-4 #4 Jan Šinagl 2024-01-14 10:23
Uměřená připomínka tragédie
Ad LN 3.1. :Fakulta chce tlačítka paniky

Oběti vraždění na FF UK si jistě zaslouží místo pro pietní připomínání této události, která by neměla být zapomenuta, ale takové připomenutí by mělo být uměřené kontextu doby. Pokud dnes čtu, že se má přestavět Palachovo náměstí a uprostřed má být umístěn třicetimetrový stožár a sochařsky pojednaný pilon, pak by takováto úprava překonala nejen památníky druhého odboje za druhé světové války a pomník československýc h letců RAF umístěný na Klárově, ale i památník holocaustu na nádraží Bubny.

Stanislav Křeček, veřejný ochránce práv
LN, Dopisy redakci, 9.1.2024
-9 #3 Jan Šinagl 2024-01-01 20:54
V dnešním rozhovoru na ČT24 mi dal předseda Ústavního soudu ČR Josef Baxa za pravdu. Za tragédii na UK může i společnost. Současně vyzval, aby každý občan udělal něco sám. Jenom zákony a odpovědné instituce nemohou vše dělat za občany. Občané nesou i neodejmutelnou odpovědnost za to, jak kvalitní politiky zvolí. Ti potom ovlivňují i kvalitu osobností v institucích země s patřičným dopadem na naše životy a budoucnost země.
-9 #2 Jan Šinagl 2024-01-01 13:58
Kolik milionů poslali policisté, politici a soudci pozůstalým po obětech ze svých královských platů? Policisté popisují v médiích, jak sami trpěli? Koho to zajímá? Mají dělat pořádně svou práci a ne nedůstojně naříkat jako malé děti. Kdo si připustí otázku, že spolupachatelem je i zdegenerovaná společnost? Měli by si vzít příklad z Ukrajinců, jaké obdivuhodné postoje zaujímají bezprostředně po bombardování před svými zničenými domovy, včetně žen a dětí! U nás se studenti v řádech stovek hroutí po pár výstřelech, zkoušky jsou jim odkládány a je jim věnována akutní psychologická či psychiatrická péče.
-9 #1 Jan Šinagl 2023-12-31 08:56
Na krizový chat UK se od tragédie obrátilo asi 700 lidí, studenti i vyučující
Na krizový chat Univerzity Karlovy (UK) na jejím webu se od tragické střelby na filozofické fakultě z 21. prosince obrátilo asi 700 lidí, studenti i vyučující. Někteří se obávali návratu do výuky nebo žádali informace, kam se obrátit o pomoc ohledně duševního zdraví. Do psychosociální pomoci se zapojilo téměř 200 odborníků z integrovaného záchranného systému. ČTK to řekl mluvčí univerzity Václav Hájek. Připomněl, že chat je i nadále v provozu a vyzval všechny, kdo pomoc potřebují, aby neváhali ji vyhledat.

Nejvíc lidí se na univerzitní chat, který začal fungovat ještě v den neštěstí, obracelo v prvních dnech, využívaný je i nadále. Po útoku na fakultě zemřelo 14 lidí, dalších 25 bylo zraněno. Lidé, kteří se na chat obraceli, si podle mluvčího často stěžovali na poruchy spánku, chtěli konzultace ohledně psychického zdraví a kam se obrátit o následnou pomoc. "Také měli problém s tím, že neměli s kým o události mluvit v rodině kvůli sváteční atmosféře. Nechtěli kazit ostatním svátky, měli pocity viny," doplnil.

Studenti i vyučující podle něj na chatu také vyjadřovali obavy z návratu do výuky. Vyučující například žádali pomoc s tím, jak zvládnout návrat do výuky, jak situaci odžít, jak podpořit své psychické zdraví a jak být oporou pro studenty. Na chat se podle Hájka obrátili i někteří blízcí zasažených studentů.

ČRo, 30.12.2023
P.S.
I to vypovídá o české ustrašenosti a zbabělosti. Porovnejme statečné chování Ukrajinců ve válce s Ruskem! Nedivme se, že naše armáda za posledních 100 let nikdy nebránila své území, rozšířenému kolaboranství a udavačství za nacismu i za vlády KSČ. JŠ

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)